Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wariacje wskaźnika temperatury.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ęgeniusz

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 73KM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 23:10
Temat postu:

Wariacje wskaźnika temperatury.


Witam i proszę o pomoc w następującej sprawie.

Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata Palio Weekend 1.2 73 KM, 2000r. z instalacją LPG.
Jakiś czas temu zauważyłem że wskazówka temperatury płynu chłodzącego zachowuje się nietypowo. Po pierwsze przy obecnych temperaturach (około 0*C) do momentu przejechania 5 km wskazówka nawet nie drgnie. Po drugie obserwuję spore wahania w zależności od obrotów silnika, z tym że czasami rośnie wraz z obrotami, a czasami wręcz odwrotnie i im większe obroty silnika tym niższą temperaturę pokazuje. Względnie wskaźnik stabilizuje się po ok 10 km jazdy z tym, że nigdy nie pokazuje więcej niż 1/4 tarczy. Dodatkowo zaobserwowałem niewielki wyciek płynu ze zbiornika wyrównawczego (w miejscu mocowania śruby), wygląda na rozszczelniony właśnie w tamtym miejscu. Zakupiłem nowy zbiornik ale nie wydaje mi się by była to przyczyna problemów, raczej skutek. Gdzie w takim razie szukać? Termostat? Czujnik temperatury? Tak mocno zapowietrzony układ? Z góry dzięki za pomoc.

<edit> Jeszcze jeden objaw sobie przypomniałem. W zasięgu tych pierwszych 5 km, w momencie kiedy dodaje gazu i zwiększam obroty silnika, słychać charakterystyczny dźwięk zasysania. Kojarzy mi się z piciem przez słomkę mrożonej kawy, ale tak z dna, kiedy już jej niewiele zostało Razz
Powrót do góry
ęgeniusz

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 73KM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2015, 19:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wariacje wskaźnika temperatury.


Dzisiaj wymieniłem termostat, niestety nie pomogło. Wie ktoś co jeszcze można brać pod uwagę?
Powrót do góry
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Wto 05 Sty 2016, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wariacje wskaźnika temperatury.


Witam.
Wczoraj zauważyłem, że wskaźnik temperatury CHYBA nie chodzi tak jak powinien i teraz nie wiem czy to wina termostatu czy czujnika temperatury,a może czegoś innego?
Problem wygląda tak,że jadąc sobie np 60-90km/h czy tam więcej czy mniej (nie ma znaczenia) to wskazówka temperatury rośnie mi prawie do połowy i po chwili spada do połowy połowy Smile i tak w sumie co chwile się dzieje. Na postoju jak jest równa połowa to załącza się wentylator i temperatura również spada. Dziwi mnie to, że jadąc w minusowej temperaturze (nie stojąc) wskazówka tak się podnosi i zaraz spada i tak w kółko.
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam! Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia


FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System