Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Account12i

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.2 V8 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2014, 15:52
Temat postu:

drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


WITAM.
Kupilem Fiata Grande Punto z lutego 2006roku. 1.2 V8 Active i mam problem z ukladem kierowniczym .
Podczas postoju kierownica drga i czasem lekko sama skreca, nastepnie czesto sie zdarza ze wspomaganie kierownicy podczas odpalenia wylacza sie , podczas skretu kierownicy slychac jakby lekkie zgrzytania :/ oraz podczas jazdy nawprost samochod znosi na lewo ... opony sa dobre, cisnienie z oponach tez zbieznosc tez sprawdzona komputerowo i ustawiona idealnie .
Czytalem ze ze jest to prawdopodobnie czujnik skretu lub elektryczne wspomaganie ? Czy ma ktos jakies pomysly co to moze dokladnie byc? Czy jechac najlepiej na diagnistyke ? Prosze o pomoc.
DZIEKUJE
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2014, 16:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


Podjedź na komputer może wystarczy kalibracja ,ale zgrzyty tego nie potwierdzają .
Tam jest tylko elektryczne wspomaganie.
_________________
NIE PIJĘ BO JEŻDŻĘ ALE ZA POMOC PIWKO PRZYJMĘ
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 00:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


Maglownica się "rozsypuje " na przekładni(kolo zebate z listwą) lub lozyskowanie. Bardzo powazna usterka, choc rzadka, mozesz stracic panowanie nad autem(utrata kierowalnosci). Trzeba do mechanika, niech sprawdzi stan przekladni kierowniczej, wszelkie zgrzyty lub luzy kwalifikują ją do naprawy lub wymiany. Jesli samochód juz Ci "ucieka" samoczynnie nie ryzykuj , bo wladujesz się w kłopoty przed swietami... Twisted Evil Mr. Green
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 17:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


Wygląda na uszkodzony czujnik skrętu kolumny kierowniczej:)

"Maglownica się "rozsypuje " na przekładni(kolo zebate z listwą) lub lozyskowanie. Bardzo powazna usterka, choc rzadka, mozesz stracic panowanie nad autem(utrata kierowalnosci). Trzeba do mechanika, niech sprawdzi stan przekladni kierowniczej, wszelkie zgrzyty lub luzy kwalifikują ją do naprawy lub wymiany. Jesli samochód juz Ci "ucieka" samoczynnie nie ryzykuj , bo wladujesz się w kłopoty przed swietami... Twisted Evil Mr. Green"

Same bzdury!!! "utrata kierowalności" to to jest najlepsze:) ha ha
Kolego jareq08 nigdy nie rozebrałeś takiej przekładni a wypisujesz takie bzdury że głowa mała.
Co do kolegi Account12i ,wspomaganie w końcu wyłączy sie na amen.Jak wspomniałem na wstępie masz uszkodzony czujnik skretu kolumny kierowniczej i jego musisz wymienić...
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 19:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


Może to jest czujnik kąta skrętu a może przekładnia a może centralka sterująca wspomaganiem,może to są bzdury a może nie,Ja na miejscu kolegi Account12i wyprawę do serwisu rozpoczął bym od wytargania bezpiecznika zasilającego to ustrojstwo.Raz widziałem taką akcję w SC ze wspomaganiem po drżeniu kierownicy i lekkim ściąganiu nastąpił skręt na maksa w lewo,na szczęście podczas sprawdzania na zamkniętym placu przy 5 km/h( klient po pierwszych objawach przywiózł auto na lawecie) .Uwierzcie mi kierownica w przypadku zwariowania tego układu jest nie do utrzymania w rękach....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 19:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 15:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


Jeżeli nikt tam nie wkładał rąk to wspomaganie nie będzie wyrywało kierownicy.TAK SIĘ DZIEJE JAK LAICY WYMIENIAJĄ NA WŁASNĄ RĘKĘ CZUJNIKI SKRETU NIE ZACHOWUJĄC SZCZEGÓLNEJ UWAGI NA PUNKT ZEROWY MECHANICZNY CZUJNIKA!!!
Drugi przypadek to jak zakładają zregenerowane(poskładane z kilku używanych) używane czujniki skrętu.
Takie przypadki także miałem w kilkuletniej mojej przygodzie z wspomaganiami fiata...
Objawy są tak charakterystyczne że z doświadczenia można na 90 % stwierdzić winę czujnika.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 20:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


Kolega "Darofiat" mnie zbeształ?! Embarassed Kol.Account wspomina o "zgrzytaniu"podczas skrecania, wiec trudno na odleglosc "precyzyjnie " okreslic wlasciwą usterkę. A tu zaraz gromy na czlowieka lecą...trza wracać na forum stilo. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 22:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


darofiat napisał:
Jeżeli nikt tam nie wkładał rąk to wspomaganie nie będzie wyrywało kierownicy.TAK SIĘ DZIEJE JAK LAICY WYMIENIAJĄ NA WŁASNĄ RĘKĘ CZUJNIKI SKRETU NIE ZACHOWUJĄC SZCZEGÓLNEJ UWAGI NA PUNKT ZEROWY MECHANICZNY CZUJNIKA!!!
Drugi przypadek to jak zakładają zregenerowane(poskładane z kilku używanych) używane czujniki skrętu.
Takie przypadki także miałem w kilkuletniej mojej przygodzie z wspomaganiami fiata...
Objawy są tak charakterystyczne że z doświadczenia można na 90 % stwierdzić winę czujnika.

Co do laików i montowania na pałe czujników masz rację ,do "regeneracji"z kilku gratów też ,tyle że mój przypadek miał miejsce w autku ,które miało nalatane niecałe 15000 km i było na gwarancji,z całą pewnością nie kopane przez nikogo,(pierwszy właściciel-"grzyb"
Błędy? -brak możliwości połączenia się z centralką (EXAMINER)
Co pomogło - wymiana centralki.
Powrót do góry
Account12i

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.2 V8 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2014, 14:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


Hmm z tego co czytam z waszych komentarzy najlepiej bedzie zrobic diagnostyke komputerem.. jednakze obawiam sie czy moge wybrac tym samochodem na dalsza trase 3tys km ... ok po nowym roku postawie samochod do znajomego zeby na niego popatrzyl . Mialem w planach wrocic w kwietniu tym samochodem do polski i tam zeby sie nim zajeli lecz z tego co widze to lepiej nie ryzykowac ... nie jest to takie przeszkadzajace podczas jazdy ale jednak martwi mnie to ze moze sie stac cos wiecej niz jest.
Powrót do góry
Account12i

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.2 V8 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2014, 16:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) drgania kierownicy podczas postoju i skrecania.


[/url]http://www.elektronic-serwis.pl/doprogramowywanie_kluczykow.php[url]
dokladnie mam takie objawy jak ww linku.
Czyli jak juz wiem bedzie cos z elektrycznym wspomaganiem kierownicy .[/youtube]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System