Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Weryfikacja przewodów - swiatło pozycyjne lewy przód CC



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 21:22
Temat postu:

Weryfikacja przewodów - swiatło pozycyjne lewy przód CC


Witam,
prośba do posiadaczy CC lub osób znających to autko;
mianowicie w lewej obsadce żarówki światła pozycyjnego mam podpięte trzy kable - jeden kabel żółty w jednym pinie, a w drugim pinie podpięte dwa kable czarny i chyba fioletowy. Tak ma być? Bo w prawej lampie są dwa kable żóty i czarny, a więc "normalnie".
Pytam, bo pali mi bezpiecznik tego pozycyjnego, posprawdzane wszystko i na 100% wiina jest przy tej lampie, stąd pytanie do Was o ten dodatkowy kabelek, czy może mają być w tej lewej trzy kabelki.
Jak możecie to sprawdzcie u siebie jak macie i dajcie znać.
Dzięki.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 23:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Weryfikacja przewodów - swiatło pozycyjne lewy przód CC


Andrzej! Czarny przewód to we fiatach (masa), w niemieckich (brązowy jest masą).Dlatego tam masz dwa kable czarne, bo jest mostek, np. idzie do innego odbiornika , bo fabryka zaoszczedziła na przewodzie. Wywala Ci bezpiecznik , bo obwód zamyka się nie przez zarówkę , tylko masa do (+). Sprawdz oprawkę, bo moze oprawa zarówki zwiera Ci dojscie zasilania i stąd wywala bezpiecznik.Sprawdz przewody, moze gdzieś izolacja uszkodzona. Swiatła masz zabezpieczone stronami tzn, lewa i prawa, chyb a,ze ktoś jakięs "patenty " stosował.Powodzenia. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 23:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Weryfikacja przewodów - swiatło pozycyjne lewy przód CC


Witaj,
dzięki za pomocne objaśnienia Wink
Światła są fabrycznie zabezpieczone (na krzyż), natomiast bardzo możliwe,że coś z oprawką jest nie teges, bo jak jej jeszcze nie wyciągałem, a auto stało to bezpiecznika nie paliło, natomiast po przejechaniu 1-2km już pozycyjnych nie było na LP i PT. Wnioskuję,że od drgań + z - się zwiera i pali bezpiecznik.
Ostatnio wyjąłem oprawkę z żarówką z reflektora i zacząłem nią ruszać lewo,prawo, góra,dół i po tej operacji jak wsadzę bezpiecznik to momentalnie go pali, więc ta oprawka to chyba dobry trop.
Natomiast kawałek kabli (ok. 10cm.) idących do wiązki jest w dobrym stanie, żadnego przetarcia nie zauważyłem, no chyba,że w wiązce ale to chyba mało prawdopodobne.
Więc skupię się na razie na wymianie tej oprawki i zobaczę czy pomoże, tylko czy uda mi się taką kupić to nie wiem.
Pzdr. Wink
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System