Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Słabe światła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edisira

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚWIDWIN
Posiadane auto: Fiat marea kombi td
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 17:50
Temat postu:

Słabe światła


Crying or Very sad Kupiliśmy fiata marea kombi td ale światła przednie są bardzo słabe w czym problem?
_________________
edisira
Powrót do góry
goralpoznan

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: xsara picasso 2.0 hdi 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 18:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


ja mam sedana i mam podobnie....ale po roku uzytkowania sie juz przyzwyczailem....za to dlugie daja bardzo mocno...
a jak ci swieca swiatla?bo mi jednoczesnie postojowki po bokach i mijania..
Powrót do góry
Pepson

Debiutant



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4TD '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 21:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


zazwyczaj jest tak ze mijania swieca sie z pozycyjnymi!!!
Powrót do góry
grzyb187

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 7

Posiadane auto: Brava 1.6 16v 1995r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 22:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


ja mialem podobnie ale kupilem zarowki 30% wiecej swiatla philipsa i jest duzo lepiej, dlugie za to od poczatku byly ok
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 10:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


w moich poprzednich reflektorach - oryginałach, bo zmieniłem właśnie na soczewki - światła pozycyjne nie świeciły razem ze światłami mijania - o tylnych światłach nic nie pisałem Question
albo inaczej - jak przełączyłeś na światła mijania do gasły żaróweczki od postojowych? teraz w soczewkach jest nieco inaczej, czyli tak jak piszesz - ale musiałem troszeczkę przerobić instalację.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 10:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
edisira

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚWIDWIN
Posiadane auto: Fiat marea kombi td
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


U mnie postojówki świecą tak samo ,tylko mam soczewki.ale te drogowe świecą tak słabo że aż strach w nocy jezdzić.
_________________
edisira
Powrót do góry
uki_z_bazuki

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.6 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 23:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


u mnie drogowe są OK, za to mijania strasznie męczą w nocy i troszkę strach szybciej niż 60 km/h jechać... bynajmniej u mnie, powoli zastanawiam się nad zmianą żarówek na PHILIPSa +80% albo 90% nie pamietam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 00:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


nie moge sie zgodzić ze soczewki świecą lepiej, wujek ma fiata brava i tam nie ma soczewek i świecą lepiej niż moje soczewki w maryśce. polecam zmiane żarówek na philipsy + 50 % albo jakieś z osrama. I rada, nigdy nie kupuj psełdo ksenonow za 30 zł bo one świecą duzo gorzej niż zwykłe zarówki.
Powrót do góry
gadu-gadu
Arek_1,9JTD

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Marea 1,9 JTD HLX 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 10:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Soczewki świecą lepiej pod warunkiem że są czyste. Raczej większość z nas ma reflektory kilkuletnie, mimo pozornej szczelności jest w nich masę brudu. Może zamiast narzekać na słabe świecenie, zacząć od umycia wewnątrz reflektorów. U mnie po tym zabiegu nie trzeba stosować żadnych +50%, + 80%.
Powrót do góry
piotr71

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.8 1996
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 16:18
Temat postu:

słabe światła


Tak jak kol Arek zastanawiam się nad umyciem-wyczyszczeniem wewnątrz kloszy lamp przednich i polerowaniu na zewnątrz ale ponoć one są klejone czym je skleiłeś po wyczyszczeniu
Powrót do góry
marea 18.16v

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 30

Posiadane auto: marea96 18.16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


koledzy przerabialem ten temat czyszczenia kloszy wymienilem zarowki na philips 50%efekt byl ale znikomy .zamontujcie ksenony naprawde roznica az sie wierzyc niechce co potrafia te zarniki i pobieraja tylko 35w oba.naprawde goraco polecam teraz juz nie uzywam drogowych bo praktycznie ich nie widac.montaz banalnie prostyoczywiscie do lamp soczewkowych H1.pozdrawiam
Powrót do góry
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


a jak wyczyścic te soczewki? mozna np. wsadzić tam szmatke nasączoną jakimś płynem do szyb?
Powrót do góry
gadu-gadu
Arek_1,9JTD

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Marea 1,9 JTD HLX 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2008, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Demontujesz reflektor (2 śruby 10 u góry i przegub kulowy z boku).
Opalarką nagrzewasz połączenie miedzy szybą i korpusem reflektora.
Gdy już jest plastyczne (czarny kit bitumiczny jest miękki), podważasz delikatnie płaskim wkrętakiem szybę wpychając go miedzy szybę i korpus.
Jak usłyszysz dzwięk ala cmoknięcie to znaczy że szyba odklejona.
Masz już dostęp do wnętrza reflektora.
Szmatka płyn do mycia szyb, reczniki papierowe i jazda.
Pamiętaj o tym by dobrze wyczyścić soczewki żeby nie pozostały włoski ze szmat, potem to widać.
Potem znów opalarką nagrzewasz ten kit na obudowie reflektora równomiernie do miękkości-płynięcia.
Wciskasz szkło zakładasz klamry.
I cieszysz się "nowymi" lampami.
Powrót do góry
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lis 2008, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


dzięki za instrukcje, dziś to wyczyszcze i napisze jakie są efekty.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
piotr71

