Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hamataro

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 21:51
Temat postu:

Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy


Witam

Mam fiata Brava 1.4 S 12V 1997rocznik.
Mam taki problem : Ostatnio zaczela mi sie pokazywac kontrolka od wtrysku paliwa wiec pojechalem na diagnostyke i wykazalo ze mam cos z Silniczkiem regulacji polozenia przepustnicy. Teraz jestem troche zielony wiec chce zapytac czy ten silniczek to jest silnik krokowy ? bo jak szukalem na stronach internetowych nie moglem nigdzie znaleźć tego silniczka regulacji polozenia przepustnicy jedyne co to ten silniczek krokowy. Jesli ktos wie to prosze od podanie mi co to jest ten silniczek.
P.S. Problem z moim wtryskiem powstal chyba od wlania troche ropy zmieszanej z benzyna czy to raczej nie od tego?

Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.
Powrót do góry
gadu-gadu
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 00:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy


Nie ma czegoś takiego jak silniczek regulacji położenia przepustnicy. Albo silnieczek krokowy albo czujnik położenia przepustnicy. Proponuje pojechać tam z powrotem i dac emu diagnoście w morde Laughing A tak poważnie to silniczek krokowy odpowiada owszem za regulacje ale obrotów bigu jałowego - moze gośc sie nie precyzyjni wyraził. Natomiast czujnik połozenia przepustnicy daje informacje do kompa ile gazu wcisnąłeś. Awaria czujnika połozenia zdarza sie dosyc rzadko ale awaria silnicza krokowego juz częściej . Falują ci obroty na biegu jałowym czy auto nie reaguje dobrze na peadał gazu? Poczytaj na forum - było juz wiele razy czym objawia sie awaria krokowca. Z tego co mi widaomo to w przypadku awariii w ani jednym ani w drugim przypdaku kontrolka wtrysku się nie zaświeci. Powiedz mi jak mogłes wrac do benzynika rope? Nie pojęte. Zatankuj teraz najlepiej setke + jakis srodek do czysczenia wtrysków i pojezdził troche to zobaczymy. Wogóle, czy jest jakiś problem z sinikiem oprócz swiecenia tej kontrolki. I jaki to silnik i z którego roku jest auto przede wszystkim? Trochę świadomości jak się o coś pytasz - mamy sobie zgadnać, bo co silnik to troche inne rozwiązania?
Powrót do góry
Hamataro

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 11:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy


dzieki za odp.
Moj silnik to 1.4 S 12V rok 1997

Tak myslalem ze ten silniczek regulacji polozenia przepustnicy to jakas lipa.
Diagnosta tak powiedzial to myslalem ze taki jest..No i mowil cos ze mi sie ten silniczek chyba blokuje zeby go wyczyscil a jak problem bedzie dalej to do wymiany.
Na zdjeci zaznalczyel co on mi pokazal :



Nie nic mi nie faluja obroty na biegu jałowym raczej jak jade na pełnym gazie to zbiera sie jak by chcial a nie mogł no i czasami gaśnie po przejechaniu paru kilometrow ale po chwili odpala i moge jezdzic dalej a kontrolka od wtryskiwaczy nie swieci caly czas tylko raz swieci raz nie.
Po za tym to wiecej z silnikiem nie mam zadnych problemow!


P.S. Jesli chodzi jak mozna wlac rope to ci mowie.Wiec pracuje na stacji benzynowej w Irlandi a tu jak wiadomo ludzie glupi. Za stacja jest warsztat i tam byl karnister z resztkami ropy. Kazalem kumplowi nalac do karnistra benzyny i ten zamiast poszukac jakiegos czystego karnistra nalal benzynki do tego karnistra z ropa a ja jak wrocilem do domu wlalem to do mojej bravki,,, glupie ale co moge zrobic:-)
Powrót do góry
gadu-gadu
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 00:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy


Skoro masz takie objawy jak mowisz to ja bym wykluczyl krokowca. Krokowiec dziala tylko na biegu jałowym - bez gazu, inaczej nazywany jest regulatorem predkości obrotowej biegu jałowego wiec jak nie faluja ci obroty to on jest ok. Jest przynajmniej 6 rzeczy które mogą być przyczyną. Wtryski, kable+świece, cewka, przekażnik wtryskowo-zapłonowy, map-sensor, katalizator. Zeby bardziej sprecyzowac to musisz napisac jak auto zachuwuje sie na wolnych, niskich i wysokich obrotach? Czy na zimnym silniku odpala dobrze i czy pracuje wtedy równo? Czy nie słychac jakiś dziwnych odgłosów? czy nie zauwazyłes w pracy silnika czegoś czego do tej pory nie było. Na razie jest za mało szczegółowych informacji zeby ci pomóc. Jesli sugerowac się ropą to mogą to byc wtryski lub zamordowałes sonde lambda lub katalizator.
Powrót do góry
Hamataro

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 23:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy


nie mam pojecia co jest z nim nie tak. Tyle sie oczytalem i naszukalem ze to moze byc wszystko!!!

Wiec silnik chodzi normalnie jak zawsze.Nie mam problemow z odpalaniem na zimno , odglosow zadnych nowych nie slysze no jedyne co to ze slychac tak jak by ssanie przy przepustnicy ale to chyba normalne myslalem ze to moze byc wezyk od paliwa albo ukladu chlodzenia bo czasem jak auto postoi to zostawia slad jak by po benzynie ale przeciekow nie mam bo sprawdzalem. Naprawde silnik chodzi moge powiedziec dobrze.

Wczoraj zmienilem filtr paliwa, olej filtr oleju, swiece kable wyczyscilem, jedno co to filtr powietrza to byl az czarny. Moze to byla przyczyna nie wiem musze jutro pojezdzic i zobacze.

MOze musze wtrysk wyczyscic bo czytalem ze mozna. moze brudny.

P.S. NIe wiesz czy sonda lambda podejdzie mi od punto 1.1 96rocznik bo mam w robocie punciaka i z niego moge przekladac czesci do bravki i sprawdzac co jest zepsute ale nie wiem co wogle do bravki podejdzie z niego.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 23:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Longer

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadett E
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 23:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy


a jak mu depniesz w gaz to się z tylu czarno robi ?? jeśli tak to czujnik ciśnienia bezwzględnego(map sensor) siada, albo ma przerwane, zaśniedziałe styki, albo przewód podciśnieniowy spadł lub został urwany.
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 01:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava 1.4 Silniczek regulacji polozenia przepustnicy


Prawidlowa nazwa tego silniczka to Nastawik Przepustnicy.
Zadaniem nastawnika jest korygowanie ustawienia przepustnicy na biegu jałowym tak, aby silnik pracował stabilnie niezależnie od temperatury cieczy chłodzącej i stopnia zużycia silnika. Czyli ma taka sama funkcje jak silniczek krokowy.
Pomiędzy obudową silnika regulatora a wałkiem napędowym znajduje się gumowa osłona zabezpieczająca przed przedostawaniem się zanieczyszczeń i wilgoci do wnętrza regulatora.
Moze dostal sie jakis brud, silniczek sie zablokowal i zapalila ci sie kontrolka pokazujaca co prawda wtrysk ale ona po prostu oznacza ze wystapil jakis blad, w tym przypadku blad nastawnika skoro diagnoza to wykazala.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System