Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Fiat Bravo 1.6 16v 97' Brak Mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stiepanus

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2015, 00:39
Temat postu:

Fiat Bravo 1.6 16v 97' Brak Mocy


Witam!
Szukając odpowiedzi na mój problem spędziłem trochę czasu na forach zanim zdecydowałem się stworzenie nowego wątku. Niestety odpowiedzi nie znalazłem więc czynię co następuję Smile
Problem: BRAK MOCY
Objawy: Silnik chodzi jak traktor, pali się kontrolka wtrysków
Leczenie: Wymiana wtrysków; diagnoza komputerowa
Podpowiedź: problem znika gdy np. jadę na "długich", otwieram/zamykam szybę, nawiew ustawiony na "4", włączam ogrzewanie tylnej szyby- jednak czasami i to nie pomaga. Wnioskuję iż może to mieć jakiś związek z elektryką a nie mechaniką= choć akurat w tym sprawach jestem laikiem.

Czy miał ktoś z Was podobny problem lub może znać przyczynę takiego stanu rzeczy?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi! [/b]
Powrót do góry
Artysta

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 19:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat Bravo 1.6 16v 97' Brak Mocy


Przede wszystkim zacząłbym od sprawdzenia napięcia ładowania na akumulatorze zwykłym miernikiem uniwersalnym. Jeżeli bez obciazenia jest ponad 14,5 V to uszkodzony może być regulator napięcia i daje za duże napięcie. Sprawdź też napięcie na maksymalnym obciązeniu ( światła drogowe, ogrzewanie szyby, dmuchawa itp.). Druga sprawa to układ zapłonowy : świece, przewody WN, cewka może nie pali na któryś z cylindrów albo ma przebicie czego skutkiem jest brak mocy i różne drżenia i szarpania. Na tę chwilę to tyle co mi do głowy przychodzi.
Powrót do góry
gadu-gadu
Romanek 3071

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 12:43
Temat postu:

Kontrolka wtrysków-brak mocy


Witam.Pierwszy post na forum ,więc mam nadzieję ,że nie zepsuję nic,prosząc o wyrozumiałość.
Od jakiegoś czasu mam problem z kontrolką wtrysków.Wygląda to tak ,że jak autko jest zimne pali jak trzeba ,jedzie jak trzeba, dziś np. zrobiłem sobie nim 7 km.Zgasiłem, po pół godzinie odpalam i kontrolka się pali"marchewa" a autko jakby na dwóch garach.na razie wymieniłem świece na nowe i kable od wysokiego.Niestety nie pomogło .Proszę o radę.Dodam ,że autko było już u mechanika ,niestety nie mógł się połączyć z komputerem.
No i rozwiązanie samo się znalazło.Wymiana cewki i jak ręką odjął.Wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System