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.8 1996
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 11:00
Temat postu:

słabe światła


cześć
wczoraj wyczyściłem lampy wg przepisu efekt przeszedł moje oczekiwania nastąpiła jasność ! wszystko poszło sprawnie dzięki za pomoc
Powrót do góry
Kizior

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko - Biała
Posiadane auto: Fiat, Marea, 2.0 20V, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Gru 2008, 18:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Dzisiaj wyczyściłem soczewki wg przepisu Smile i w końcu mam światła Smile Dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Arek_1,9JTD

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Marea 1,9 JTD HLX 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 08:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Ja myślę że to czyszczenie świateł w Maryśce powinno być zalecane jak wymiana oleju. Skończyły by się wtedy narzekania i tematy o xenonach.
Powrót do góry
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


a ja mam takie krótkie światła że jak jade przed jakimś autem to drogę mi rozświetla ten nieznajomy za mną, moję światła giną a jego jeszcze daleko przed moimi świeca i każdy miał krotkie. posiadam soczewkowe klosze i zarowki h1 i nie ma na nich rewelacji. natomiast dlugie sa dobre.


Na poczatku bylo dobrze a wiecie jak ???
otoz dlugie podlaczone mialem na miejscu krotkich a dlugie na krotkich, a postojowe i tak w miejscu kolo kierunkow. no ale sam zmienilem.

Co wy na to zeby zrobic tak jak bylo??
Powrót do góry
gadu-gadu
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Gru 2008, 16:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


jakie ksenony kolega poleca?
zgodze sie ze wymiana zarowek na +x% nawet przy reflektorach soczewkowych malo daje ...
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 22:34
Temat postu:

w sprawie światweł mijania w brava


Temat słabycg świateł jest szeroko już omawiany, mam ten sam problem. Co do ksenonów z allegro to zapraszam do publikacji w necie, z których wynika że przynoszą więcej złego niż dobrego, nia mają żadnych chomologacji, a to co mówią sprzedawcy to normy tylko niektórych elementów świateł. Nawet firma Bosch , która często jest podawana za wzór ksenonów na allegro kategorycznie zaprzeczyła iż takowe produkuje. Wszystkie!!!!!! szybkie zestawy "tanie" na allegro nie mogą być stodowane w brava!!!!! Aby było ciekawiej to w przypadku kolicji, każdy ubezpieczyciel może nie wywiązać sie z polisy OC!!!! Dodatkowo dochodzą problemy prawidłowej instalacji ksenonów w reflektorach brava kte nie są przystosowane do nich, obliczone są na odpowiednią bańkę halogenowych i trudno je jest odpowiednio ustawić, nie posiadają samopoziomowania ani spryskiwaczy itd... Nie przejdzie to na kontroli technicznej auta a jeśli nawet to na "lewo". Dlatego pozostaje jedynie czyszczenie reflekotrów, wymiana końcowych długości przegrzanych przewodów przy żarówce i nowe żarówki, nic innego. Ciekawe czy soczewkowe obudowy o których tu czytam mają atest czy to chałupnicza robota tylko i wyciąganie kasy od naiwnych jak to robią sprzedawcy z allegro z ksenonami?
Powrót do góry
gadu-gadu
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


i jeszcze jedno co do tych ksenonów, to że my lepiej widzimy nie oznacza że nie oślepiamy innych , a to przecież też istotne jest...
Powrót do góry
gadu-gadu
marea novitec

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cracow
Posiadane auto: STILO JTD 115 2003
Piwa: 4/5
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Jest różnica między soczewkami Valeo a Depo.

Ostatnio zmieniony przez marea novitec dnia Wto 05 Sty 2010, 03:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
ariello

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 22:45
Temat postu:

Re: Słabe światła


edisira napisał:
Crying or Very sad Kupiliśmy fiata marea kombi td ale światła przednie są bardzo słabe w czym problem?

Albo najzwyczajniej masz padnięty akumulator....mi osobiście kiedy miałem słaby akumulator to światła naprawdę słabo dawały...ale wymieniłem aku i wszystko jest ok..
Powrót do góry
kamilsitek1983

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sanok
Posiadane auto: Marea kombi 1.6 16V ELX
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 14:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Ja mam reflektory Valeo soczewkowe i światła mijania są do bani,czysciłem je,rozbierałem pół roku temu
Powrót do góry
marea novitec

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cracow
Posiadane auto: STILO JTD 115 2003
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 03:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


ok, czyściłeś ... a jaki stan luster ? To one mają decydujący wpływ. Nie klosz, nawet pewnie nie do końca kable chyba że też są żałosne.

