Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Słabe światła


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweru

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Mar 2010, 22:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


U mnie sytuacja wyglądała tak, że światła były do bani, świeciły na 15 - 20 metrów. Tak jak ktoś to wcześniej powiedział, aż strach było jezdzić w nocy. Kupiłem więc soczewki firmy DJ Auto czy jakoś tak.
Niestety - chociaż światełka są nowe i dokupiłem do nich żarówki o podwyższonej mocy (+50 %) - nic to nie dało. Swieci tak samo kiepsko o ile nie słabiej. Szczerze mówiąc to zawiodłem się na tym aucie bo taka jazda to żaden komfort a wieczny strach czy ktoś nie wyskoczy pod auto.
Jest może jeszcze jakiś inny patent na te światła ? jesli mam nowe soczewki i żarówki philips + 50 % .
autko to marea weekend 1,6 16 v, rocznik 2000


i jeszcze jedno pytanko - znacie moze jakis fajny serwis gdzie można podjechać z fiatem w kwestii swiateł w okolicy katowic / dąbrowy g. ?


dzięki
pozdrawiam
Paweł
Powrót do góry
zbyszek20k

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 29


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2010, 23:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Kolego paweru myślę, że gdybyś zainwestował troszeczkę i kupił lampy valeo to nie miałbyś problemu, o którym piszesz. Przerabiałem to.
_________________
Marysia W 1,9 TD
Powrót do góry
indyk

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 1997r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 00:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Witam kolegów,ostatnio przerabiałem temat słabych świateł w Marei więc napiszę o tym kilka słów.Osobiście do "operacji"dobrze się przygotowałem bo jest to temat bardzo często poruszany więc jest też mnóstwo informacji na ten temat.Ponieważ mam reflektory soczewkowe Valeo które pamiętają fabryczny montaż,więc na początek kupiłem na Allegro gładkie klosze DJ Auto po 48zł sztuka {o dziwo spasowały}.Stare miały odpryski w środku i bardzo były porysowane, no i okropnie brudne.Do tego czarny sylikon uniwersalny za 11 zł.Gdzieś na forum jest dokładna instrukcja jak rozebrać takie lampy więc się do tego zastosowałem.Dokładne mycie,płukanie wszystkich elementów i ponowny montaż.Dodam że po tylu latach odbłyśniki za soczewką {mijania}są w połowie wypalone,obróciłem je o 360 stopni bo druga połowa jest dobra.Do tego żarówki H1 Tungsram Megalight Ultra+90%{bo niedrogie}za 30zł komplet.Efekt końcowy niesamowity-reflektory wyglądają jak nowe ,sama Maryśka też optycznie odmłodniała ale najważniejsze-100% więcej światła niż przed czyszczeniem.Za około 150 zł i trochę wolnego czasu,warunki do jazdy w nocy poprawiają się diametralnie.Nawet w deszczu dużo widać gdy do niedawna jeżdziłem "po omacku".Ponieważ nie można dokupić np. samych odbłyśników więc za jakiś czas pokuszę się i wyślę je wysyłkowo do zakładu metalizacji próżniowej gdzie dostaną nową powłokę i będą "dawać "jeszcze lepiej.Co do kosztów:skoro nowe oryginalne soczewki kosztują majątek,z podróbkami są różne problemy,więc uważam że wliczając regenerację 2 odbłyśników{od długich po myciu są jak nowe}kwota około 250 zł jest do przełknięcia i można się cieszyć "nowymi "reflektorami.Przed wymontowaniem zaznaczyłem dokładnie na ścianie pozycję świecenia i montaż odbył się dokładnie w to samo miejsce,odpadł koszt ustawiania na stacji.Jednak oświetlenie to temat "rzeka",ktoś może się niezgodzić z tymi poradami bo woli kupić nowe-jego wola {i kasa} Very Happy .Napisałem co ja zrobiłem i jestem zadowolony.Pozdrawiam wszystkich Wink
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 17 Mar 2010, 19:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


"Indyk" - klosze podgrzewałeś w piekarniku?
Czy nie miałeś problemu z odkręceniem śrub mocujących do auta? Ja mam taki problem, dlatego na razie dałem na luz ale czeka mnie to tak czy siak.
Powrót do góry
kamilsitek1983

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sanok
Posiadane auto: Marea kombi 1.6 16V ELX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Mar 2010, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Indyk ja też odwruciłem lusterka i efekt spory!przyznam sie ze mam żarówki za 6 złotych,ale już swieca bajka!!
Do kolegi z powyższego postu.....
ja rozklejam lampy w taki sposób:gotuje czajnik wody,robie kawe i leje szkle lampy wrzatkiem(powoli),po 2 minutach lampa sie rozkleja bezproblemowo!Oczywiscie lampa wymontowana,cała procedura odbywa sie w zlewozmywaku!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 17 Mar 2010, 20:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
indyk

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 1997r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 10:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Koledzy,co do rozbiórki czegokolwiek, to ilu "fachowców" tyle metod.Na koniec i tak zostaje majzel i młotek Laughing Jednak dobrze jest posłuchać doświadczonych forumowiczów,ja maryśkę mam 9 miesięcy i ciągle korzystam z wiedzy innych za co wszystkim dziękuję.Nie bardzo mogę sobie wyobrazić tak dowalonych tych 2 śr€b 10 co trzymają reflektor,żeby nie dało się ich odkręcić.Pasowny klucz i musi pójść.Lampę też trzymałem w piekarniku ale tylko chwilę bo miałem wrażenie że się potopią plastiki,jednak klej już zmiękł a resztę dogrzałem suszarką do włosów.Wczasie grzania delikatnie podważać np.śrubokrętem.Wydaje mi się że łatwiej to zrobić niż opisać.Pozdrawiam
Powrót do góry
paweru

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 09:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


hmm
zastanawiałem się czy nie odpuścić sobie tej daremnej szarpaniny z reflektorami i po prostu podpiąć jakieś dodatkowe światełka, gdzieś pod spodem w okolicy głównych reflektorów.
Przerabiał ktoś już ten temat ?


I jeszcze jedno pytanie,
Może po prostu na te moje światła podawany jest z akumulatora za niski prąd (mam nowe soczewki, nowe żarówki +50 %, a światło daje na parenaście metrów)


Paweł
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System