Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) padła bateria a teraz cuda się dzieją



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiek220482

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): IRL
Posiadane auto: Renault laguna II 1.6 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 14:20
Temat postu:

padła bateria a teraz cuda się dzieją


Witam , więc od początku padła bateria nie używałem auta od 2 tygodni wczoraj odpalam auto a tu nic więc podłączyłem prostownik i słyszę jakiś dzwiek( jakby się coś smażyło ) ze skrzynki bezpieczników koło akumulatora . odłaczyłem prostownik wyciągnąłem baterie i naładowałem , wkładam z powrotem podłączam i znowu słysze ten dziwek z przekaznika T06 wyciągnąłem go (wyłączony zapłon ) po chwili włączył sie wentylator chłodnicy odłączyłem baterie po chwili podłączyłem z powrotem i znowu ten dzwiek i poszedł dymek z pod przekaznika T07 . Zanim zaczeły dziac sie te wszystkie opisane cuda po włożeniu aku do auta orzekręciłem kluczyk i wyskoczył ten żółty trójkącik wraz z tą kłótką na aucie oraz car security , kręcił ale oczywiscie nie chciał zapalić wiec przestałem a po dosłownie kilku chwilach zaczęło sie dziać to co pisałem wyżej . Wyciągnąłem całą skrzynkę i susze ją ponieważ wyczytałem że może być zawilgocona dodam ze mieszkam w Irlandii więc wilgoć jest wszechobecna .
Pytanie - czy wilgoć pomoże być przyczyną , czy coś innego padło i co według Was robić dalej .
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 01:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) padła bateria a teraz cuda się dzieją


Zakładam że do ładowania odłączyłeś klemy z akumulatora.
Odłącz skrzynkę bezpieczników, zrób dokładne fotki skrzynki aby dokładnie ustalić położenie elementów.
Wyjmij bezpieczniki i przekaźniki, ułóż tak aby nie pomylić, rozłóż skrzynkę na czynniki, wyczyść zaśniedziałe styki, zakonserwuj syntetycznym smarem blaszki, złóż starannie.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
misiek220482

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): IRL
Posiadane auto: Renault laguna II 1.6 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 23:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) padła bateria a teraz cuda się dzieją


sorki ze dopiero teraz odpisuje ale byłem w delegacji i nie miałem czasu się tym zająć ale do rzeczy zrobiłem jak napisałeś wyciągnąłem przeczyściłem , wsadziłem z powrotem i teoretycznie wszystko jest ok nic dziwnego sie nie dzieje nie licząc car security failure loose connection . rozrusznik kręci ale nie zapali i nie mam bladego pojęcia czego się łapać . Auto ponad tydzien stało bez baterii czy to może mieć znaczenie . Co robić ?
Powrót do góry
misiek220482

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): IRL
Posiadane auto: Renault laguna II 1.6 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 21:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) padła bateria a teraz cuda się dzieją


wyczyściłem masę ale nic się nie zmieniło , gdzieś na forum ktoś pisał ze problemem był przekażnik body computera tylko że nie mam pojęcia gdzie on się znajduje , może ktoś wie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System