Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiek478

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Cze 2016, 20:13
Temat postu:

Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Witam,
Mam taki problem nabiłem 2 tygodnie temu klimatyzacje- sprawdzili mi szczelność wszystko w porządku - działała do przedwczoraj i nagle nie chłodzi praktycznie prawie nic . Pojechałem do mechanika od klimatyzacji podłączył i twierdził, że czynnik jest ciśnienie też - na zapalonym i włączonej klimie z tego co wyczytałem na manometrach było coś ok 5,2 i na drugim w okolicach 17. Nie miał czasu dzisiaj mi grzebać kazał przyjechać pod koniec miesiąca ... zaczyna robić się gorąco i chciałbym coś z tym zrobić. To co sprawdziłem to: przekaźniki w porządku - pompa działa - przewód od pampy jeden gorący, a drugi ledwo ledwo letni. Zastanawia mnie to , że po włączeniu klimatyzacji wentylator chłodnicy powinien raczej działać, a u mnie nie uruchamia się. Próbowałem dzisiaj zagrzał samochód, aby uruchomił się wentylator jednak przy prawie 30 stopniach i gazowaniu na postoju wskazówka temperatury stoi pionowo i nie zagrzewa się do tego stopnia, aby się uruchomił went. . Proszę o pomoc. Samochód stilo 2002r 1,9 jtd 115 km . Zawór rozprężający ?? czujnik ciśnienia klimatyzacji ?? (ale pompa uruchamia się).
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 18 Cze 2016, 20:34
Temat postu:

Re: Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Wykonaj test 1 i 2 biegu wentylatora chłodnicy kompem diagnostycznym .
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
krzysiek478

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Cze 2016, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Czyli muszę gdzieś się udać na kompa . Podejrzewasz , że to wina wentylatora ? ,że sprężarka działa ale nie chłodzi ??
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 18 Cze 2016, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Jeśli czynnika będzie za dużo to efekt będzie odwrotny od zamierzonego
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
krzysiek478

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Cze 2016, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Z tego co pamiętam to nabił 525g więc chyba tyle co ma być
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Cze 2016, 20:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 19 Cze 2016, 15:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Włączenie klimy powinno spowodować nagrzewanie się chłodnicy (skraplacza) co w efekcie powinno uruchomić po kilkunastu sekundach(niezależnie od temperatury silnika) wentylator chłodnicy ,jest to znak że jest czynnik,kompresor wytwarza ciśnienie w układzie,aluminiowe rurki w komorze silnika powinne zmieniać temperaturę .Jeśli tak się dzieje to problem może tkwić w sterowaniu klapami wewnątrz samochodu lub np uszkodzeniem zaworu rozprężnego,gdyby był to tylko problem niedziałającego wentylatora klima powinna zacząć działać podczas szybszej jazdy ponieważ będzie schładzana pędem powietrza.
Powrót do góry
krzysiek478

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Cze 2016, 19:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Klapy raczej działają, z tego za pamiętam jeszcze jak klima działała to jedna rurka aluminiowa była gorąca , a druga zawsze zimna do tego stopnia , że nie szło ich dotknąć . Teraz jedna jest ciepła a druga delikatnie chłodna aczkolwiek nie zimna. klima nawet przy dużej prędkości nie chłodzi praktycznie wcale . A gdzie znajduje się ten zawór rozprężający w stilo ?? z której strony można się do niego dostać ? jaki jest koszt takiego zaworu ?
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 19 Cze 2016, 21:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


No to chyba tylko trzeba pomierzyć ciśnienia w układzie bo być może jednak czynnik uciekł po prostu jest nieszczelna ,częsty punkt w stilo to naderwany przewód poniżej chłodnicy z prawej strony przy połączeniu prawej osłony komory silnika ze zderzakiem ,często jest uszkodzony od wysokich krawężników,zawór rozprężny to taka kostka prostokątna w miejscu przejścia przewodów klimy z komory silnika do kabiny ,raczej jest niediagnozowalny wzrokowo ,trzeba podpiąć manometry.
PS gdzie napełniałeś klimę?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 19 Cze 2016, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Piohol , dobrze doradza, sprawdz jeszcze rezystor wentylatora, wentylator musi się właczyć , bo inaczej wzrasta cisnienie i uklad się wyłacza przed zniszczeniem. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 19 Cze 2016, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


gdy jest ubity rezystor to nie działa na pierwszym stopniu,ale NA PEWNO włączy się drugi stopień gdy wzrośnie ciśnienie w układzie,no chyba że jest niesprawny lub instalacja poległa,w każdym razie powinna klima chłodzić w czasie jazdy w takim przypadku.