Jeśli chcecie mieć super światła kupcie jednak cokolwiek nowego, choćby DEPO, wiem że to brzmi jakbym handlował (absolutnie nie) ale kupiłem nową lampę (Valeo zresztą) i jestem zdruzgotany jak mocno, jasno i wyraźnie świeci. Poprzednia mi się rozbiła przy czyszczeniu ! Wiec znalazłem na allegro Valeo nową i SZOK !

Ta stara to oryginał z 2001 roku idealny stan i w stosunku do tej nowej Valeo to kompromitacja.

Jeśli nie wierzycie: osobiście podjedź do sklepu, powiedz że chcesz zobaczyć różnice (w dobrym sklepie dadzą porównać), załóż kabel od H1 i dostaniesz odpowiedź w 1 setną sekundę

tyle w temacie
Powrót do góry
gadu-gadu
kamilsitek1983

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sanok
Posiadane auto: Marea kombi 1.6 16V ELX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 12:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


kolego lustra w stanie idealnym,nic żanych oprysków nie są matowe!Szkło lampy troche poobijane kamieniami!
Powrót do góry
zbyszek20k

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 29


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 20:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Koledzy radze ostrożnie z myciem reflektorów ponieważ w kilkuletnich autach lustra są co nieco wypalone i może się to skończyć ich zmyciem (wiem to bo kiedyś również posłuchałem takiej rady i skończyło się na kupnie reflektora)
_________________
Marysia W 1,9 TD
Powrót do góry
piechus_si

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siwiałka
Posiadane auto: Fiat Marea sedan 1996 1.9TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 01:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Witam forumowiczów. może to głupio zabrzmi ale sprowadziłem maree sedana z brazyli i tam one fabrycznie miały xenony. posiadam układ samopoziomujący( na zasadzie żyroskopu) i spryski. o ile dobrze pamietam właśnie przetwornice valeo. światła na soczewkach dają nieziemsko. mój kolega gdzieś kupował taki układ samopoziomujący ale nie wiem gdzie. co do pseudoksenonów jestem pzreciwny bo strasznie dają po oczach. szczególnie jak reflektorki sa brudne. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
cubolus

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Fiat, Marea, Weekend, 2,4 jtd. 1999
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 13:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Koledzy. Oglądam soczewki na Allegro i pytanie takie mam.
W niektórych soczewka jast z jasnego szkła a w innych z ciemnego. Czy to gra swiateł przy robieniu zdjęć i czy ew. kolor/odcień tej soczewki ma znaczenie. Chyba wypróbuję dziś przepis na czyszczenie zamieszczony powyżej, ale na wszelki wypadek już oglądam nowe.
Powrót do góry
kamilsitek1983

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sanok
Posiadane auto: Marea kombi 1.6 16V ELX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Mar 2010, 14:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


u mnie w czasie kąpania lamp okazało sie że mam wypalone lustra na krutkich!!!Co na to zaradzić???
Powrót do góry
paweru

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Mar 2010, 22:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


U mnie sytuacja wyglądała tak, że światła były do bani, świeciły na 15 - 20 metrów. Tak jak ktoś to wcześniej powiedział, aż strach było jezdzić w nocy. Kupiłem więc soczewki firmy DJ Auto czy jakoś tak.
Niestety - chociaż światełka są nowe i dokupiłem do nich żarówki o podwyższonej mocy (+50 %) - nic to nie dało. Swieci tak samo kiepsko o ile nie słabiej. Szczerze mówiąc to zawiodłem się na tym aucie bo taka jazda to żaden komfort a wieczny strach czy ktoś nie wyskoczy pod auto.
Jest może jeszcze jakiś inny patent na te światła ? jesli mam nowe soczewki i żarówki philips + 50 % .
autko to marea weekend 1,6 16 v, rocznik 2000


i jeszcze jedno pytanko - znacie moze jakis fajny serwis gdzie można podjechać z fiatem w kwestii swiateł w okolicy katowic / dąbrowy g. ?


dzięki
pozdrawiam
Paweł
Powrót do góry
zbyszek20k

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 29


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2010, 23:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Kolego paweru myślę, że gdybyś zainwestował troszeczkę i kupił lampy valeo to nie miałbyś problemu, o którym piszesz. Przerabiałem to.
_________________
Marysia W 1,9 TD
Powrót do góry
indyk

