Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Problem z szarpaniem na ciepłym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
StarszyKosmos83

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16V 103KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Kwi 2016, 20:53
Temat postu:

Problem z szarpaniem na ciepłym silniku


Witam. Mam problem z moim stilo 1.6 103KM. Problem polega na szarpaniu na ciepłym silniku. Po odpaleniu jak auto jeszcze chodzi na ssaniu na troszkę wyższych obrotach silnik pracuje normalnie. Nie ma żadnych objawów podczas jazdy, auto ma swoją moc, a komputer nie pokazuje żadnych błędów. Stało się tak w momencie kiedy zmieniłem stary wypatroszony katalizator na inny sprawny. Po wymianie silnik szarpie a z rury słychać "pyrkanie"
Dodam że jestem po kapitalce silnika i przejechałem od remontu ok 2tys. Mechanik zmierzył kompresję i na 4 cylindrze mam słabą kompresję ( 6,5bar )
po zrobieniu próby olejowej kompresja wzrosła do 10,5 bara.
Czy słaba kompresja na jednym cylindrze może powodować szarpanie silnikiem ale tylko na ciepłym bez objawów w czasie jazdy.
Czy mogłem ewentualnie coś namieszać wymieniając cały kolektor wydechowy ?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 15:31
Temat postu:

Re: Problem z szarpaniem na ciepłym silniku


Sprawny (niewypatroszony) Katalizator zwiększa opór przepływu gazów wydechowych w związku z tym opróżnianie komory spalania ma inny przebieg. Zastanawiam się nad ciśnieniem na 4 garze. Z tego co kojarzę twój silnik ma hydrauliczną regulację zaworów więc regulacja zaworów nie ma wpływu na ciśnienie przy nagrzaniu silnika. Nie stukają zawory zaraz po odpaleniu zimnego silnika?
Coś ta kapitalka silnika musiała być wybitnie niskobudżetowa.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Kryspin1215

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św
Posiadane auto: fiat Stilo 1.6 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 17:59
Temat postu:

Poooomocy!


Cześć !
Mam problem z moim Stilaczem otóż od paru dni obroty zaczęły mi bardzo falować wiec udałem sie do warsztatu na przeczyszczenie przepustnicy. Kiedy odebrałem auto obroty się uspokoiły wiec wsiadłem do auta chcąc jechać do domu i tu pojawia sie problem gdy chce przyspieszyć silnik tak jakby się dławi i nie reaguje na pedał gazu obroty sięgają maxx 1500 i jest taki zamulony czy ktoś mi jest w stanie pomóc? Sad
Dodam ze przed czyszczeniem silnik normalnie przyśpieszał
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 18:55
Temat postu:

Re: Poooomocy!


Wykonaj diagnozę komputerową.
Podejrzewałbym czujnik podciśnienia w kolektorze dolotowym czy po czyszczeniu przepustnicy wykonano jej adaptację?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kryspin1215

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św
Posiadane auto: fiat Stilo 1.6 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 20:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z szarpaniem na ciepłym silniku


Tak adaptacja była robiona przez komputer ...
Powiem jeszcze ze jak odpale silnik i go gazuje to bardzo kopci na biało jak juz nagle sie udławi to obroty wskakuja na 1300 i nie chcą spaść i takie dziwne strzelanie z wydechu jest też . Nie znam sie kompletnie na tym może cos mi w Sterowniku poprzestawiał ten ,,mechanik" jakieś inne parametry czy cos....:/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 20:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
StarszyKosmos83

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16V 103KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 09:31
Temat postu:

Re: Problem z szarpaniem na ciepłym silniku


piohol napisał:
Sprawny (niewypatroszony) Katalizator zwiększa opór przepływu gazów wydechowych w związku z tym opróżnianie komory spalania ma inny przebieg. Zastanawiam się nad ciśnieniem na 4 garze. Z tego co kojarzę twój silnik ma hydrauliczną regulację zaworów więc regulacja zaworów nie ma wpływu na ciśnienie przy nagrzaniu silnika. Nie stukają zawory zaraz po odpaleniu zimnego silnika?
Coś ta kapitalka silnika musiała być wybitnie niskobudżetowa.


Zawory nie klepią, stukały przed remontem, a remont silnika nie był taki niskobudżetowy przynajmniej dla mnie, może dla mechanika.
Mnie remont wyniósł 3200 zł.
Zastanawia mnie to że auto nie jest słabe. nie odczuwam spadku mocy, ale kompresja na 4 grze jest ewidentnie nie taka jak powinna.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System