Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Zakup Fiata GP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalka9811

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żarki
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 01:28
Temat postu:

Zakup Fiata GP


Witam jestem w trakcie zakupu swojego 1 samochodu bardzo podobają mi się fiaty podobają mi się ich silniki Diesla ponieważ tata ma w swojej Vectrze C 1.9 CDTI 150koni silnik fiata i jest bardzo zadowolony silnik bezawaryjny ekonomiczny dlatego wspolnie z tatą doszliśmy do związku że Fiat bo tani w utrzymaniu a diesle mają dobre
Ja jeszcze nie pracuje więc potrzebuje Fiata GP taniego w eksploatacji , ekonomicznego i bezawaryjnego i w tym problem jaki silnik wybrać 1.3 , 1.9 ? a może benzyna ?
Dlatego właśnie się do was zgłaszam
Przypominam ja jeszcze nie pracuje więc najmilej widziany najtanszy w eksploatacji i w spalaniu
z tego co ja wiem to 1.3 jest bez dwumasa to duży + i na pewno będzie mniej palił od wersji 1.9
Bym zapomniał moja cena jaką przeznaczam to 9-13 tysięcy Smile
ma mi służyć jako dojazd do szkoły i niekiedy wypady , mam 10km wiem że bardziej benzyna by się sprawdziła ale mój tata miał duzo benzyniaków z lpg i była to porażka
jeśli chodzi o 1.3 to 90koni a jeśli o 1.9 to ten 130koni
Prosiłbym o wady i zalety 1.3 i 1.9 który będzie tańszy w utrzymaniu dla normalnego 18latka
Mile widziane inne propozycja taniego w utrzymaniu i ekonominczego diesla lub innego fiata
Odpadają Francuskie samochody
I przepraszam jeśli temat jest w złym miejscu ale jestem tutaj nowy
Prosiłbym o szybką odpowiedź
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 09:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Zakup Fiata GP


Czasy się zmieniają ,nie wiem czym tata jeździł wcześniej ,ale powiem tak:
Kiedyś nie chciałem widzieć samochodu z gazem . Kiedyś przez przypadek kupiłem żonie auto z gazem i ....
I teraz jeździ już trzecim fiatem z instalacją gazową (1.Bravo 2 Punto II FL a obecnie GP 1,2)
Stało się i ja też posiadam od trzech lat GP 1.4 z LPG i jestem zadowolony bardzo . Jeżeli chodzi o ekonomikę to nie ma o czym rozmawiać . Syn chodzi do szkoły i kupiłem mu miesiąc temu Pandę Van z LPG z przebiegiem 320.000km.
I też jest zadowolony . Wiadomo że nie są to samochody Z silnikami 120 czy 150KM ale z czegoś trzeba być zadowolonym. Przeciwnicy LPG będą mówić że 10 km to za mało na LPG toja wtedy zapytam czy 10km to dość dla turbiny w Dieslu . Wybór należy do ciebie .
_________________
NIE PIJĘ BO JEŻDŻĘ ALE ZA POMOC PIWKO PRZYJMĘ
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kalka9811

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żarki
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 16:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Zakup Fiata GP


No Mój tata jeździł wcześniej benzyniakami z sekwencją lpg takie jak:
Ford Focus 1.6 1 generacja
Ford Galaxy 2.8 v6
a zwłaszcza Galaxy lpg nie przyjmował chętnie z tego co wiem galaxy miał ten silnik vr6 od Vw
Jedynie moja mama 4 lata temu miała Alfe Romeo 156 2.5 v6 z sekwencja Landi Renzo i tu jedynie było bezproblemowo Smile
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 22:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Zakup Fiata GP


Kobramir, dobrze Ci radzi! Ale gdybyś chciał diesla, to raczej patrz za motorem 1,9.To samo bedzie łykał co 1,3 jtd, ale zupelnie inna jazda. Chyba ,ze patrzysz na opłaty OC i inne , bo większa pojemnosc.W 1,9 masz wiekszy moment , wiecej koni, bedzie silnikowi lzej sobie pracować i mniejszy apetyt na paliwo. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kalka9811

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żarki
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 22:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Zakup Fiata GP


No bardzo dobrze mówisz , tata u siebie ma CDTI 1.9 SPORT 150koni no to na autostradzie spali 5 litra ale tak dzienna jazda delikatna tu wyprzedzanie tu lekki korek to na komputerku pokazuje 7 litrów no ale Vectra jest w combi i waży na papierku 1750kg Wink
a Tata mówi że kolega jego miał Pande 1.3 to max 4.5 litra wciągał na normalnej jeździe , opłaty OC też się liczą Smile
a co z częściami do 1.3 są tańsze niż do 1.9 ?
Wiem że lepiej by mi się benzyna z lpg przydała bo codziennie do szkoły mam 10km w jedną strone noi lekkie wypady nie więcej niż 50km w jedną strone , ale jednak coś czuje do diesli i chyba na tym pozostanę
a co do 1.3 czy 1.9 tego właśnie nie wiem
ja do szkoły będę jeździł w 2-3 czasami 4 osoby do jakichś cięższych bagażów to raczej nie od tego jest taty Combi
bo właśnie gdzieś mi się obiło o uszy że GP 1.3 75-90koni będzie się w 4 osoby męczył
no ale Moja Mama ma Mercedesa A classe 1.7 CDI 95koni to nawet w 5 osoby śmiga aż miło Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 22:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 29 Gru 2015, 22:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Zakup Fiata GP


Popatrz sobie na necie , parametry techniczne tego auta i silników montowanych w tym modelu, szc zególnie patrz na moment obrotowy. Co do eksploatacji , to na krótkich odcinkach to bardziej benz+lpg, szybciej się zagrzeje itd. Ceny czesci są zbliżone i mieszczą się w kategoriach "normy" Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System