Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) różna praca silnika po odpaleniu i po nagrzaniu się ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Nie 20 Mar 2016, 22:45
Temat postu:

różna praca silnika po odpaleniu i po nagrzaniu się ?


Witam,
mam GP 1,4 77 KM z 2007 r. Przebieg 95000 km. Chciałem zapytać o dziwne zachowanie silnika. Po odpaleniu zimnego silnik pracuje on głośno, jest słabszy, drży (jakby pracował na 3 cylindrach). Będzie tak pracował nawet kilka godzin mimo tego, że już się rozgrzeje. Ale po nagrzaniu silnika , jego wyłączeniu i po powtórnym odpaleniu pracuje o wiele, wiele lepiej czyli normalnie. Teraz robię tak, że odpalam autko , jadę tak długo aż silnik się rozgrzeje, zjeżdżam na pobocze i gaszę silnik. Odpalam go ponownie po chwili i jadę już bez problemów.
Czy zauważyliście coś podobnego u siebie ? A może ktoś wie jaka jest tego przyczyna.
Pozdrawiam
_________________
bumar1
Powrót do góry
abel

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): elk
Posiadane auto: GP 1.4 8v
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 14:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) różna praca silnika po odpaleniu i po nagrzaniu się ?


Nie nic takiego nie zauważyłem . żadnych błędów silnika nie wyrzuciło ? Odpal go na zimno niech trochę popracuje , zgaś wykręc świece zobacz czy są suche . może warto wymienić przewody WN .
A najlepiej podłączyć pod kompa i zobaczyć np czas pracy wtryskiwaczy
_________________
jak będę umiał pomóc na pewno pomogę
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 18:43
Temat postu:

Re: różna praca silnika po odpaleniu i po nagrzaniu się ?


Potrafisz określić kiedy regulowane były luzy zaworowe, wymieniane świece. Jeżeli odpowiedź brzmi nie to od tych czynności warto zacząć. Możesz wykonać diagnostykę komputerową aby określić stan czujników oraz pracę elementów wykonawczych.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 23:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) różna praca silnika po odpaleniu i po nagrzaniu się ?


Co do wymiany części: w lato poprzedniego roku wymieniałem wiele rzeczy: świece, przewody wn, cewkę. Byłem na diagnostyce komputerowej i wszystko OK. Mechanik powiedział, że ta diagnostyka komputerowa to tak na 99 %. Bo np. stwierdza, że wn dochodzi do świec ale czy świece działąją to już nie odpowie. Czujniki niby wszystkie też OK. Nie można też zdiagnozować wtrysków.
_________________
bumar1
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 23:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) różna praca silnika po odpaleniu i po nagrzaniu się ?


Wykonując test elementów wykonawczych można naocznie zobaczyć jakość iskry, czas ładowania cewek też mówi a anomaliach w układzie zapłonowym a używając oscyloskopu podejrzeć można sygnał przebiegu napięcia w czasie rozładowania cewki. Do tego aby w poprawny sposób zdiagnozować usterkę samochodu nie wystarczy odczytanie kodu błędu zapisanego w ecu silnika. Często zdarzają się sytuacje gdy praca silnika daleka jest od poprawnej a kod błędu nie zostaje zapisany. W takich potrzebna jest wiedza i doświadczenie osoby interpretującej sygnały z czujników oraz powiązanie kilku odczytów parametrów w celu ustalenia anomalii działania systemu. Za tego typu działania płaci się pieniądze mechanikowi a nie za odczyt kodów błędów, których powiązanie z konkretną usterką dla wielu i tak jest trudnym zadaniem. Wtryski można sprawdzić wykonując test elementów wykonawczych wadliwie działające wtryski powodowały będą błędy wypadania zapłonów na cylindrze podobnie jak wadliwa świeca ale lepiej wymienić pół samochodu na chybił trafił na koszt klienta niż solidnie wziąć się do pracy.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 23:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Sro 23 Mar 2016, 12:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) różna praca silnika po odpaleniu i po nagrzaniu się ?


W 100% zgadzam się z kolegą."piohol". Dlatego nie liczę zbytnio na pomoc serwisu. Miałem różne samochody z różnymi problemami i żaden z serwisów nie poradził sobie z nimi do końca. Nie każdy pracujący w serwisie (nie tylko motoryzacyjnym) jest fachowcem. Te elementy, które wymieniłem w moim GP wymieniałem właśnie z powodu zastrzeżeń co do pracy silnika. Niestety ich wymiana nie usunęła usterki. Myślę, że kupując nowe nie miałem chyba takiego pecha, żeby znowu trafić na coś fabrycznie niesprawnego. Przyczyna więc jest gdzie indziej. Podejrzewam wtryski. Nie wiem jednak jak je można sprawdzić.Czy po ich wyjęciu jest to jakoś możliwe. Czy będzie ewentualnie widać jakąś niesprawność ?
Do tego jeszcze nie mam garażu muszę więc czekać na ocieplenie.
Pozdrawiam i dziękuję za sugestie i pomoc.
_________________
bumar1
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System