Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) popukiwanie z tyłu brak diagnozy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 06 Maj 2015, 22:05
Temat postu:

popukiwanie z tyłu brak diagnozy


po badaniu na "szarpakach"-według diagnosty zawieszenie (tuleje itp.) w 100% sprawne. Wykluczone również amortyzatory-sprawność na poziomie 70%.

Cholernie irytujące Evil or Very Mad popukiwanie w tylnym zawieszeniu występuję przy lekkich nierównościach nawierzchni.
Podczas przejeżdżania przez duże dziury ew. poprzeczne garby, kostkę nie występuje Shocked

Naczytałem się tematów na różnorakich forach od liku i to chyba będą tuleje tylnej belki? Trochę ta diagnoza z SKP mąci mi w głowie.

Może ma ktoś jakiś inny pomysł co to może być?
Wszelkie sugestie mile wskazane.
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2015, 23:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) popukiwanie z tyłu brak diagnozy


Hej,

na pewno Ci nie pomogę, ale mam taki przypadek już za sobą. Coś jak to piszesz "popukiwało" z tyłu przy zdecydowanym ruchu kierownicą, małe dziury, ale głównie przy ostrzejszym omijaniu czegokolwiek. Niby w warsztacie kolega "sprawdzał" łyżkami, łomami i... było w porządku. Wkurzało, irytowało i pojechałem do Fiata na ścieżkę zdrowia... też wszystko ok jak u Ciebie. Zdegustowany na własną odpowiedzialność u tego samego kolegi wyjęli belkę i się rozleciały łożyska i tuleje. Kosztowało mnie to 350zł w Fiat Marea Weekend, bo zbiornik z paliwem trzeba było wyjąć, hamulce i amortyzatory rozpiąć... cały dzień walczyli i się opłaciło.
U Ciebie wcale nie powiedziane, że też tak będzie, ale może. Sprawdź też gumy na mocowaniach amortyzatorów, bo mogą być wybite, a amortyzator może dobrze tłumić i wynik badania wyjdzie poprawny.

Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
szpiki

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 10:15
Temat postu:

RE: popukiwanie z tyłu brak diagnozy


Witam,

Miałem podobny przypadek, tj. również obstawiałem zawieszenie z tyłu, a stuki występowały przy relatywnie niewielkich nierównościach na gładkiej nawierzchni. Ale ku mojemu zaskoczeniu problemem okazał się skorodowany tłumik końcowy, który z uwagi na mocno zużyty wieszak uderzał końcówką o elementy zawieszenia.
Korozja spowodowała częściowe oderwanie końcówki tłumika, ale jeszcze nie zmieniło się brzmienie wydechu, stąd początkowo obstawiałem tylną belkę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 17:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) popukiwanie z tyłu brak diagnozy


Sprawdź czy tylne amortyzatory śruby) nie stukaja w dno schowka w tylnych nadkolach.
Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 21:10
Temat postu:

jedno już wiem


puka tył prawa strona.

Wyeliminowałem usterkę mocowania amortyzatora-odkręciłem amortyzator i dalej stukało.

Mam uszkodzone łożysko piasty (szumi) ale czy to mogłoby być przyczyną popukiwania albo raczej chrobotania?

Wymienię piastę, bo muszę i zobaczymy ale raczej na tym się nie skończy. Wszystko wskazuje jednak na tuleję belki.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 21:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 20:37
Temat postu:

jednak


popukiwanie to prawa strona ale przód-wymieniony łącznik drążka stabilizatora (Delphi).
Wymieniona piasta (SKF) prawy tył-był luz odczuwalny na kole i wreszcie nastała cisza Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System