Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Nierówna praca po wymianie świeć żarowych.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skora_

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Punto II 1.9DS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 15:45
Temat postu:

Nierówna praca po wymianie świeć żarowych.


Witam,

Szukałem na forum tematów, które mogłyby mi pomóc. Niestety większość opisywała problem po części lub zbyt ogólnikowo.

Otóż mój problem mogę podzielić na 3 części

Pierwszy problem:

Auto kupiłem w czasie wakacji. Z czasem kiedy temperatury zaczęły zbliżać się ku zeru wystąpił problem. Na początku gdy rano odpalałem silnik auto strasznie szarpało, kopciło siwo-niebieskim dymem i pojawiała się kontrolka silnika (przy dodawaniu gazu nie reagował). Czekałem chwilę (15-30 sekund), gasiłem auto i przy ponownym odpaleniu za zwyczaj problem znikał (czasami dopiero przy trzecim odpaleniu). Wykręciłem świece żarowe (trwało to prawie 2h, gdyż musiałem zdjąć plastikową obudowę silnika i metalowe przewody paliwowe od/do wtrysków aby dostać się do 3 i 4 świecy), dwie pierwsze działały bez zarzutu lecz dwie następne rozgrzewały się dość długo. Wymieniłem wszystkie 4 na nowe. Auto odpaliło normalnie lecz pojawił się inny problem - na zimnym silniku na luzie auto pracuje nierówno - wskakuje na wysokie obroty, potem znowu na niskie. Gdy silnik się nagrzeje problem znika. Czy jest to związane z wtryskami? mam je oddać do regeneracji bądź do sprawdzenia (nowe trochę niestety kosztują...)? Jeśli tak to czy mam podjechać na jakąś stacje diagnostyczną aby go podłączyć pod komputer i dokładnie sprawdzić czy od razu do serwisu zajmującego się renowacją wtrysków?

Drugi problem:

Gdy trzymam dłużej wciśnięte sprzęgło (czy to na biegu czy nie) auto bardzo szybko wchodzi na wysokie obroty i zaraz je puszcza - robi takie, że tak to określę głośne brum. Gdy cofam na półsprzęgle jest to samo.

Trzeci problem:

Występuje on odkąd kupiłem auto. Przy gaszeniu auta (nie ma znaczenia czy na sprzęgle czy bez, czy na biegu czy też nie, czy na hamulcu czy nie) autem szarpie. Zauważyłem ten problem przy kupnie auta, lecz z mechanikiem który był obecny myśleliśmy że to poduszka silnika (ta górna widoczna po lewej stronie) bo była strasznie zniszczona. Wymieniłem na nową, problem nie znikł... Czy ma to może jakiś związek z problemem nr 2?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc w tej sprawie.


Ostatnio zmieniony przez Skora_ dnia Pon 30 Lis 2015, 23:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 18:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nierówna praca po wymianie świeć żarowych.


Popraw tytuł tematu bo żaden diesel nie ma układu zapłonowego.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nierówna praca po wymianie świeć żarowych.


Jaką pompę masz w tym punto ? Jesli lucas epic-to bingo.Pompa której się boi większosć mechaników w RP. Sam nic nie wskurasz.Poczytaj na necie , to się oswiecisz nieco. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Skora_

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Punto II 1.9DS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 23:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nierówna praca po wymianie świeć żarowych.


jareq08 napisał:
Jaką pompę masz w tym punto ? Jesli lucas epic-to bingo.Pompa której się boi większosć mechaników w RP. Sam nic nie wskurasz.Poczytaj na necie , to się oswiecisz nieco. Wink


Ciężko mi się dostać do samej pompy, ale na gumowej obudowie (z góry) napisane jest samo LUCAS, to jest to czy jest różnica między LUCAS EPIC a samym LUCAS?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 01 Gru 2015, 14:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nierówna praca po wymianie świeć żarowych.


Witam! To jest to samo, to ten typ. O tych pompach i niedomaganiach , poczytasz na necie.Wklep w wyszukiwarkę i naprzód. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Gru 2015, 14:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System