Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) wtryski awaria po czyszczeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kriss035512

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory śląskie
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Lis 2015, 21:39
Temat postu:

wtryski awaria po czyszczeniu


Witam.Koledzy mam taki problem.Posiadam Fiata Bravo 1.6 16V z 97 roku z sekwencyjną instalacją gazową LOVATO.Wg wskazywanych objawów(kontrolka wtrysku i ''chodzenie'' na 3 tłoki na benzynie) postanowiłem zabrać się za znalezienie wadliwego wtrysku i naprawę.Przy uruchomionym silniku po zdjęciu kabla ze świecy kolejno-z 4 tłoka silnik zgasł,z 3 tłoka żadnej reakcji(wg mnie wadliwy wtrysk),z 2 zgasł a z 1 silnik dostał wibracji i działał. Po zdjęciu listwy z kolektora wtryski 1,2 i 4 były czyste a 3 miał otwory jakby zalane olejem.Zdemontowałem wszystkie(na 3 gniazdo na wtyk dziwnie się odginał do dołu z mniejszym oporem niż pozostałe) i włożyłem do myjki ultradzwiękowej.Po wyjęciu były wszystkie idealnie czyste.Trochę powietrza z kompresora i montaż. Po żałożeniu musiałem dookoła styku wtrysków z dolotem zaaplikować silikonu bo ''łapał lewe'' powietrze.Po podłączeniu wszystkich przewodów silnik nie chce wogole zapalic na benzynie a na gazie na biegu jałowym zaczął chodzić na 3 tłoki.Po przełączeniu w trakcie jazdy na benzynę przez 1-2 sek czuć ''ciąg'' a po chwili zapala się wtrysk i silnik gaśnie.Może ktoś z Was miał taki problrm bo ja już nie wiem co jest bo w gazie nic nie było ruszane.Wszystkie wtryski do wymiany są?Bo znalazłem kompletną listwę z wtryskami ale jak to nie to to szkoda wyrzucić kasę.Dodam że przy uruchomieniu po naprawie czuć było zapach benzyny(w zbiorniku jest napewno) a wycieków nie ma.I czy pęknięte te plastikowe obejmy na każdym wtrysku mogły mieć wpływ na brak obecnie jakiejkolwiek reakcji silnika na podawane paliwo.Proszę o radę Rolling Eyes
_________________
don't ask me why...
Powrót do góry
kriss035512

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory śląskie
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Lis 2015, 22:46
Temat postu:

wtryski bravo 1.6 16V c.d.


Witam ponownie. Dziś rozebraem niezbedny osprzęt i wymieniłem komplet wtrysków-zamontowałem 4 ''nowe'' i...... nie ma zmian. Przełączenie w trakcie jazdy z lpg na benzyne-ok 2 sek silnik pracuje i gaśnie.Jutro weryfikacja pompy paliwa i diagnostyka komputerowa ale pierwsza czynność-sprawdzenie czy paliwo dochodzi do listwy. Jeśli nie-prawdop padnięta pompa paliwa..... Przewiduję też albo winę kabli albo cewki ze na gazie ptacuje na 3 cylindry-jutro będzie diagnoza. Diagnostyka-działanie wtrysków w normie,filtr paliwa drożny.Uszkodzona pompa paliwa która nie podaje benzyny na listwę-przyczyna unieruchomienia samochodu.Pozdrawiam
_________________
don't ask me why...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

78 500

2022r.

6 100 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System