Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
felix

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: fiat albea 1,2 16 v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Paź 2008, 21:21
Temat postu:

Drgania samochodu podczas jazdy


Witam.Jestem właścicielem albei 1,2 16 v z 2003 roku.Gdy go kupiłem miał przejechane 39000 km. obecnie ma 56000 km.Mój problem to drgania całego samochodu w czasie jazdy i falujące obroty silnika przy ruszaniu z miejsca lub bardzo wolnej jeździe.W czasie jazdy największe drgania są przy ok. 2000 obr./min. Co ciekawe samochód w ogóle nie drga kiedy jedzie na luzie.Do tej pory wymieniłem już świece ,filtr paliwa.filtr powietrza,przeczyściłem przepustnicę, wymieniłem sprzęgło,jeździłem na wszelkich dostępnych benzynach i nic.Serwis proponuje mi wymianę po kolei róznych części silnika aż w końcu trafi się na przyczynę.Może ktoś z Was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać bez wymiany połowy osprzętu silnika.Będę bardzo wdzięczny za poradę bo już mnie powoli krew zalewa.Pozdrawiam.
P.S.Na wolnych obrotach silnik pracuje idealnie.
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 01:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy


Na pewno wymiana typu filtr powietrza nie pomoże, raczej jakaś część jest niewyważona/ma bicie . Strzelam : wieniec zębaty?
Powrót do góry
felix

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: fiat albea 1,2 16 v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 10:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy


Dzięki za odpowiedź,ale to raczej nie to.Gdyby to było jakieś niewyważenie to silnik drgałby w pełnym zakresie obrotów,a on drga tylko w czasie jazdy.Na obotach jałowych chodzi idealnie,nawet nie faluje.Niedawno ktoś mi podpowiedział,że to może być zabrudzony kolektor ssący.Dziś spróbuje go wyczyścić.Jeżeli coś się zmieni napiszę o tym.Pozdrawiam.
Powrót do góry
ivanvision

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 19:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy


Mam Fiata Albea z 2003 roku - miałem szarpnięcia w czasie wolnej jazdy. Z 1 biegu na 2 bieg podczas jazdy. Wymieniłem niedawno rozrząd i inne elementy takie jak na obrazku.

[IMG=http://img844.imageshack.us/img844/3913/nap01.jpg][/IMG]

Teraz po wymianie rozrządu i innych elementów nie spotkałem się z tym żeby były jakieś drgania i szarpnięcia.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy


Wymiana pasków wielorowkowych i elementów napędu rozrządu nie ma żadnego związku z szarpaniem auta, to tak jak byś założył nową choinkę zapachową
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 20:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bo

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: fiat albea 2004 1,2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 22:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy


Też tak miałem. Wymieniłem poduszki pod silnikiem i przeszło.
Powrót do góry
adibeat

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: FIAT Uno 899 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy


jak kolega wyżej napisał, poduszki, miałem kiedyś podobną sytuacje, autem trzęsło niemiłosiernie, winowajca? poduszka pod skrzynią biegów.
Powrót do góry
papik75

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: fiat albea
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 13:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Drgania samochodu podczas jazdy


Tak. U mnie też to była poduszka skrzyni. Można to sprawdzić związując na sztywno drutem albo nawet sznurkiem.
Powrót do góry
Scypion

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 22:43
Temat postu:

Re: Drgania samochodu podczas jazdy


Witam,

Miałem analogiczny problem. Moja Albea (silnik 1.2V 2004r.) po przejechaniu około 70-ciu tysięcy km nagle zaczęła hałasować i lekko drgać w czasie jazdy, przy czym nie było żadnych problemów na biegu jałowym. Zauważyłem, że problem zmniejszał się, a czasem nawet na pewien czas ustępował, gdy ostrzej zahamowałem samym silnikiem. Okresowo przy ruszaniu silnik wydawał ciche stuknięcie. Zgłosiłem problem w ASO, ale stwierdzili, że owszem coś słychać ale generalnie albo jest to jakiś drobiazg, którego usunięcie wiązałoby się z nieadekwatnym kosztem robocizny, lub jest to coś tak poważnego, że prościej byłoby kupić nowy silnik. Poradzili aby jeździć, gdyż ich zdaniem samochód jest sprawny, a jak problem będzie się nasilał to dopiero do nich wrócić. Tak więc, przejechałem jakieś 3-4 tys. km na okresowo wibrującym silniku i dopiero wpisy na m.in. tym forum internetowym wyrobiły we mnie przekonanie że to jest podkładka skrzyni biegów lub ewentualnie silnika. Z tym przekonaniem udałem się już nie do ASO, ale do pierwszego lepszego mechanika i poprosiłem konkretnie o wymianę podkładki skrzyni biegów. Okazało się, że był to "strzał w dziesiątkę". Naprawa kosztowała jedynie 120 PLN (telefonicznie w ASO samą robociznę wstępnie określili na około 400 PLN), ale mechanik stwierdził, że za długo zwlekałem z wizytą i teraz silnik wymaga zespawania jakiegoś złącza przegubowego. Ponieważ On takich usług nie świadczy odesłał mnie do znajomego, który nałożył odpowiedni spaw za drugie 120 PLN. Po tych dwóch naprawach wszystko wróciło do normy.

Dziękuję za wcześniejsze porady i pozdrawiam serdecznie

Scypion
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Albea »

Opinie o samochodach Fiat Albea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

20) ..... »

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System