Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
herbu

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Passat B3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 23:18
Temat postu:

2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem forum, więc na wstępie witam wszystkich serdecznie.
A teraz do rzeczy - poszukuję auta - kombi, z w miarę dynamicznym, ekonomicznym i oszczędnym silnikiem. Oczywiście wszystkiego mieć nie można, ale silnik JTD w miarę dobrze wpisuje się w moje potrzeby.
Na Fiatach nie znam się zbytnio - kiedyś posiadałem służbowe Seicento 1.1, z którego byłem niesamowicie zadowolony - raz że służbowe, dwa że przejechało ponad 400 tys. km i dalej ponoć jeździ Smile
Ogólnie z zakupem samochodu, z jego sprawdzeniem, poradzę sobie bez problemu. Pytam się Was, specjalistów od modelu, czy widzicie coś w poniższych egzemplarzach podejrzanego, coś co by je dyskwalifikowało.
1. http://olx.pl/oferta/fiat-stilo-egr-off-160km-2005-CID5-ID9i9lL.html
Jest to wersja 140KM + chip
2. http://olx.pl/oferta/fiat-stilo-multiwagon-2006r-1-9-jtdm-150km-CID5-ID9iGAN.html
Ten wygląda na zadbany, choć mogę się mylić.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


Ze zdjeć to auta niczego sobie. Zorientuj się dokladnie jak to jest z tymi klapami wirowymi zamontowanych w kolektorach ssących w tych silnikach 1,9 16V. Jedne egzemplarze to miały , drugie nie. Jesli sprzedający mówi prawdę to opcjowałbym za tym drugim modelem (czarny). O gustach się nie dyskutuje,ale te silniki z klapami wirowymi trochę mają zła sławę.Sam poczytaj na forach alfy romeo czy innych, to wyrobisz sobie punkt widzenia.Koncząc , udanych zakupów ,życzę. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
herbu

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Passat B3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 23:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


jareq08 napisał:
O gustach się nie dyskutuje,ale te silniki z klapami wirowymi trochę mają zła sławę.Sam poczytaj na forach alfy romeo czy innych, to wyrobisz sobie punkt widzenia.Koncząc , udanych zakupów ,życzę. Wink

To prawda, czytałem, że niezbyt udane to jest. Natomiast te 2 szt. ponoć nie mają tego elementu. I faktycznie wolałbym silnik bez tego. Jak w takim razie dowiedzieć się, które auta nie posiadają? Wiadomo, można po VIN-ie zapewne, ale może jest inna metoda? Które silniki były wyposażone w to ustrojstwo? Czy ten czarny mógł być fabrycznie niewyposażony w klapy wirowe, czy też każdy miał, a zostały zdemontowane (bo chyba taka możliwość też istnieje)?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


Witam! Podobno mam te klapy wirowe w swoim, bravie 2 2.0mjtd z 09r.Sterowanie jest w bardzo trudno dostepnym miejscu. Wg. Epera są te klapy , innni twierdzą ,ze są wersje z innym kolektorem bez klap. Mam 150 tys. na blacie , narazie wszystko jest ok.Ponoć poliftingowe wersje mają to poprawione ,aby klapa nie mogła wpasc do cylindra . Mam również DPF i jeżdzę z tym.Na razie nie wycinam filtra , wbrew obiegowej opinii, ze trzeba koniecznie bo się popsuje. Więc jesli masz cos upatrzone to oglądaj i kupuj.Bo jesli się wszystkim przejmować, to trzeba by rowerem jezdzić. Jak kiedys w 2007r. kupilem stilo jtd 5d, to "znawcy" motoryzacji mysleli ,ze to jakaś rzadka wersja VW(tak w ludziach siedzą te stereotypy,jak komuna co się skonczyła).Pozdrawiam. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System