Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 20:29
Temat postu:

Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Kupiłem pod koniec sierpnia 2014 Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r w benzynie. Auto z Niemiec od handlarza.
Od razu zawiozłem do mechanika (który również zakłada LPG ) powymieniałem wszystkie filtry, olej i wszystko to co potrzebne po zakupie samochodu ( mam wszystko zapisane ale nie ma sensu tu wymieniać) oraz założyłem nową instalacje gazową
Nie wiadomo jaki olej był wcześniej nigdzie nie pisało a wiec mechanik wymienił olej na Mobil Super 2000 10W-40 Semi-Syntetic. Wszystko było dobrze przez ponad 2 miesiące. Cały czas kontrolowałem olej i było ok, sprawdzanie robiłem co 2 tygodnie, 1 listopada sprawdzałem olej i dalej było ok. Potem podczas jazdy (połowa listopada) zaświeciła mi się kontrolka oleju, sprawdziłem a tam na bagnecie nie ma nic, dolałem około 2 litry i od tego momentu cały czas bierze mi olej, około 1l /1000 km, czasami może trochę mniej.

1. Zastanawia mnie co to sie stało że tak nagle zaczął brać olej, co mogłoby być tego przyczyną?
2. A może olej jest niewłaściwy (jaki jest właściwy do tego auta)??
3. Co robić aby tyle nie brał, może wymienić olej na inny ale jaki??
4. Jeśli silnik wymaga remontu i byłby on bardzo drogi to może jakiś specyfik wlać aby nie brał oleju??
Albo może wymiana oleju na mineralny np. Lotos 15W-40 (można wlać mineralny do tego silnika)?? Jesli remont drogi to wole dolewać mineralny bo w miarę jest to tani olej.
Fajne auto jest i naprawdę ładnie utrzymane. Zależy mi na nim żeby trochę pojeździć 2-3 lata przynajmniej.

Bardzo prosze o porady. Chciałbym aby odpowiadać konkretnie na pytania typu:
Odp1. xxxxx
Odp.2 xxxxx
Łatwiej się wtedy dogadamy. Licze na Wasza pomoc. Wiem że forum nie zastąpi mechanika ale chciałbym mniej wiecej coś na ten temat wiedzieć aby mechanik mnie w balona nie zrobił.
Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 22:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Według mojej wiedzy:

1) jeżeli nie ma wycieków-miska dziurawa, rozszczelniona uszczelka itp. to jedyne wytłumaczenie to dokonywałeś niewłaściwie pomiarów. Te silniki standardowo popijają olej-u mnie przy tym silniku brał około 0,5 litra

2) 10w/40 półsyntetyk to jak najbardziej prawidłowy olej do tego silnika. Na jakimś forum czytałem o tym Mobilu, iż
parametry lepkości ma mniejsze i dlatego może silnik kiepsko spasowany spalać większe ilości.

3) wymienić silnk-remont nieopłacalny, a tak poważnie możesz spróbować zalać Valvoline maxlife 10w/40.
Na tym oleju miałem najniższe spalanie (oleju).

4) żadnych dodatków typu ceramizery itp. ani mineralnego nie lej-to zabije go całkowicie. Mechanik musi zdiagnozować przyczyny-dół czy góra (głowica uszczelniacze popychaczy) jest do roboty. Ty musisz skalkulować czy opłaci ci się naprawa.
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 23:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Cytat:
1) jeżeli nie ma wycieków-miska dziurawa, rozszczelniona uszczelka itp. to jedyne wytłumaczenie to dokonywałeś niewłaściwie pomiarów. Te silniki standardowo popijają olej-u mnie przy tym silniku brał około 0,5 litra

#1. 0,5 litra na 1000 km ?? i jaki olej miałeś wtedy?

#2. jak dokładnie wykonać pomiar wg ciebie?? (przypomnę że przez 2 miesiące kontrolowałem olej i cały czas był na jednakowym poziomie potem nagle stracił olej i od tego momentu dolewam co jakiś czas około 3 tyg = 1000 km)

#3. Dodam że ten bagnet w tym aucie jest dziwny, jak sie go wyciągnie to z jednej strony bagnetu (wypłaszczenia bagnetu) wskazuje mniej oleju a z drugiej więcej. Nie wiem jak to interpretować i co jest tego przyczyną.

Cytat:
3) wymienić silnk-remont nieopłacalny, a tak poważnie możesz spróbować zalać Valvoline maxlife 10w/40.
Na tym oleju miałem najniższe spalanie (oleju).


