Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dajmon

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 22

Posiadane auto: Fiat SIENA 1.2 EL (1999)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2008, 11:51
Temat postu:

Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Witam wszystkich. Jako, że od czasu do czasu wchodze na tą stronę forum dowiedzieć się o czymś co potrzebuje do swojego samochodu, więc dodaję też coś od siebie.

Zamontowałem sprzęt grający do samochodu: głośniki przód i tył. Sprzęt jest marki HELIX Dark Blue 62.1 oraz 69.1.
Jak ktoś chce zobaczyć mniej więcej jak ja się z tym uporałem to proszę. Chciałbym załączyć dwa pliki .rar ze zdjęciami o łacznej wadze około 1MB, jednak nie bardzo wiem jak to zrobić.
Drzwi przednie SIENA 1.2 EL
Tylna półka SIENA 1.2 EL

Może się Wam przyda taka informacja.

Pozdrawiam.
_________________
Dajmon
Powrót do góry
gadu-gadu
klapausius

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 24

Posiadane auto: Fiat Siena 1997r - 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2008, 15:33
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Może wrzuć na rapidshare albo taki serwer, chętnie zobacze co tam wymodziłeś.
Powrót do góry
Dajmon

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 22

Posiadane auto: Fiat SIENA 1.2 EL (1999)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 07:18
Temat postu:

Car audio siena---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Proszę.
Oto dwa linki:

http://rapidshare.com/files/151631192/Drzwi_przednie_SIENA_1.2_EL-----kompresja.rar.html

http://rapidshare.com/files/151631922/Tylna_p___322_ka_SIENA_1.2_EL-----kompresja.rar
_________________
Dajmon
Powrót do góry
gadu-gadu
klapausius

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 24

Posiadane auto: Fiat Siena 1997r - 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Paź 2008, 11:26
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Zrobione profesjonalnie. Szczególnie przód. Czym wygłuszone, nie zostawia to jakiś zapachów? Tapicerka drzwi nieodstaje?
Jak długo Ci to zajęło. Jaki wrażenia odsłuchu?
Powrót do góry
Dajmon

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 22

Posiadane auto: Fiat SIENA 1.2 EL (1999)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Paź 2008, 09:23
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Skoro Szanowny Pan tak twierdzi no to korzystnie.
Czym wygłuszone ?? - taśmą dekarską czarną Soudal kupioną w Castor... w cenie jakoś 117zł za rolkę (10m długości, 30cm wysokości).
[http://soudal.pl/produkty/30/30_karta_techniczna.pdf]
Rolka ta wystarczyła mi w zupełności na obłożenie całkowitej wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni blachy drzwi przednich lewych i prawych (jedna warstwa).
Co prawda miałem problem z włożeniem dwóch kawałków do wewnątrz drzwi (górna i dolna część - na zakładkę ok. 2cm) ale udało mi się. Najpierw uciołem jeden bryt taśmy na wymiar drzwi, zrolowałem go, włożyłem przez największy otwór i rozwijałem go wewnątrz drzwi. Rozwinięty wstępnie kawałek taśmy rozpocząłem kleić na blasze zaraz pod krawędzią szyby ściągając w miarę klejenia zabezpieczenie kleju (cienka folia). Tym sposobem małych kroczków przykleiłem najpierw taśmę w górnej części drzwi, następnie dolną część drzwi. Jak pisałem powyżej - dałem na zakładkę 2cm. Zewnętrzna część blachy to już małe piwo, bez problemów.

Czy zostawia zapach ?? W momencie klejenia wyczuwalny jest zapach kleju (jak taśma dekarska - smoła - papa) coś w tym rodzaju - trudno wytłumaczyć pisząc. Po założeniu tapicerki wszystko w jak najlepszym porządku. Nigdzie obicie nie odstaje. Ważnym elementem jest prawidłowe ściągnięcie w/w tapicerki z kołkami, ponieważ to one w 99% są odpowiedzialne za jej utrzymanie w swoim profilu i to one dociskają obicie do blachy drzwi (taśmy). Ale u mnie wyszło w jak najleprzym porządku. Zapach jest nie wyczuwalny. Ja w każdym razie używam środka zapachowego w spray'u "wanilia", do deski rozdzielczej i pozostałych elementów z tworzywa wewnątrz pojazdu dlatego tym bardziej nie wyczuwam żadnych przykrych swądów.

Jeżeli chodzi o czas, to siedziałem z tym wszystkim od około:
-- 21.00 do 5 rano (z piątku na sobotę) - drzwi przednie;
-- 21.00 do 3 rano (z soboty na niedzielę) - tylna półka.

Miałem problem ze zdjęciem tapicerki z klamki drzwi przednich. Okazało sie, że jest tam zawleczka, którą należy wycisnąć śrubokrętem...hm...

