Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BisWeek

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Marea HLX 2.0 20v VIS 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 22:26
Temat postu:

Auto nie odpala na zimnym


Auto po postoju w zimnych temperaturach nie odpala. Temperatury poniżej 5C oznaczają że auto kręci ale nie odpala. Na popych dopiero jak się przecholuje na wyższych obrotach zaczyna odpalać. Z tym że strzela w dolocie. Powyżej około 5C odpala ok.

Zaobserwowałem:
- brak błędu czujnika temperatury powietrza dolotowego, ale pokazuje 78-79C na kompie serwisowym
- iskra jest
- podgrzanie auta w garażu powoduje że odpala
- nowa przepływka
- nowa sonda lambda

Silnik to 2.0 20V 154KM VIS 1999

Jakieś propozycje co sprawdzić? Co może być zepsute? Mechanicy rozkładają ręce, a auto potrzebne. Pomóżcie Rolling Eyes

Zaobserwowałem jeszcze dwa czujniki które nie są podłączone. Ktoś może sprawdzić u siebie czy one są podłączone?

Zdjęcie z czujnikami: Zdjęcie
Powrót do góry
jacula-70

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): jarosław
Posiadane auto: Fiat marea 2.0 155 20v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 13:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


Masz nie podłączony czujnik temperatury płynu i on może być odpowiedzialny za cały ten bałagan(to jest ten 1 na zdjęciu) koszt od 20zł zamiennik a oryginał boscha 65zł.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Artysta

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


Z tego co się orientuję jeżeli czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest nie podłączony to komputer przyjmuję sobie temperaturę około 20 stopni. Natomiast czujnik temperatury zasysanego powietrza jest na pewno uszkodzony (pokazując taką temperaturę) i nie odpala gdyż jest wtryskiwana za mała dawka paliwa. (nie ma ssania).
Powrót do góry
gadu-gadu
jacula-70

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): jarosław
Posiadane auto: Fiat marea 2.0 155 20v
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 11:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


Artysta napisał:
Z tego co się orientuję jeżeli czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest nie podłączony to komputer przyjmuję sobie temperaturę około 20 stopni.

Prawie się zgadza Smile
czujnik temperatury zasysanego powietrza(jeżeli padnie Ci ten czujnik to układ przechodzi na optymalną tem. 20 stopni) i regulator ciśnienia paliwa, który odpowiada za utrzymywanie stałego ciśnienia wtrysku.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Artysta

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 11:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


Tak, ale wiemy od BisWeek że czujnik temperatury zasysanego powietrza pokazuję wartość 78-79 stopni więc jest to stanowczo za dużo i komputer nie bierze sobie awaryjnych danych 20 stopni. Czas wtrysku jest wtedy bardzo krótki (około 3,5 ms) i poprostu nie odpala, bo jak już mówiłem nie ma ssania.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 11:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BisWeek

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Marea HLX 2.0 20v VIS 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 16:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


Dziękuje za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o ssanie to jak auto odpala na zimnym obroty trzymają się na poziomie ok 1.3k a potem spadają.

Czujnik temperatury cieczy (koło termostatu) był wymieniany już dwukrotnie, i jest on podłączony. Natomiast czujnik obok - czerwona obudowa
Zdjęcie: https://drive.google.com/file/d/0BxajhZGLSC6vVEMyQ21PeVJPWmc/view?usp=sharing jest nie podłączony. Nie mam pojęcia co to za czujnik.

Natomiast gorzej jest z tym czujnikiem:
- https://drive.google.com/file/d/0BxajhZGLSC6vRU5wd1plZzYzSG8/view?usp=sharing
Z tego co wyczytałem to jest to czujnik temperatury powietrza, i jest on niepodłączony. Więc skąd komputer bierze takie wartości?

Narazie nawet przy temperaturze +15 C nie chciał odpalić. Zamówiłem pompę paliwa, zobaczymy czy to coś pomoże.

Najbardziej by pomogło gdyby ktoś zrobił zdjęcie do której wiązki są one podłączone, albo jakie kolory kabelków idą do nich.
Powrót do góry
jacula-70

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): jarosław
Posiadane auto: Fiat marea 2.0 155 20v
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


Mój jest z roku 99 i tam nie występuje czujnik temperatury powietrza w rurze (przewodzie) ale w starszych jest.Może rura jest założona z innego modelu? tutaj są widoczne właśnie dwie rury :

http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,+rura+powietrza+bravo

Moja rurka jest 9 od góry.Dzisiaj zobaczyłem że jest cała popękana i sparciała,użyłem taśmy naprawczej i o mało nie pozawijałem ogrodzeń sąsiadów! Chodzi jak za dawnych lat Smile reakcja na gaz natychmiastowa,chodzi równiutko i rewelacyjnie przyśpiesza.Łapał lewe powietrze.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
jacula-70

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): jarosław
Posiadane auto: Fiat marea 2.0 155 20v
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 20:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


BisWeek napisał:


Natomiast czujnik obok - czerwona obudowa
Zdjęcie: https://drive.google.com/file/d/0BxajhZGLSC6vVEMyQ21PeVJPWmc/view?usp=sharing jest nie podłączony. Nie mam pojęcia co to za czujnik.

U mnie ten czujnik nie występuje .
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
BisWeek

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Marea HLX 2.0 20v VIS 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2015, 19:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Auto nie odpala na zimnym


Problem rozwiązany.

Winowajcą okazał się komputer - po przełożeniu komputera, stacyjki, modułu immobilisera auto normalnie odpala. Temperatura na komputerze też wydaje się być ok. Auto odpala bez problemu.

Dla szukających info:
- Dla silnika 2.0 20v 155km '99 (kod 182B7000) komputery o numerach 0261206068 oraz 0261206341 są zamienne.
- W tym silniku temperatura zasysanego powietrza jest pobierana z przepływomierza. W dolocie mam czujnik, ale podejrzewam że guma dolotu jest z innej wersji silnika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System