Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania4587

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 11:09
Temat postu:

Zakup fiata bravo


Witam!
Prosze o porade. Mam zamiar kupić fiata bravo 1.4. Czy to prawda że jest to dośc awaryjny silnik? A moze wybrac z innym silnikiem.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 12:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Zaczynamy przygodę z autem czy coś wczesniej było ??
- jaka kwota jest na to przeznaczona??

Jezeliu chodzi o silniki itp wydaje mi się że wystarczy troche poczytać to forum bo podobny temat już był poruszany...
-jężeli chcesz 1.4 to lepiej zostać przy komunikacji mpk Wink

Teraz troche bardziej powaznie - jak juz to tylko 1.2 1.6 1.8 1.9jtd Smile a 2.0hgt jak masz kase na utrzymanie Very Happy
ta gama silnikow w dobrze sie spisuje 1.4 to jest pomylka fiata wyprodukowana przy popijawie chyba Wink poszukaj sobie. Sadze jezeli mowisz o 1.4 to raczej szukasz czegos do roku 98 ... 99... wiec polecam wtedy pobawic sie w dobrego 1.6 Smile jak ci moge sprzedac po nowym roku Smile
osobiscie mam 1.6 w srodku ideal Razz z zewnatrz hmm male poprawki Smile ale autko jes swietne...

Jak bedziesz kupowac spojrz na wycieki najlepiej na chlodnice Smile czy nowa czy mokra czy sucha Smile ja juz ta przyjemnosc mam za soba Smile pozniej czy nie bierze oleju - jazda testowa i sprawdzanie czy sie czekoladka czy sie osadze czy nie Smile czy dymi z jak wyciagniesz bagnet oleju na odpalonym silniku no i chyba to tyle Smile
Przeguby i wahacze Smile tylne sprawdzic po przez pchenie kolem - jak luzne to wahacze w tylek sie nadaja Smile a to kosztowna sprawa:) z przodu to mysle jezeli cos na skrecie bedzie pukalo to mozna myslec ale to wahacze czy przeguby nie sa tak potworne koszta jak tylnego zawieszenia ... wiec tym bym sie najmniej przejmowal Smile
Wazne zeby w srodku dobrze wygladalo po tym poznasz faktyczny stan nabicia km Smile pamietaj ze te autka malo nie pala Smile ok 10 po miescie Smile na trasie 7.2-7.5 Smile jezeli mowa o 1.6 i wyzej Very Happy jak mowa o 1.2 to juz powyzej rocznika 98.. to juz ekonomia i 1.9jtd Smile

podsumowujac podaj kwote i jak cos znajdziesz najlepiej link Smile mysle ze pomozemy ale 1.4 podaruj sobie Smile naprawde nie warto sie w te silniki pakowac Smile nie dosc ze zamula totalna to silnik czesto pokazuje zabki Smile

Jako posiadacz bravo moge wiele pisac na ten temat ... ale co by nie bylo fiat to fiat ... jak cos sie popsuje to duzo nie zaplacimy w porownaniu z innymi autami Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ania4587

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 12:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


To bedzie moje pierwsze autko. Smile
Co do kwoty to w granicach 7 - 8 tys.
Myślałam o sprowadzanym autku. Tak sądze że było by mniej ,,zajechne'' niz kupione w kraju? czy ktos sie z tym zgodzi Question

Czy duża jest różnica w spalaniu miedzy 1.4 a 1.6?
Powrót do góry
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 13:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Tak. 1.6 spalają mniej Very Happy A tak serio to będzie chyba porównywanlnie ale moc i przyspieszenie zdecydowanie po stronie 1.6. Kolega shakalos dobrze Ci radzi z tym silnikiem. Na dodatek jest ich sporo zagazowanych.
Za taką kase jak masz szukałbym 1.6 sprowadzonego (tu gorzej z gazem), bo mają lepsze wyposażenia (polaków nie było wtedy stać na klime, elektryke itp) Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
cubic

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 123

Posiadane auto: Bravo 1,2 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 13:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Było już obgadywane nie raz, nie dwa!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 13:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ania4587

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 14:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Tak masz racje cubic. Lecz może sie myle ale po to właśnie jest forum aby uzyskiwać odp na nurtujące nas pytania. A kto mi lepiej poradzi jak nie sami kierowcy tych pojazdów. Nie kazdy jest geniuszem samochodowym i wie jaki samochód oplaca sie kupić a jaki nie.
Powrót do góry
marcinj6

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V SX 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 14:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Ja kupiłem swojego bravo jakieś 2 miesiące temu i jak narazie jestem z niego zadowolony w mieście troszki dużo zje ale na trasie ok:) póki co to nie miałem z nim problemówSmile
Powrót do góry
gadu-gadu
waldii22

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1.9 JTD 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 14:47
Temat postu:

Zakup fiata bravo


ja tam polecam 1.9 JTD malusio pali .. zrywny hmm Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jabczan21