Wymiana silnika to też sporo bedzie kosztowało a zależy mi na jak najmniejszym koszcie naprawy.
Polecasz mi olej Valvoline maxlife 10w/40 ten olej jest syntetyczny, obecnie mam półsyntetyczny Mobil Super 2000 10W-40 Semi-Syntetic, z tego co wiem nie wolno wymieniać z półsyntetycznego na syntetyczny, jak juz coś to powinniśmy wymieniać z syntetycznego na półsyntetyczny i już nie wracać na syntetyczny. Tak mi mówiło kilku mechaników. Więc czemu mi tak polecasz?

Cytat:

4) żadnych dodatków typu ceramizery itp. ani mineralnego nie lej-to zabije go całkowicie. Mechanik musi zdiagnozować przyczyny-dół czy góra (głowica uszczelniacze popychaczy) jest do roboty. Ty musisz skalkulować czy opłaci ci się naprawa.


a)dlaczego nie wlewać oleju mineralnego??

b) jest możliwość zdiagnozowania przyczyny bez rozbierania silnika??
(chciałbym uniknąć kosztów, wydałem trochę kasy na to auto i wolałbym jakoś dużo nie dokładać do niego)

c) o ceramizerze słyszę pierwszy raz od ciebie, poczytałem trochę na necie i widzę że ma pozytywne opinie, a nawet jeśli by nie pomógł to nie zaszkodzi - tak przynajmniej piszą. Nie wiem nigdy takich żeczy nie używałem w aucie. A wiec czemu nie polecasz go??

===================================================

pyt.5. Co Wy polecacie w takiej mojej sytuacji zrobić w pierwszej kolejności??? (tak aby było dobrze a żeby koszty były małe)
Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 01:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Na Shell helix i Venolu 10w40 z tego co pamiętam. Po przesiadce na VALVOLINE-to Nie jest olej syntetyczny spadło do około 0,3-0,4 litra.

W kwestii sprawdzenia najlepiej obróć bagnet dookoła własnej osi przed wyciągnięciem-wchodzi pod kątem i dlatego wskazania są jaki są.
Pomiar musi być przeprowadzony gdy auto stoi na równym-naprawdę lekka nierówność i wskazania mogą się dużo różnić.

Valvoline maxlife 10w/40 ma jakieś dodatki uszlachetniające powodujące redukcję spalania oleju i regenerację uszczelek.
Tak jak pisałem powyżej to jest olej na bazie syntetycznej NIE syntetyk.
W obecnym Stilo też leje ten olej-ten silnik też bierze olej ale zdecydowanie mniej około 0,25 l.

Oleju mineralnego w tym modelu nie stosuje się ze względu na mechanizm regulacji luzu zaworów- szklanki.

Pisałeś, że chcesz trochę pojeździć tym autem więc wyeliminuj przyczynę a nie efekt pobierania oleju.
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Czyli co wg Ciebie najpierw zrobić?? Wymienic olej na Valvoline maxlife 10w/40 czy zabrać sie do naprawy???

Cytat:
Tak jak pisałem powyżej to jest olej na bazie syntetycznej NIE syntetyk.

Na moim Mobil 2000 10w-40 pisze semi-synthetic a wiec pół syntetyczny.
Ja patrzyłem i na necie na opakowaniu tego oleju Valvoline maxlife 10w/40 pisze synthetic a wiec chyba syntetyczny. Wiec o co chodzi z tym, bo mi cos nie pasuje albo ja czegos nie rozumie??


Cytat:
Oleju mineralnego w tym modelu nie stosuje się ze względu na mechanizm regulacji luzu zaworów- szklanki.

Nie jestem mechanikiem mógłbys cos wiecej napisac o tym bo nie rozumie czemu mineralny zaszkodzi temu mechanizmu. Bede bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 14:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Możesz spróbować (dużo to nie kosztuje) zmienić na Valvoline maxlife 10w/40 ale wątpię aby to pomogło przy tak dużym spalaniu oleju-jeżeli takowe jest (1litr).

Musisz zdiagnozować co jest do roboty-jeżeli głowica, a zasadniczo uszczelniacze to nie jest jakiś zabójczy koszt.

Synthetic blend-mieszanka syntetyczna dokładne tłumaczenie i chyba wszystko jasne w temacie.