Układ się wyłącza awaryjnie w okolicach trzydziestu barów, w Pandzie 32 bary-sprawdzone osobiście Panie dyżurny mechaniku Wink Kolega napisał że sprężarka jest załączona czyli ciśnienie raczej nie wzrosło zbytnio...
Powrót do góry
krzysiek478

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Cze 2016, 09:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Nabijałem w opolu Serwis K2.

Sprężarka działa i się nie wyłącza. Wczoraj namierzyłem ten zawór i postukałem delikatnie po nim kluczem trzymając za przewód który powinien być zimny i mam wrażenie , że zrobił się chłodniejszy na chwile o ok 2-3 stopnie( ledwo wyczuwalne , ale jednak wyczuwalne) i po chwili wrócił do temperatury powiedzmy prawie , że otoczenia. Podczas nawet jazdy z prędkością powiedzmy ok 140 przez dobrą chwile nie czuć zmiany dmuchanego powietrza.

Ciśnienie tak jak napisałem w pierwszym poście będąc na serwisie za włączonej klimie jeden manometr wskazywał w okolicach przeszło 5 drugi przeszło 17 bar.
Chyba czeka mnie wymiana nieszczęsnego zaworu rozprężnego z tego co widziałem niezbyt ciekawe położenie.

Non stop zastanawia mnie ten wentylator- stilo jest naszpikowane elektroniką (przynajmniej moje jest dosyć bogato wyposażone i często lubi pojawiać się choinka na desce rozdzielczej, samochód posiada od czujników parkowania po czujniki zmierzchu,deszczu,navi,tel skóry,xenonów itp) i czy nie działający wentylator może np odcinać jakiś zawór lub czujnik ? może właśnie jakiś czujnik dziwny nie zezwala na puszczenie chłodnego powietrza kompresorowi. Chyba pojadę na inny serwis niech mi to zdiagnozują. Zna ktoś dobry serwis w okolicach opola ?[/quote]
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Napisz ,jak rozwiążesz problem... Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
krzysiek478

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 10:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Czy ktoś może wymieniał już w/w zawór rozprężny? od czego zacząć ? czy trzeba rozkręcać tapicerkę itp czy od strony silnika można wymienić ? Filtr osuszacza - czy wymiana jest skomplikowana ? Niestety w najbliższym czasie żadny zaufany mi warsztat nie chce się podjąć owej naprawy (twierdząc że nie mają czasu i jest za gorąca na takie zabawy), ale jak będzie już chłodno to mi nie będzie potrzebna klima . Mam sobie sam wymienić a oni mi sprawdzą i nabiją.
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 12:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Trochę dłubania jest ale wszystko robisz od strony silnika,najpierw odkręcasz przewody (oczywiście pusta klima musi być) Wink odchylasz ostrożnie pod spodem będą dwie śrubki na imbus po wykręceniu zawór powinien zejść z przewodów parownika,składasz w odwrotnej kolejności ,oczywiście nowe uszczelki najlepiej lekko poolejone olejem do klimy bo nie jest dla nich agresywny i nie świeci w ultrafiolecie.Jeżeli śruby nie będą pordzewiałe nie jest to trudne powodzenia!

Najważniejsza kwestia to ilość odessanego czynnika (może jednak to nie zawór?) no i trzeba się sprężać aby wnętrze instalacji nie nałapało wilgoci zbyt wiele...
Powrót do góry
krzysiek478

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 08:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi - pompa działa - czynnik full


Tak z wyssaniem czynnika niema problemu. Pocieszyłeś mnie, bo myślałem , od środka trzeba to wykręcać. Rozumiem ,że od razu filtr osuszacza muszę wymienić ? . Jak nie zawór to co innego ? coś sugerujesz? pompa działa czynnik jest więc nie mam pomysłu na nic innego. Czujnik ciśnienia musi być dobry, gdyż sprężarka uruchamia się normalnie. Wydaje mi się , że pozostała mi tylko metoda wykluczania i raczej w pierwszej kolejności zacznę od zaworu, chyba , że ktoś ma jeszcze inne pomysły .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System