Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) wymiana gum polosi


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 16:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana gum polosi


1. Nie nie wyleje ci się olej.
2. Można domowym sposobem, nawet zastosować kawałek listwy lub druta, np. fi 8. Dobrze jest go na końcu zagiąć pod kątem 90* i metr stolarski.
Zobacz też opis w Manualach: http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=44551
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 16:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana gum polosi


A takie jedno pytanie jeszcze ta półoś ze skrzyni biegów wychodzi lekko czy potrzeba dużo siły??
Powrót do góry
gadu-gadu
egie

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 148

Posiadane auto: CC 704 1993 FOS LPG
Piwa: 10/3
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 20:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana gum polosi


labeo10 napisał:
I tu moje pytanie czy jak mój uszczelniacz nie przepuszcza oleju to jak wyjmę półoś ze skrzyni to nie wyleci mi olej???

Trochę oleju trzeba ze skrzyni upuścić, bo ucieknie po zdjęciu opaski mocującej gumowy fartuch.
Półoś wychodzi ze skrzyni biegów bez kłopotów, natomiast kłopot może sprawić odkręcenie nakrętki koła, bez czego nie wyjmiesz przegubu - ale o tym pewnie wiesz.
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 16:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana gum polosi


Dzięki za pomoc. Z tą nakrętką to wiem. Poszedłem dzisiaj kupić cały komplet przegubu(osłona, smar, opaski zaciskowe i przegub) oraz osłonę tą co jest przy skrzyni biegów i gościu powiedział ,że dobrze by było kupić jeszcze nowy uszczelniacz drogi nie był to kupiłem przy moim szczęściu pewnie po paru tyg zaczął by puszczać.I tu moje pytanie ten uszczelniacz na półoś jest tylko tak nasunięty czy jak? Potrzebne są do tego jakieś specjalne narzędzia. To jak dobrze rozumiem to jak wyjmę ta półoś ze skrzyni to trochę oleju mi wyleci. Powiedzcie mi koledzy czy coś jeszcze przydało by się wymienić jak już tyle będę miał rozebrane?? A bym zapomniał czy do tej osłony od strony skrzyni nie potrzeba też smaru(w sklepie powiedział że nie trzeba nic)??

P.S Te opaski można ponoć zacisnąć z piłowanymi obcęgami?? Chyba że jest lepszy sposób a nie chce kupować przyrządu ,bo to wole już kupić drugi przegub.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System