Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 11:26
Temat postu:

Słabe światła drogowe


Jako że nie jeżdżę często w nocy ostatnio podczas takiej jazdy chciałem użyć świteł długich i tu zaskoczenie... Długie nie świecą dalej niż mijania... Nawet powiedziałbym że tylko wzmacniają oświetlenie tego samego obszaru co mijania.
Prawą lampę mam fabryczną, lewą wymienianą ok. 5 lat temu. Na drogowych nie jeździłem więc nie miałem możliwości zaobserwowania tego wcześniej. Ustawienia są raczej ok - na przeglądzie sprawdzane i bez zarzutów.
Nie wiem czy ma znaczenie ale lekko wyżej mam tył po wymianie sprężyn - ale po wymianie byłem już na w/w przeglądzie.
Chyba że Siena tak ma z drogowymi...?
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe


Siena tak nie ma....to normalne auto które uzyskało świadectwo homologacji.Światła drogowe powinny oświetlać drogę na co najmniej 100m...a więc dość daleko.Diagności na przeglądzie zazwyczaj sprawdzają tylko pobieżnie,czy światła nie świecą za wysoko,aby nie oślepiać innych kierowców.Ustawienie świateł to oddzielna płatna usługa.Masz te światła za nisko ustawione (wymiana sprężyn z tyłu mogła mieć wpływ)lub lampy są już do wymiany.Możesz też np.włożyć mocniejsze żarówki.
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 20:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe


Co do mocniejszej żarówki - zasięgu to raczej nie poprawi... A co do ustawień - jest to możliwe że poprawienie ustawień lamp(y) spowoduje dalszy zasięg TYLKO świateł drogowych bez poprawienia zasięgu świateł mijania który jest odpowiedni...?
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 16:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe


Więc wg. Ciebie tak ma być i nic się nie da z tym zrobić?Skąd wiesz,że światła mijania świecą dobrze....mierzyłeś odległość?Podniesienie nieco reflektorów może spowodować wydłużenie świecenia świateł mijania o np.10m,ale drogowe wydłużą się już o kilkadziesiąt metrów.
Włożenie mocniejszych żarówek to opcja zamiast wymiany całych reflektorów jeśli odbłyśniki są już zmatowiałe.
Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 01:41
Temat postu:

słabe światła drogowe


Na SKP to się bodaj światła mijania tylko ustawia, bo z nimi w parze idzie ustawienie drogowych- nie tak jest?
Jeżeli po wymianie żarówek nie ma poprawy to problem raczej w elektryce, za mało prądu - kostka, masa, bezpiecznik, słabe ładowanie...
Odbłyśniki we fiatach raczej są trwałe, chyba że się ładuje chińskie 100W coś co momentalnie wypala wszystko dookoła. Mocno zmatowiałe szkła albo odbłyśniki da się zobaczyć ale wątpię by to było przyczyną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 01:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Nie 08 Lis 2015, 01:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe


Przejadę się na SKP w najbliższym czasie - niech sprawdzą ustawienia. A tak to wygląda w praktyce:
https://www.youtube.com/watch?v=tPWXioF8-ZE

Tak na powierzchni przed reflektorami - nawet niżej niż mijania:
https://www.youtube.com/watch?v=3eOdm2nYUF0

I jeszcze raz w ciemności:
https://www.youtube.com/watch?v=akxKpqiBoQo[/youtube]
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 09 Lis 2015, 11:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe


Odtwarza się tylko ten pierwszy film.Wygląda na to,że jest coś nieźle skopane w instalacji..skoro drogowe świecą bliżej niż mijana.Możliwe,że zamienione jest zasilanie żarówek ...czyli w pozycji świateł mijania świecą drogowe i odwrotnie.Masz lampy H3+H7? Czy te lampy nie były wymieniane?

Do kol. majas.wa....czy ja napisałem wyżej,że światła drogowe reguluje się oddzielnie????
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Pon 09 Lis 2015, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe


jaroslawrak napisał:
Odtwarza się tylko ten pierwszy film.


Teraz już powinny odtwarzać się wszystkie.
Tak, mam lampy z żarówkami H3+H7 - drogowe świecą pełną mocą wygląda jakby był problem z ich ustawieniami...
Przy włączonych mijania świecą drogowe, przy wyłączonych mijania drogowymi można tylko mrugnąć poprzez przytrzymanie (wtedy włączają się same drogowe).
Wymieniany był tylko reflektor lewy. Prawy jest fabryczny.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Wto 10 Lis 2015, 00:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Słabe światła drogowe


Oj będzie miał z tym problem nawet diagnosta.Coś nie tak jest właśnie z tym lewym reflektorem...światło drogowe lewe świeci za nisko,a obraz na ścianie światła mijania też nie jest prawidłowy.Trzeba sprawdzić właśnie,czy prawidłowo są podłączone przewody do żarówek(jeśli pomyłkowa zamiana jest możliwa). Inne możliwe przyczyny to nieprawidłowe osadzenie żarówki w gnieździe reflektora lub uszkodzenie ,deformacja żarówki.
Kilka lat temu kupiłem tanie żarówki H4 do mojego Uno w których po 2-3 miesiącach jazdy powyginały się od temperatury pręciki podtrzymujące włókna i lampy świeciły gdzie popadnie....takie cuda też się zdarzają.Od tej pory kupuję tylko markowe.

Edit 12.11.2015.
Możliwe ,że ta lewa lampa jest źle zamontowana jeśli np. auto było bite lub coś z nią nie tak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System