Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Fiat Cinquecento HAPPY VAN 900, leje wtrysk i silnie kopci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yugokoral

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda 900 i.e. 1992
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 17 Sie 2016, 23:38
Temat postu:

Fiat Cinquecento HAPPY VAN 900, leje wtrysk i silnie kopci


Witam!

Pacjent: Cinquecento 900 (w zasadzie to 899 ccm), model HAPPY, wersja ze wtryskiem jednopunktowym

Objawy: przy odpalaniu kłęby dymu z rury wydechowej, po kilkunastu sekundach gaśnie. Po kilku pokręceniach kluczykiem (za każdym razem ten sam objaw) cały aparat wtryskowy zalany paliwem - po zdjęciu kopułki doprowadzającej powietrze z filtra górna część wtrysku zalana paliwem.

Słyszałem opinię, że winna membrana, sprawdzałem membranę w moim aparacie - jest OK.

Na wszelki wypadek założyłem inny wtryskiwacz razem z całą górną częścią, efekt ten sam. Silnik odpala, kopci jak jawka po zimowym postoju, gaśnie, leje się z wtrysku.

Ki diabeł?

Pozdrawiam
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 18 Sie 2016, 20:30
Temat postu:

Re: Fiat Cinquecento HAPPY VAN 900, leje wtrysk i silnie kopci


Kupiłeś samochód z tą przypadłością, czy może usterka pojawiła się po jakiejś naprawie czy w wyniku normalnej eksploatacji?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
yugokoral

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda 900 i.e. 1992
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 19 Sie 2016, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Fiat Cinquecento HAPPY VAN 900, leje wtrysk i silnie kopci


Jak kupiłem samochód wszystko chodziło bez zastrzeżeń (pomijając zgrzytającą trójkę ale to nie ma żadnego wpływu). Samochód stał jakiś czas na parkingu, próbowałem odpalić, nic się nie działo, aż rozładowałem akumulator. Po ładowaniu zaczął prychać, dławić się, krztusić, w końcu "udało się" osiągnąć taki efekt. Wcześniej - tj. do chwili jak go postawiłem na parkingu - nie było żadnych niepokojących objawów.

Czy coś mogło się stać od samego długiego kręcenia rozrusznikiem? Poza tym nie rozumiem tych kłębów dymu jak z parowozu wydobywających się z rury jak tylko auto odpali. Nie jest to ewidentnie para wodna zebrana w tłumiku, tylko gryzący, śmierdzący dym. Uszczelkę pod głowicę raczej z góry odrzucam - nie miała szansy się przepalić skoro auto przed usterką nie przegrzewało się (a zrobiłem nim coś 5000 km) a po odpaleniu na zimno zaczął kopcić prawie natychmiast. Stawiam na to że to kopcenie ma jakiś związek z przelewaniem wtrysku (równocześnie zaczął lać i kopcić), ale nie potrafię skojarzyć tych dwóch faktów. Czyżby przez ten czas stania jakieś złącze zaśniedziało?

P.S. Auto nie ma gazu i z tego co oglądałem nigdy nie miało

Pozdrawiam
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Fiat Cinquecento HAPPY VAN 900, leje wtrysk i silnie kopci


podmień caly wtrysk z przepustnica a nie sam wtryskiwacz to będziesz wiedział gdzie jest problem
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System