Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciej33

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIERADZ
Posiadane auto: fiat marea 1,8 16 v sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 14:28
Temat postu:

marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


Witajcie

Pomóżcie coś w kwestii mojej maryśki. Jakieś pół roku temu odkupiłem od kuzyna mareę 1.8 16 v 1999 rok. Jako że była zaniedbana zrobiłem w niej prawie wszystko. Wymieniłem rozrząd, wszystkie płyny, filtry nagrzewnicę, hamulce zawieszenie itd. na dzień dzisiejszy wpompowane 4000 zł. Ostatnio był wyciek z uszczelki pod głowicą więc splanowaliśmy ją i motor już suchutki ale... miała dojechane świece i nie dopalała mieszanki więc trzeba było nowe zapodać. Założyliśmy NGK i od tego momentu za mną przy przyspieszaniu dym a na postoju przy przygazówce aż siwo....szok. Nie mam bladego pojęcia co mogło się stać? Dodam, że auto stało przez ostatnie pół roku częściej niż jeździło (kiedy trwały te wszystkie wymiany) i wcześniej zanim je odkupiłem. Sam do tej pory nawet porządnie jej nie przegoniłem. Pilnuje dogrzewania motoru, nie katuje na zimnym. Auto zapala bez problemów na zimnym - na ciepłym od pół-strzała. Temperatura jest idealna ale dzisiaj rano sprawdziłem poziom oleju i jest zbyt niski stan. Mechanik wyrównał do stanu po wymianie uszczelki pod głowicą...Rozumiem, że mogłaby go zużyć ale dzisiaj rano zamoczona była tylko końcówka bagnetu. Wcześniej nie było żadnego dymienia. Poza tym auto od tych wszystkich wymian nie zrobiło jeszcze nawet 500 km. Nie mam pojęcia co jest grane i gdzie się podziała taka ilość oleju...

Pomóżcie coś koledzy bo dostanę szału. Auto w rodzinie od nowości. 140 000 km przebiegu. Wymieniłem już chyba wszystko a tu taki babol. Nie wiem rozrząd przestawić po planowaniu głowicy. Zbyt bogata mieszanka.
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 17:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


Syf dostał się do cylindra jak była zdjęta głowica i uszkodził pierścienie albo źle złożona głowica - ten remont robił fachowiec czy może ktoś kto zapomniał o uszczelniaczach?
Powrót do góry
maciej33

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIERADZ
Posiadane auto: fiat marea 1,8 16 v sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 18:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


facet co się zna na rzeczy i jest dobrym mechanikiem. podobno. z tego co mi wiadomo to nie wymieniał uszczelniaczy... nie no nie wierze...
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 20:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


Silnik 1,8 benz, to słynny"olejołykacz", poczytaj na forach. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Dobra Marka

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V sedan
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


Witaj.

Powiem na swoim przypadku co miałem,przy odpalaniu rano dym z rury,przy dodawaniu gazu dym z rury,głowica zdjęta i okazało się że uszczelniacze poszły się kochać i pierścionki do wymiany.Jeśli było mało oleju i był dolany to obserwuj czy ginie w szybkim tempie,rozumiem że 1.8 brały olej ale nie do tego stopnia żeby zasłonę zostawiać.Jeśli zginie szybko to trzeba jednak zdjąć czapkę i zobaczyć co jest grane.Ja zrobiłem tak brat z tyłu i gaz, dym niebieski wiadomo olej przepala i śmierdzi( frytownicą),po płynie chłodniczym brata oczy szczypały hehe ,dymek białawy z szarym polotem,sprawdzone przez nas.Po wymianie uszczelniaczy i pierścionków oraz nowa uszczelka i nawet Bąka nie puści.

Pozdrawiam I szerokości. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 20:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maciej33

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIERADZ
Posiadane auto: fiat marea 1,8 16 v sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 04:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


dziękuję za pomoc. dzisiaj odstawiam do mechanika i będziemy sprawdzać co jest grane. Oleju z bagnetu ubyło w momencie. Aż byłem w szoku. Po odpaleniu na zimnym nic się nie dzieje. Dopiero jak motor dogrzany to dymi przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu. Na postoju - tak jak powiedziałeś - przygazówka pod odcięcie i frytownica z tyłu... tylko jeszcze pytanko czy przy planowaniu głowicy powinno się również wymienić uszczelniacze? Jeżeli tak to pytanie dlaczego mój mechanik tego nie zrobił...? A tak w ogóle to zaczęło się od klawiatury. Leci. Rozbieramy i uszczelniamy. To puściła pod głowicą. Teraz motor suchutki to coś innego puściło. Zobaczymy. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam i szerokości...Smile
Powrót do góry
Dobra Marka

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V sedan
Piwa: 7/7
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 12:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


Witam.

Ja wymieniałem uszczelniacze i pierścionki żeby czasami nie było że uszczelniacze wymienione a pierścienie poszły,ale i jedno i drugie już na wykończeniu u mnie było.Dymił mi również jak założyli nowe uszczelniacze a to z tego względu że dobrali nie właściwe,po około 4 dni na reklamacje i założyli oryginały z Fiata i jak ręką odjął,brak jakiegokolwiek dymienia,cylindry miałem mierzone na wymianę pierścionków mimo przebiegu 303000tyś na cylindrach wyraźne ślady po honowaniu (pierścionki nominały elringa). Na chwilę obecną oleju ni grama nie wciągnął. Very Happy
Nie przejmuj się,wszystko jest możliwe z mechanikami.

Szerokości i Powodzonka
Powrót do góry
gadu-gadu
maciej33

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIERADZ
Posiadane auto: fiat marea 1,8 16 v sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) marea 1.8 16 v 1999 dymi po planowaniu głowicy


rozumiem. dziekuję koledzy za wskazówki. Zdejmiemy górę i zaczniemy od kompresji. Zobaczymy co ją boli. Znowu dłubanie. Trudno. Ma chodzić jak bzyczek. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz wszystkich zaangażowanych w odpowiedzi na mój temat..Smile

Dam cynk jak wymienimy co jest do wymiany. Pozdrowionka Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System