Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
musial

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: siena 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 19:40
Temat postu:

Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


dzisiaj majstrowałem przy radiu i musiałem zrobić jakieś spięcie-wysiadły kierunkowskazy, (nie cykają i nie palą się żarówki, ale awaryjne działają), nie podnoszą się wskaźniki paliwa i temperatury, nie działa obrotomierz. Podświetlenie i prędkościomierz działają. Co narobiłem złego? Jak to naprawić?
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 20:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


Mógłbyś bardziej opisać co zrobiłeś z tym radiem?
Według mnie, na pierwszy rzut oka, wydaje mi się, że uszkodzeniu mógł ulec bezpiecznik. Nie wiem jak to jest w tym aucie, jednak jeżeli masz wykaz bezpieczników, sprawdź, czy uszkodzeniu nie uległ bezpiecznik (czasem ma oznaczenie ignition).
Jeżeli to nie pomoże, sprawdziłbym co zrobiłeś nie tak przy instalacji radia(pewnie coś jest nie tak z + po stacyjce)

Czy zrobiłeś teraz tak, że radio albo się nie włącza albo włącza się bez włożenia kluczyka w stacyjkę?
Powrót do góry
musial

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: siena 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


Montowałem radio z uszkodzonymi kablami, błędnie je połączyłem i przy zetknięciu kabli poszły iskry. Z radiem nie wiem co jest, bo już dalej nie kombinowałem. Wymieniłem bezpiecznik od kierunkowskazów, ale to był raczej strzał na oślep.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


W niektórych samochodach, istnieją bezpieczniki, które zabezpieczają kilka urządzeń podczas, gdy przekręcimy kluczyk. W angielskich wersjach wykazów bezpieczników, nosi to nazwę ignition. U nas zapłon(coś w tym stylu może być napisane). Sprawdź, czy nie ma czegoś takiego w Twoim wykazie bezpieczników. Jak jest, to sprawdź to.

Następnie, proponowałbym, byś rozłączył na razie radio, by przewody były tak, jak wszystko pracowało normalnie.

Wydaje mi się, że problem leży u Ciebie po stronie przewodu + po przekręceniu kluczyka. Przykładem są kierunkowskazy. Awaryjne Ci działają, ponieważ awaryjne możesz włączyć bez włożonego kluczyka. Natomiast kierunki możesz włączyć na zapłonie. Tak samo wskaźnik paliwa, ruszy Ci, gdy kluczyk będzie przekręcony.

Także do rozłączenia radio.

Według mnie, po sprawdzeniu czy istnieje taki bezpiecznik u Ciebie(dla pewności sprawdź wszystkie bezpieczniki) oraz po demontażu przewodów do radia, wszystko powinno wrócić do porządku.
Powrót do góry
musial

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: siena 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 15:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


Znalazłem żółtą kostkę z oznaczeniem IGN, pojadę zaraz poszukam gdzieś nowej, zobaczymy!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 15:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
musial

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: siena 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 18:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


żółta kostka-pudło-bez nie działają, w innej sienie, wszystkie funkcje, które u mnie padły. Znalazłem bezpiecznik o oznaczeniu IGN, duży, jeden z czterech przy akumulatorze, ale wygląda jak niespalony. Co dalej?
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 20:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


A odłączyłeś wszystkie te przewody, przy których grzebałeś(przy radiu)?

Sprawdź miernikiem, czy na jednym z pinów zasilających do radia, po przekręceniu kluczyka, pojawia się +12V.
Radio samochodowe do poprawnego działania potrzebuje +12V bezpośrednio z akumulatora i +12V pojawiające się po zapłonie. Sprawdź, czy pojawia się te drugie +12V po przekręceniu kluczyka.

Poza tym nie zrozumiałem Twojego pierwszego zdania. Mógłbyś mi wyjaśnić bardziej?

I dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, jak poprawnie powinno działać radio w tych samochodach? Na jakiej pozycji stacyjki? W którym położeniu z odpisanych poniżej?
1-tylko włożony kluczyk
2-lekko przekręcony kluczyk
3-zapłon
Powrót do góry
musial

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: siena 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


W innym fiacie siena działają wszystkie funkcje bez podłączonego tego przekaźnika IGN, który jest przy bezpiecznikach.

Radio działa po przekręceniu kluczyka.

Aktualnie doszedł problem z oświetleniem wnętrza auta-nie działa + przestał działać zegarek (podświetlenie działa, godziny brak)
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 22:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


Oczywiście rozumiem, że bezpieczniki sprawdzone?
Sprawdź czy pojawia się napięcie +12V po przekręceniu kluczyka. Dokładniej to, co napisałem we wcześniejszym poście.
Powrót do góry
musial

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: siena 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 22:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


Bezpieczniki sprawdzone. Dowiem się tylko jak to się robi i sprawdzę (jestem debilem, jeżeli chodzi o elektronikę) Wink

Dzięki za dotychczasową pomoc!
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nie działają kierunkowskazy, wskaźniki paliwa i temperatury


Do tego potrzebujesz albo woltomierza, albo multimetru. Jeżeli będziesz miał multimetr, musisz go podłączyć pod odpowiednie wejścia. Jedno z tych wejść ma oznaczenie COM. Drugie z tych wejść powinno mieć oznaczenie V.
Jeżeli połączysz już wtyczki, szukasz oznaczenia V(pod literą V będzie długa ciągła kreska(jak myślnik) a pod tą kreską(myślnikiem) będzie coś takiego: --- zamiennie oznaczane też to jest VDC) przekręcając pokrętło na zakres woltomierza (20). Jeżeli wszystko dobrze podłączysz, nie musisz obawiać się o uszkodzenie czegoś, woltomierz można używać pod prądem, można go przełączać itp.
Jak wykonać pomiar? Jednym z przewodów dotknij masy(minus akumulatora) a drugim przewodem od miernika przykładasz do wtyczki i szukasz, gdzie pojawi się napięcie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Mam nadzieję, że zrozumiałeśSmile
Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 15:16
Temat postu:

nie działaja wskaźniki PO ZWARCIU W INSTALACJI


Wybaczcie, ale jak czytam ten wątek to dochodzę do słusznego wniosku że ten zakaz samodzielnych napraw co chcą wprowadzić to nie taki całkiem głupi pomysł. Bo niestety większość "napraw" instalacji elektrycznych na parkingu kończy się pożarem auta.
Proponuję jednak udać się do elektryka, z nieznajomością tematu instalacji czy obsługi miernika więcej szkody jak pożytku. I naprawdę nie jest to powód do hańby. Ja jak nie czaję tematu, jak się zwyczajnie obawiam czegoś ruszać żeby więcej szkód nie zrobić to po prostu udaję się do warsztatu (albo warsztat do mnie jedzie).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System