Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Fiorino ) problem z kluczykiem i kontrolka fiat code (FIORINO 1,3MJ)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powerkb

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Fiorino
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 02 Gru 2015, 20:05
Temat postu:

problem z kluczykiem i kontrolka fiat code (FIORINO 1,3MJ)


Witam,

może ktoś spotkał się już z problemem kontrolki FIAT Code? Mam Fiorino 1,3 MJ z 2011 roku. Wczoraj rano po włożeniu kluczyka (scyzoryka którego używam od nowości) pierwszy raz z życiu zapaliła mi się kontrolka zablokowanego samochodu (FIAT Code) i oczywiście samochodu nie dało się uruchomić - nawet pompka nie działała nie mówiąc o tym, że samochód był "martwy" przy próbie uruchomienia. Trochę zdumiony poleciałem po kluczyk zapasowy (bez pilota do drzwi) i na moje szczęście po włożeniu kontrolka nie zaświeciła się i samochód odpalił jak zawsze. Po zgaszeniu silnika spróbowałem użyć starego kluczyka i o dziwo samochód zapalił bez problemu. Przezornie zabrałem ze sobą zapasowy kluczyk, bo okazało się, że przy kolejnych próbach uruchomienia samochodu także trzeba było użyć zapasowego bo "scyzoryk" nie dawał rady (kontrolka FIAT Code). Ale co ciekawe w połowie dnia zaparkowałem samochód i poszedłem do pracy "zapominając" o problemie. Gdy musiałem przeparkować samochód odruchowo użyłem starego kluczyka i zadziałał. I tak kilka razy w trakcie dnia gdy odpalałem samochód stary kluczyk zaczął działać. Pomyślałem że to jakaś fanaberia fiata . ale nie ..... Dzisiaj rano sytuacja powtórzyła się, aby uruchomić silnik musiałem lecieć do domu po zapasowy kluczyk. Zakładam, że problem z chipem w kluczyku. Moje pytanie, czy da się go "wymienić" nie walcząc z kosztami ASO? nowy kluczyk w ASO 900 zł. I drugie pytanie - czy da się uruchomić silnik w trybie awaryjnym stosując kod z karty kodowej wydanej do samochodu? Zaznaczam, że jest to 1,3MJ . Wożenie dwóch kluczyków jest mało wygodne i bardzo niebezpieczne. Przerzucanie chipa z kluczyka mechanicznego do scyzoryka nie wchodzi w rachubę (aż takim kamikadze nie jestem aby zostać tylko z jednym kluczykiem).

Będę wdzięczny za dobre rady i podpowiedzi od "szczęśliwców" posiadających markę FIAT
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 02 Gru 2015, 23:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) problem z kluczykiem i kontrolka fiat code (FIORINO 1,3MJ)


Witam! W kluczyku masz transponder, który "paruje się" z pętłą fazową przy stacyjce i wtedy system rozpoznaje własciwy kod i auto da się uruchomić. U Ciebie chyba jest tak,ze w kluczyku z pilotem , "oberwała się ta "pestka" transpondera i jest za daleko od tej pętli gdy wkładasz kluczyk do stacyjki. Piszesz ,ze na drugim pali bez problemu, bo w tamtym "pestka" jest zalana w rączce kluczyka i nie przemiesci się.Rozbierz kluczyk i zobacz ,czy coś nie lata luzno w obudowie, jesli cos jest to trzeba to umiescić blisko grota (w obudowie kluczyka oczywiscie).Mogł walnąć również transponder bezpowrotnie, wtedy musisz do szpeca co programuje transpondery, bo to już większe wtajemniczenie. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
free10

Auto Maniak



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Daewoo tico 97r/było cc900 i uno
Piwa: 57/8
Wysłany: Czw 03 Gru 2015, 20:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) problem z kluczykiem i kontrolka fiat code (FIORINO 1,3MJ)


Kolego polecam zakład dorabiający kluczyki.
Na pewno będzie taniej i na miejscu.
_________________
POSTAW PIWO ZA POMOC!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 04 Gru 2015, 16:56
Temat postu:

Re: problem z kluczykiem i kontrolka fiat code (FIORINO 1,3MJ)


Na chwilę obecną kodowanie kluczy w Code 2 dobry kluczykarz ogarnie bez problemu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Fiorino »

Opinie o samochodach Fiat Fiorino - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System