Druga sprawa - czytałem gdzieś na forum, że żeby ściągnąć plastyki przy lusterkach (aby zamontować tweetery)- należy je podważyć od dołu - nie prawda - tym sposobem wyłamałem dwa zaczepy. Należy ściągnąć plastyk wkładając śrubokręt od góry (śrubokręt przez szmatę żeby nie porysować lakieru). Tym sposobem nie wyłamałem żadnego zaczepu w plastyku drzwi prawych. W związku z tym musiałem dorabiać te dwa zaczepy. Wtopiłem lutownicą dwa kawałki drutu sprężystego stalowego.
Te dwa mankamenty uprzykszyły mi trochę czasu.

W każdym razie efekt jest nie do opisania. Powab basu jak i tonów średnich w połączeniu z wysokimi jest godny polecenia wykonania tej pracy z tym typem GŁ. Trzeba tylko sprawdzać akumulator bo to nie są żarty. Posłuchasz nuty na postoju i może się okazać że rozrusznik się nie zakręci.........mi się przydażyło ale na szczęście na ogródku......hehe...

Pozdrawiam.
_________________
Dajmon
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 13 Paź 2008, 09:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Koslik

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 13:20
Temat postu:

Dystanse


Czy wystarczą 18mm dystanse przy montowaniu tych głośników? (Helix DB 62.1 - przód)
Powrót do góry
Dajmon

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 22

Posiadane auto: Fiat SIENA 1.2 EL (1999)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 13:34
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Nie znalazłem archiwum wiadomości, pod którym dokonywałem zakupów, ale na 99% są to 18milimetrowe MDF'y. Sprzedawca powinien doradzić i określić.
_________________
Dajmon
Powrót do góry
gadu-gadu
Koslik

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 22:05
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Tak dla formalności pytałem, bo gdzieś ktoś pisał o 18mm MDF'ach. Zaraz zamówię głośniki + dystanse. Dzięki za szybką odpowiedź, pomimo dość starego tematu :p
Powrót do góry
emil_speed

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 12


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 21:26
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


może i dla mnie odpowiesz pomimo starego tematu Smile Ja zamontowalem sony xplode na tył a helixy z przodu. Pieknie gra bas potezny i dosc glosno. Moje pytanie brzmi. Jak zamontowales maskownice w tylnych glosnikach? pilowales je?
Powrót do góry
Dajmon

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 22

Posiadane auto: Fiat SIENA 1.2 EL (1999)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 08:20
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Maskownice w tylnych glosnikach szlifowałem tarczą listkową do drzewa zamontowaną na szlifierce kątowej (zdemontowana osłona ze szlifierki). Zajęło mi to kilka minut. Starałem sie tak rozlokować głosniki na tylnej półce, żeby były jak najmniejsze ubytki w maskownicach. Pozwoliło mi to na idealne dopasowanie maskownic do pofałdowanej powierzchni tylnej półki.
_________________
Dajmon
Powrót do góry
gadu-gadu
Kula_SS

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 16V 2004r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 18:57
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Odkopię trochę temat ale jest on dla mnie na dzień dzisiejszy bardzo interesujący. Ciekawią mnie dwie rzeczy przy tych głośnikach:

1. Czy głośnik wraz z tym dystansem 18mm wlazł bez problemów pod ten plastykowy panel? u mnie mierzyłem i na pewno bez szlifowania się nie obejdzie tego plastykowego pierścienia wewnątrz a i tak nie wiem czy się zmieści.

2. Helix DB 62.1 mają 61mm głębokości, odejmując pierścień pozostaje 43mm. Wlazło bez problemu? Szyba nie ociera? Mierzyłem u mnie i mam wrażenie, że ciężko będzie to upchnąć Smile
_________________
... życie na kredycie ...
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomek_HL

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 HL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 23:33
Temat postu:

Pomocy!


Witam Wink widze, ze to juz dosc stary temat, ale jesli ktos odpowie na pytanie znajdujace sie tuz nade mna, bo mam ten sam problem i powie mi, czy konieczna bedzie wymiana kabli glosnikowych, jesli bede chcial zalozyc glosniki Helix Dark Blue 62.1 bede naprawde bardzo wdzieczny. Btw zauwazylem, nie tylko jak przekonalem sie do tych glosnikow Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
sobol26

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Fiat siena 1,2 8v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 20:19
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Witam. Czy ma moze ktos te manuale na kompie i moglby wrzucic na jakis inny serwer bo z rapidshare nie moge pobrac:( dzieki za jakakolwiek odpowiedz
Powrót do góry
gadu-gadu
mihaumihau

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: Fiat, Siena, 1.4, 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 16:41
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Dosyc stary temat, ale po co zakladac nowe ?

Ktoredy sa puszczone przewody radio > głośnik z przodu ?
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Sro 10 Sie 2011, 19:58
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Car audio---montaż głośników---SIENA 1.2 EL


Odświeżę i zapytam... Chodzi mi o montaż głośników z tyłu i demontaż tylnej półki... Za tylnym siedzeniem trzymają ją 2 śruby oraz 2 plastikowe pseudo śruby - i o te plastiki mi chodzi: Jak to wyjąć żeby nie urwać? Wystarczy mocniej podważyć? Siedzą dość solidnie...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio


FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System