Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Doblo z selspeed na kurierke...Warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harrow

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ford courier
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 23:17
Temat postu:

Doblo z selspeed na kurierke...Warto?


Witam,
Szukam dostawczaka z automatem na kurierkę po Wrocławiu.
Mowa o nowym aucie.
Robie około średnio 250km dziennie dlatego automat byłby idealny. Przerażają mnie opinie na temat selspeeda. NIe wiem czy to nie będzie strzał w kolano. Czy lepiej odpuścić sobie taka skrzynie. Co sadzicie?
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 07:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo z selspeed na kurierke...Warto?


witam fiat w nowych modelach stosuje nowe skrzynie biegów takie jak vw dsg , czyli skrzynia manualna z automatycznym wybieraniem biegów te skrzynie nie mają nić wspólnego z układem selspeed . jeśli chcesz się dowiedzieć jaki model wybrać to umów się na rozmowę z tedem - techniczny doradca z serwisu fiata , rozmowa z panami z salonu sprzedaży czy dok obsługi tam się nasłuchasz tylko głupot to ludzie z przypadku nie mający żadnej wiedzy o samochodach to są sprzedawcy a nie fachowcy z branży samochodowej , pozdrawiam .
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 08:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo z selspeed na kurierke...Warto?


Czarczar, za ostatnie cztery linijki tekstu w twoim poście masz u mnie piwo,lepiej nie dało się tego ująć.Taki tekst powinien "wisieć"jako motto tego forum zaraz pod"FIAT auto.com.pl"
Pozdrawiam
Powrót do góry
harrow

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ford courier
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 11:58
Temat postu:

MTA


Zaraz, zaraz w nowym doblo jest montowana właśnie skrzynia MTA (Manual Transmission Automatically Shifted). NIe ma nic wspólnego z DSG od VW.
To jest easytronic jak w oplu i selspeed w alfie. Ten sam szajs. Widzę w sieci prawie same negatywne opinie o MTA i dlatego jestem zmartwiony bo zależy mi na dostawczaku z automatem. W tym kraju niestety nie da sie chyba jeździć czymś solidnym, nawet nowym.
DSG są jeszcze do przyjęcia, jako nowe. Staram sie dbac o auto i sadze ze taki dsg wytrzymałby długo. Tylko ze VW krzyczy sobie prawie 100 000 za takiego dostawczaka. Lekka przesada a tez nie sa takie wspaniale do końca.
Próbuję znaleźć jakies konkrety o tej skrzyni Fiata, najlepiej od kogoś kto użytkuje jakiegos Ducato w takich samych warunkach jak ja. PO jakim czasie zaczynają występować problemy. Po jakim przebiegu.
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 15:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo z selspeed na kurierke...Warto?


witam , tak jak napisałem rozmowa z doradcą technicznym , ten człowiek to guru na serwisie wie co się psuje w danych modelach , i jeszcze jedna zasada nie kupuj nowego modelu wchodzącego na rynek bo będziesz króliczkiem doświadczalnym , skrzynia tct - odpowiednik dsg a skrzynia mta -selesped z tym zawsze będą problemy .
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 15:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System