Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Dławienie, strzelanie i spadek obrotów po wrzuceniu biegu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
khris

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Brava SX 1.4 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lip 2016, 23:11
Temat postu:

Dławienie, strzelanie i spadek obrotów po wrzuceniu biegu.


Witam,
Mam problem z moją Bravą 1.4 1998r. Problem zaczął się podczas wczorajszej wielkiej ulewy w Trójmieście. Jechałem po ulicy, która była jedną wielką kałużą i pod domem, przejeżdżając powoli przez próg zwalniający, silnik zgasł. Po odpaleniu zauważyłem następujące objawy:
Otóż podczas ruszania, gdy dodaję gazu, silnik zaczyna się jakby "dławić" i strzelać, obroty nagle spadają i jeśli nie wcisnę sprzęgła, to gaśnie. Na biegu jałowym (bez wrzuconego biegu) mogę zwiększać obroty silnika jak tylko chce (chociaż słyszę jakby silnik troszkę mniej równo chodził, niż przed usterką). Problem się pojawia gdy wciskam pedał gazu na "wrzuconym" biegu.
Pod dom udało mi się dojechać powolutku, co 2 metry wciskając sprzęgło (lub zapalając silnik na nowo, gdy nie zdążyłem w porę wcisnąć sprzęgła) i ruszając z miejsca na nowo (a musiałem podjechać pod górkę). Dodam, że zjeżdżając dziś z górki, normalnie wrzuciłem bieg i silnik działał OK. Dopiero, gdy wcisnąłem pedał gazu, zaczął znów szarpać i się dławić.

PS. Auto ma instalacje gazową, na której problem jest taki sam.

Liczę na Waszą pomoc!
z góry dziękuję!
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 16 Lip 2016, 08:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Dławienie, strzelanie i spadek obrotów po wrzuceniu biegu.


Instalacja zapłonowa zamokła
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
khris

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Brava SX 1.4 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lip 2016, 19:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Dławienie, strzelanie i spadek obrotów po wrzuceniu biegu.


Dzięki mustang1 za odpowiedź!
Wyjąłem przewody wn i okazało się, że na jednym z nich (przy świecy) jest trochę wody. Wziąłem wszystkie przewody do wysuszenia, jednak po tym silnik zachowywał się niestety tak samo. Zostawiłem samochód na dwa dni, nic w nim nie ruszałem, po czym po tych dwóch dniach jest duża poprawa. Może przewody przeschły bardziej? Silnik już się nie dławi, nie strzela, normalnie dojechałem dziś do pracy, z tym że jego dźwięk, nadal jest dziwny i nierówny. Czy to znaczy, że woda jeszcze gdzieś może zalegać?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System