Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) silnik po remoncie silnie kopci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawidos2.3JTD

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.3 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 14:14
Temat postu:

silnik po remoncie silnie kopci


Witam. Zatarłem silnik w ducato, kupiłem goły słupek po regeneracji, mechanik przełożył cały osprzęt z mojego zatartego i zregenerował turbo bo niby coś się z nim stało, nie wiem dokładnie co. Odebrałem samochód, pojeździłem nim jakieś 2 miesiące i zaczął ciężko odpalać, oddałem znów do mechanika wymienił filtr, przewody niskiego ciśnienia i wyczyścił jakiś zaworek żeby paliwo się nie cofało ok, samochód zaczął odpalać normalnie ale po dwóch tygodniach auto zaczęło mi kopcić i teraz zaczyna się zagadka. Auto do mechanika, oddałem auto, stwierdził że to przepływomierz, kupiliśmy nowy i bez zmian, później postawił na jakieś czujniki i silniczek krokowy powymieniał wszystkie j nie pomogło. Zmieniłem mechanika, postawił diagnozę. Zapchany katalizator i tłumik, wyczyścił, nic . Później posprawdzał całą instalacje, kabel po kabelku, wszystko gra.Odebrałem auto i dalej nic. Jadę autostradą całą drogę jakieś 150km/h nie dzieje się nic. Zwalniam , zapala się kontrolna check silnika i auto traci moc, gaszę auto odpalam moc wraca ale kopci tak że nie mogę dodać więcej gazu bo z tyłu nic nie widać. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić a wydałem za naprawę łącznie z silnikiem jakieś 14:16 tys złoty.

Pozdrawiam
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 16:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) silnik po remoncie silnie kopci


Jaki przebieg osprzętu?Trzeba ponownie zdiagnozować,może ewentualnie będą błędy zapisane.W innym przypadku sprawdziłbym pompe CR lub w pierwszej kolejności wtryski,może się np jeden zawieszać.(na stół próbierczy)Próba przelewowa nie zawsze jest wiarygodna.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 19:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) silnik po remoncie silnie kopci


Sprawdz turbinę , dolot, czy szczcelny, zawór EGR,przepustnicę, moze otwarty, zamiast powietrza dostaje spaliny do kolektora ssacego. Duze kopcenie to ewidentny brak powietrza. Niech zobaczą cisnienie doladowania zmierzone i oczekiwane, z paliwem to samo trzeba zrobić. Ci mechanicy poza braniem kasy , mają jakiś sprzet diagnostyvczny? Mozna zrobić próbe drogową. Pewnie gdybys robił auto w serwisie , byłoby ciut drożej, bylaby gwarancja.Nic nie sugeruję. Los jest nieraz bardzo przewrotny, robie przy sprzetach to znam "ten ból" Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 20:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) silnik po remoncie silnie kopci


jareq08 napisał:
Sprawdz turbinę , dolot, czy szczcelny, zawór EGR,przepustnicę, moze otwarty, zamiast powietrza dostaje spaliny do kolektora ssacego. Duze kopcenie to ewidentny brak powietrza. Niech zobaczą cisnienie doladowania zmierzone i oczekiwane, z paliwem to samo trzeba zrobić. Ci mechanicy poza braniem kasy , mają jakiś sprzet diagnostyvczny? Mozna zrobić próbe drogową. Pewnie gdybys robił auto w serwisie , byłoby ciut drożej, bylaby gwarancja.Nic nie sugeruję. Los jest nieraz bardzo przewrotny, robie przy sprzetach to znam "ten ból" Wink


Tylko jest ten odwieczny problem z płaceniem za usługe bo za rogiem zrobią tanio,ale że zle to juz mało istotne.Niekoniecznie tyczy sie tej sprawy,ale zazwyczaj tak bywa,za droga usługa lub wprowadzanie wbłąd poprzez mechanika który nawet nie pomyśli wsiąśc w auto i podczas jazdy odczytać parametry.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Dawidos2.3JTD

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.3 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 16:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) silnik po remoncie silnie kopci


Pompa sprawdzona, wtryski też, komp nie pokazuje żadnych błędów. Przepustnica nowa !!!
Teraz będę sprawdzał turbinę, ponieważ dzwoniłem do autoryzowanego warsztatu fiata i powiedzieli, że najprawdopodobniej pęknięty korpus turbiny
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 16:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 20:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) silnik po remoncie silnie kopci


Tak jest w tych naszych fiatach, jak występuje przeładowanie to błeda wywali.Natomiast gdy jest np. usterka turbiny, pekniety przewód lub nieszczelny intercooler itp. to bledów nie ma , a kopci jak parowóz... U mnie tak mialem , pekniety przwewód na "szwie" do intercoolera( nie moglem namierzyć). Po wymianie , jak ręką odjał...rwie ziemie, s....yn. Laughing
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Dawidos2.3JTD

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.3 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 13:19
Temat postu:

Problem z Ducato 2.3 JTD strasznie kopci. POMOCY !!!


Problem rozwiązany Smile
Przy przekładaniu osprzętu do nowego słupka mechanik nie mógł wyciągnąć wtrysków, więc grzał je palnikiem i wycinał ze starego silnika. Okazało się, że wszystkie wtryski leją. Regenaracja wtrysków 1400zl i po problemu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System