Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Problem z wałkiem pompy oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobra Marka

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V sedan
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 19:12
Temat postu:

Problem z wałkiem pompy oleju


Witam.

Miałem kiedyś problem że tak nazwę,,zacierania wałków,,dziś po osłuchaniu dokładnie rozrządu,jestem pewny że ten dzwięk wydobywa się z koła zębatego montowanego na wałku oleju.Problem jest taki że ten dzwięk powrócił.
Ludziska doradźcie coś co tam może się zwalić,jakieś łożysko,tulejki,co tam może być do wymiany.Pomóżcie bo sprawa pilna i dzwięk już mnie dobija.Jesteście mechanikami z wyższej półki,ja jestem jeszcze zielony.

Szerokości
Powrót do góry
gadu-gadu
RadoCezar

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leżajsk
Posiadane auto: Fiat Marea 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Problem z wałkiem pompy oleju


Kolego.
Ja mam Maryśkę 1,8, tam już jest całkiem inna historia z pompą oleju.
Ale zapytam cię czy zrobiłeś taki manewr, tzn. wywaliłeś pasek wieloklina, co napędza alternator. pompę wspomagania itp ? Żeby silnik popracował sam bez tych dodatków.
Pytam bo ja miałem fajny manewr ze swoją.
Wymieniłem olej silnikowy. Zrobiłem przejażdżkę i co ? Jakieś stuki puki spod maski. No to na podnośnik i słuchamy z bratem. A ni to spod pokrywy zaworów, to jak by od spodu na środku miski olejowej. Rozkręcamy pokrywę zaworów, znajdujemy dwa do bani popychacze hydrauliczne, wymieniamy, micha uradowana, że już po wszystkim, a tu klapa , dalej dzwoni. Ściągamy miskę olejową , panewki ok. Skręcamy i myślimy. Wpadamy na pomysł, że może pompa oleju i dalej zdejmujemy miskę i cały rozrząd, bo w przeciwieństwie do 1,6 pompa jest zamontowana bezpośrednio na wale.
Patrzymy, tam nie ma co się psuć, dwa koła zębate i to wsio. No to dalej skręcamy.
W końcu w akcie desperacji wywalam pasek wieloklin, miałem to zrobić z dwa di wcześniej, ale dawałem sobie rękę uciąć, że te stuki dochodzą nie z tej strony. Cud - błoga cisza. No to alternator, pompa wspomagania, sprężarka klimy, albo któraś z rolek. Alternator wykluczyłem, bo dwa miechy robiłem jego regenerację. Zabieramy się za sprężarkę i nic.
W kurzony łapię koło alternatora i eureka. Luz góra, dół. Pytam się, co jest przecież zmieniłem łożyska na nowe i to nie byle jakie. Okazało się że wytarła się ośka wirnika na którym siedzi łożysko. Do tej pory nie wiemy z bratem jak to sie mogło stać. Po naprawie altka, cichutko jest, że aż głupio.
Brat ma też maryśkę 1,6. Ma przejechane 270 000 km i nie miał problemów z pompą itp.
Warto na spokojnie podejść do tematu. Możesz zaoszczędzić kupę czasu i zdrowia. Tak jak było w moim przypadku. Samochód wisiał tydzień na podnośniku, a usunięcie awarii mogło by nam zająć parę godzin.
A dawałem sobie ręce i nogi uciąć, że to coś w środku silnika. Już nawet szukałem ceny używanych silników, bo myślałem, że mój nadaje się do huty Stalowa Wola Mr. Green
Powrót do góry
Dobra Marka

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V sedan
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 22:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Problem z wałkiem pompy oleju


Właśnie w tym problem że już co możliwe jest nowe,paski pomocnicze zdemontowane,jestem przekonany że to dochodzi z rolki zębatej wałka oleju,osłuchane stetoskopem(czyli rurka od pralki (proszę bez śmiechu)jak dla mnie to najlepszy stetoskop i przyłożeniu do rolki niemiłosiernie rympoli,zacier,podnosząc rurkę wyżej nad rolkę i osłuchując pasek rozrządu ok 1 cm nad rolką przepiękna melodia przycierania.Pompa sprawdzana i jest ok,dźwięk tylko z tamtej rolki i deko wyżej bo pasek przenosi.

Ps.co do luzu altka to przerabiałem mój miał luz osiowy duży i stuku,puku,altek na gwarancji oddany hehe

Dzięki za odpowiedz,szerokości
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System