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 1997r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 00:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Witam kolegów,ostatnio przerabiałem temat słabych świateł w Marei więc napiszę o tym kilka słów.Osobiście do "operacji"dobrze się przygotowałem bo jest to temat bardzo często poruszany więc jest też mnóstwo informacji na ten temat.Ponieważ mam reflektory soczewkowe Valeo które pamiętają fabryczny montaż,więc na początek kupiłem na Allegro gładkie klosze DJ Auto po 48zł sztuka {o dziwo spasowały}.Stare miały odpryski w środku i bardzo były porysowane, no i okropnie brudne.Do tego czarny sylikon uniwersalny za 11 zł.Gdzieś na forum jest dokładna instrukcja jak rozebrać takie lampy więc się do tego zastosowałem.Dokładne mycie,płukanie wszystkich elementów i ponowny montaż.Dodam że po tylu latach odbłyśniki za soczewką {mijania}są w połowie wypalone,obróciłem je o 360 stopni bo druga połowa jest dobra.Do tego żarówki H1 Tungsram Megalight Ultra+90%{bo niedrogie}za 30zł komplet.Efekt końcowy niesamowity-reflektory wyglądają jak nowe ,sama Maryśka też optycznie odmłodniała ale najważniejsze-100% więcej światła niż przed czyszczeniem.Za około 150 zł i trochę wolnego czasu,warunki do jazdy w nocy poprawiają się diametralnie.Nawet w deszczu dużo widać gdy do niedawna jeżdziłem "po omacku".Ponieważ nie można dokupić np. samych odbłyśników więc za jakiś czas pokuszę się i wyślę je wysyłkowo do zakładu metalizacji próżniowej gdzie dostaną nową powłokę i będą "dawać "jeszcze lepiej.Co do kosztów:skoro nowe oryginalne soczewki kosztują majątek,z podróbkami są różne problemy,więc uważam że wliczając regenerację 2 odbłyśników{od długich po myciu są jak nowe}kwota około 250 zł jest do przełknięcia i można się cieszyć "nowymi "reflektorami.Przed wymontowaniem zaznaczyłem dokładnie na ścianie pozycję świecenia i montaż odbył się dokładnie w to samo miejsce,odpadł koszt ustawiania na stacji.Jednak oświetlenie to temat "rzeka",ktoś może się niezgodzić z tymi poradami bo woli kupić nowe-jego wola {i kasa} Very Happy .Napisałem co ja zrobiłem i jestem zadowolony.Pozdrawiam wszystkich Wink
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 17 Mar 2010, 19:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


"Indyk" - klosze podgrzewałeś w piekarniku?
Czy nie miałeś problemu z odkręceniem śrub mocujących do auta? Ja mam taki problem, dlatego na razie dałem na luz ale czeka mnie to tak czy siak.
Powrót do góry
kamilsitek1983

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sanok
Posiadane auto: Marea kombi 1.6 16V ELX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Mar 2010, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Indyk ja też odwruciłem lusterka i efekt spory!przyznam sie ze mam żarówki za 6 złotych,ale już swieca bajka!!
Do kolegi z powyższego postu.....
ja rozklejam lampy w taki sposób:gotuje czajnik wody,robie kawe i leje szkle lampy wrzatkiem(powoli),po 2 minutach lampa sie rozkleja bezproblemowo!Oczywiscie lampa wymontowana,cała procedura odbywa sie w zlewozmywaku!!!
Powrót do góry
indyk

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 1997r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 10:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


Koledzy,co do rozbiórki czegokolwiek, to ilu "fachowców" tyle metod.Na koniec i tak zostaje majzel i młotek Laughing Jednak dobrze jest posłuchać doświadczonych forumowiczów,ja maryśkę mam 9 miesięcy i ciągle korzystam z wiedzy innych za co wszystkim dziękuję.Nie bardzo mogę sobie wyobrazić tak dowalonych tych 2 śr€b 10 co trzymają reflektor,żeby nie dało się ich odkręcić.Pasowny klucz i musi pójść.Lampę też trzymałem w piekarniku ale tylko chwilę bo miałem wrażenie że się potopią plastiki,jednak klej już zmiękł a resztę dogrzałem suszarką do włosów.Wczasie grzania delikatnie podważać np.śrubokrętem.Wydaje mi się że łatwiej to zrobić niż opisać.Pozdrawiam
Powrót do góry
paweru

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 09:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Słabe światła


hmm
zastanawiałem się czy nie odpuścić sobie tej daremnej szarpaniny z reflektorami i po prostu podpiąć jakieś dodatkowe światełka, gdzieś pod spodem w okolicy głównych reflektorów.
Przerabiał ktoś już ten temat ?


I jeszcze jedno pytanie,
Może po prostu na te moje światła podawany jest z akumulatora za niski prąd (mam nowe soczewki, nowe żarówki +50 %, a światło daje na parenaście metrów)


Paweł
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System