Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Scudo ) Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R , Brak świateł mijania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-SCUDO

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Scudo- PANORAMA EXECUTIVE,2.0 Multijet Power 136 KM ,rok-2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 14:50
Temat postu:

Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R , Brak świateł mijania


Witam
Proszę o pomoc .
Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R
Brak świateł mijania po włączeniu (dźwignia lewa -pokrętło) na desce rozdzielczej pojawia się kontrolka sygnalizująca
włączenie świateł mijania(zapala się) ,efekt- brak świateł mijania zapalają się tylko światła pozycyjne z przodu i z tyłu auta .
Co może być powodem takiego zachowania ? usterka wystąpiła po 4 godzinnej jeździe zjechałem na stacje paliw zgasiłem silnik zamknąłem auto po 15 minutach włączyłem światła mijanie w tym momencie już się nie włączyły ,światła drogowe świecą .
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 18:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R , Brak świateł mijania


Witam! Pewnie ,przekaznik. Jak znam zycie i fiaty (4 szt) , to zmora te przekazniki.Kup sobie 2-3 na zapas, wymiana smieszna, ceny od 13 zł/szt.Ten przekaznik nazywa się ":mikrozwierny".Podam jego opis Bitron, B047, 12v30A, nr fiata 46520412,232005(czerwony), W kolorze czarnym są o wartosci 12V20A, uklad ten sam.Dobrze ,abys miał rozpiskę do co obslugują poszczególne przekazniki.Nieraz w drodze takie info ratuje skóre i kasę przed lawetą. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Piotr-SCUDO

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Scudo- PANORAMA EXECUTIVE,2.0 Multijet Power 136 KM ,rok-2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 23:25
Temat postu:

Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R ,Brak świateł mijania


Dzięki za poradę koledze jareq08 ,będę miał to na uwadze na przyszłość a przy okazji ktoś morze skorzysta .

W instrukcji obsługi PL od auta jaką posiadam w formie książki nie ma opisu dokładnego który bezpiecznik jest od świateł mijania- dziwne tłumaczenie na PL , z internetu pobrałem instrukcje obsługi PL w pdf. aby zobaczyć czy faktycznie tak samo jest brak opisu który to bezpiecznik jest odpowiedzialny za światła mijania też nie było opisu.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki powyżej wartości 30A ,wszystkie sprawne ,nie sprawdziłem żarówek w pierwszej kolejności co okazało się błędem ponieważ wykluczyłem taką usterkę aby dwie żarówki jednocześnie się przepaliły ku mojemu zdziwieniu okazało się że się przepaliły -masakra .

Żarówki niby Made in Germany firma jakaś VBD pewnie China tylko konfekcjonują w Niemczech świeciły 4 miesiące
kosztowały po 7 EUR za sztukę, światła więcej o 30% faktycznie - ale potem nastała ciemność może taka ich żywotność .Usterka rozwiązana.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 18:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R , Brak świateł mijania


Cha! To mialęś pecha z tymi żarówkami! Taki nasz los i nieszczescia co parami chodzą. Z tymi opisami ,to celowo tak robią , żeby z byle [cenzura]łą jechać do serwisu. W pandzie mam opis, w stilo też, a w bravie II, już tylko opis bezpieczników, o przekaznikach -milczą. W niedzielę , wyjechalem z garazu tym bravkiem, pochodził kilka chwil i zgasł, laptop , interfejs w łapy i nic ! Godzinę szukalem , bezpieczniki ok, zostały przekazniki, wszystkie przekopalem, znalazlem "dziada" przekaznik od pompy paliwa w zbiorniku, na kompie zadnych błedów...wymiana przekaznika ,auto pali, kląłem na niego jak szewc, a Fiatowi jak nawymyslalem... 13 zl uratowalo d...psko. Laughing
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Bigszu222

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Honda HRV Z 2003roku , 1.6 124KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 07:01
Temat postu:

Re: Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R , Brak świateł mijania


Piotr-SCUDO napisał:
Witam
Proszę o pomoc .
Fiat Scudo 2.0 Multijet 136 KM,2008 R
Brak świateł mijania po włączeniu (dźwignia lewa -pokrętło) na desce rozdzielczej pojawia się kontrolka sygnalizująca
włączenie świateł mijania(zapala się) ,efekt- brak świateł mijania zapalają się tylko światła pozycyjne z przodu i z tyłu auta .
Co może być powodem takiego zachowania ? usterka wystąpiła po 4 godzinnej jeździe zjechałem na stacje paliw zgasiłem silnik zamknąłem auto po 15 minutach włączyłem światła mijanie w tym momencie już się nie włączyły ,światła drogowe świecą .

Very Happy Very Happy Witam
Podepnę się pod temat ponieważ usterkę mam zbliżoną do kolegi, a mianowicie u mnie światła działają ( pozycyjne, mijania) ale problem pojawia się po włączeniu świateł drogowych - zapala mi się tylko jedna oprawa po stronie kierowcy. Bezpieczniki sprawdziłem ( wczoraj pod wieczór, świeże auto) być może któregoś pominołem, a że nie posiadam opisu bezpieczników to ze sprawdzeniem trochę zeszło.
I jeszcze jedno, jak dobrać się do bezpieczników w kabinie po stronie pasażera???
Próbowałem odkręcić schowek i mimo, że odkręciłem chyba wszystkie śruby torx to nijak go wyjąć, żeby zrobić sobie trochę więcej miejsca.
Dziękuję za każde nakierowanie które pozwoli mi przywrócić światła do poprawnego działania.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 07:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Scudo »

Opinie o samochodach Fiat Scudo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System