Też nie jestem mechanikiem. Takie opinie na forach można wyczytać. Związane to jest z niedostatecznym smarowaniem przez gęstszy mineralny olej.
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 11:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Wiesz co, troche sie przestraszyłem bo ten bagnet tak kiepsko wskazywał, wg twojej porady czyli przekrecenie go w koło przed wyciagnieciem wskazania sa lepsze. co mnie cieszy. W ogóle to ten bagnet to jest do dupy, bo jest okręgły a na wskaźniku pomiaru jest spłaszczenie które jest jeszcze kratkowane i po wyciagnieciu bagnetu nie do konca wskazania sa miarodajne. Wczesniej miałem Megane i tam bagnet był elegancki i dokladnie wiedziałem ile mi wypija.

Spróbuje wymienic olej na ten co polecasz, zobaczymy co sie bedzie działo.

Cytat:
Synthetic blend-mieszanka syntetyczna
nie jestem w temacie i dlatego nie wiedziałem że
Semi-Synthetic to, to samo co Synthetic blend. Wczesniej zawsze spotykałem sie własnie z napisem Semi-Synthetic.

Cytat:

Musisz zdiagnozować co jest do roboty-jeżeli głowica, a zasadniczo uszczelniacze to nie jest jakiś zabójczy koszt.
byłbym wdzięczny jak bys podał orientacyjna cene.

==========================================================================
PYTANIE DODATKOWE: Mój tata ma forda focusa 1999 r chyba 1.8 silnik. Auto miało stłuczke i po naprawie silnik bierze olej wczesniej nie brał oleju. robiona była głowica i podobno nie do konca pewnie sie udało spasować. Tata wlał mineralny 15w-40 i tak co jakis czas dolewa. Mozna w tym aucie wymienic olej na Valvoline maxlife 10w/40 a jak można to czy to cos pomorze?? Niby nie powinno sie z mineralnego przechodzic na półsyntetyczny ale jeżeli ten olej taki super jest i uszczelnia to czy w tym przypadku można??
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 16:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Kolego,
jeden temat, jeden problem. Pkt 12 RF.
W odpowiednim dziale.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 00:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


ok, tylko dodatkowe pytanie to w sumie nawiązanie do głównego tematu, to juz nawet nie problem tylko wtrącenie, głównie zależało mi na odpowiedzi tak lub nie dlatego nazwałem to pytanie pytaniem dodatkowym. wybaczycie??
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 00:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Jako świeżo zaprzysiężony forumowicz to w takim wypadku wykroczenie to obejmuje amnestia. Laughing Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 01:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


wróćmy jednak do tematu
Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


golec2604 napisał:
wróćmy jednak do tematu


Jakieś 3 lata temu mechanik wycenił mi koszt robocizny na 200zł. plus koszty części około 80zł.
Operacja bez demontażu głowicy-ponoć też tak można.

W kwestii pytania dodatkowego. Nie pisałem o tym, iż opisany olej jest super ale stwierdziłem, że tego oleju najmniej mi popijał silnik. Nie mam pojęci czy? pomoże ale spróbować można...........
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Sty 2015, 01:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


a to nawet nie drogo, myslałem ze wieksze pieniadze.


W kwestii pytania dodatkowego. Nie pisałem o tym, iż opisany olej jest super ale stwierdziłem, że tego oleju najmniej mi popijał silnik. Nie mam pojęci czy? pomoże ale spróbować można...........


Ogólnie pisza/mówią żeby nie wymieniać oleju w silniku na lepszy (czyli z mineralny na półsyntetyczny itd), A wiec jak to jest???

=============
Sa może płaskie bagnety do stila?? ten to jest do niczego, nie pokazuje dobrych pomiarów.
Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 31 Sty 2015, 16:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Cytat:
Ogólnie pisza/mówią żeby nie wymieniać oleju w silniku na lepszy (czyli z mineralny na półsyntetyczny itd), A wiec jak to jest???


Dokładnie takie opinie też czytałem-słyszałem.
Czytałem również wypowiedź jakiegoś specjalisty w prasie auto, iż taka zmiana tzn. z mineralnego na półsyntetyk jest dopuszczalna jeżeli producent zaleca w danym silniku stosowanie takiego oleju.
Sam raz też tak zrobiłem i nic specjalnego się nie działo.
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Witam ponownie.
Co powiecie na temat motor life metalizer http://www.autokosmetyki.pl/plastmal-bmotorlifeb-molekularna-ochrona-do-silnikow-i-skrzyn-biegow,p307.html

Czytałem na forum: http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=244957 że do oleju Valvoline Maxlife 10W40 dolewają do silnika i silnik jeszcze lepszy. Co Wy na to??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System