Dyskutant



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 69

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


jestem posiadaczem bravo 1.4 i powiem wam ze nie rozumiem o co wam chodzi wiecej osób potrzebuje pomocy z silmikami 1.6 lub1.2 ja na autko nie nażekam jeszcze nigdy mi sie nie popsuł nie sprawiał wiekszych problemów,nie moge powiedzieć tez ze jest zamulony przynajmnie do tej pory nie sprawił mi wiekszych prioblemów co prawda jak na 1.4 połyka troche paliwka i to jest jego minus ale ja na ten silnik zapie.... wczesniej jak było ciepło na felach"16: opony 215/40/16 jechałem 180 kmh teraz jak juz załozyłem zimówki leciałem 200kmh wiec nie rozumiem tutaj ze to jest zamulonu silnik zrobiłem juz nim troche kilometrów i wymieniłem tylko uszczelke pod klawiaturą gałki i końcówke drążka to wszystko pozdro
Powrót do góry
cubic

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 123

Posiadane auto: Bravo 1,2 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Aniu 4587, oczywiście od tego jest to forum, tylko, że właśnie na tym oto forum ten temat był wałkowany już bardzo, bardzo często. Wystarczy wybrać funkcje "szukaj" i znajdziesz kilkanaście wątków na ten temat. Więc po co zaczynać kolejny?
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 22:39
Temat postu:

Re: Zakup fiata bravo


waldii22 napisał:
ja tam polecam 1.9 JTD malusio pali .. zrywny hmm Smile

- nie ten przedzial cenowy a przynajmiej na styk Smile jak sie uda to wiadomo

Cytat:
jabczan21

jak jechales bravo 200km z silnikiem 1.4 Smile to pozostaje pytanie jakie twoj licznik ma przeklamanie Smile nie chce sie z toba klucic powiem tak - masz farta na ten silnik... Smile
Cytat:

ania4587

Sciagany to dobre rozwiazanie jak wiadomo za granica gaz sie nie bardzo wprowadza w zycie wiec tez samochodu z gazowanego raczej nie dostaniesz jak juz to hmm... a montaz gazu przerosnie twoje oczekiwania... wiec tutaj chyba jezei chcesz koniecznie w gazie pomyslec nad jakims kupionym w kraju lub juz z gazowanym...
Jezeli chcesz sciagac to najlepiej zeby ktos ci obejzal to autko z neutralnego punktu widzenia i powiedzial co jest do zrobioenia bo w takich autkach zazwyczaj zawsze cos jest...
kwestia spalania 1.4 ma takie samo jak 1.6 - jak wspomnialem 1.4 to hmm nie wiadomo co to mialo byc a powstalo...
1.6 spala ok 10 litrow w miescie jak szalejesz 12-13 na trasie 7.2 to takie optymalne zdaza sie ok 7.5 przy ciezszej nodze... wiadomo i moze wiecej.
Bravo to bardzo ladny samochod i ciekawy za ta cene wraz z wyposazeniem. Pytanie czy kolezanko go utrzymasz bo to nie sa auta bez awaryjne i czasem cos trzeba zrobic jak w kazdym samochodzie.
Jezeli nie jestes pewna co do zakupu samochodu a chcesz glownie po miescie jezdzic rozpatrzyl bym jeszcze Seico np. 1.1 z gazem lub punto... nie maja te samochodu za duzo komfortu ... (mowa o punto 1) anie szalenczego silnika ale na pewno tez sa jakas alternatywa na ta kwote i na chec uzyskania auta z gazem.
Powrót do góry
gadu-gadu
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 23:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


no to ja tez mam farta Wink autko nie sprawia problemow, jak na 1,4 moze byc, ani nie chodzi o jakies niebagatelne osiagi...
jesli chodzi o spalanie to ja sie mieszcze w 6,5 w cyklu mieszanym,
do 6 bym zszedl ale nieraz wdepne i jezdze sobie srednio 100-130 na trasie,
swoje auto testowalem latem, 185 i ani grama wiecej :/
mozna sadzic ze jak jabczan jechal 200 to mial nie odpowiednio dobrany profil kołek Wink niewazne,

jesli Anna ma mozliwosc dolozenia troszke do tej kwoty to powinna pomyslec o dieselku,
natomiast ja na 1,4 złego slowa nie powiem!!!auto zostalo sprowadzone, wymiana paska rozrzadu i sprzegla bo dziwnie bralo... 30000 km i nic; nada; zero!!!
nie bierze oleju po prostu igiełka! w wyposażeniu 2x airbag, abs i elektryczny szyberdach o wspomaganiu nie pisze bo to stardard, autko wynioslo grosze Wink pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
ania4587

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Lis 2008, 10:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


Wnioskując po twojej oponi derek81 trafiaja sie wyjatki co to tego silnika. Gratuluje. dlaczego proponujesz mi diselek?
Powrót do góry
waldii22

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1.9 JTD 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 13 Lis 2008, 11:39
Temat postu:

Zakup fiata bravo


aniu w JTD jest małe spalanie ... jest zrywny nie musisz sie bawić w gaz policz sobie .. ropa jest po 4.02 zł 5.5 tobie spali na trasie myśle że z 5 .. chyba ze go ciśniesz cały czas hehe Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jabczan21

Dyskutant



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 69

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Lis 2008, 15:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zakup fiata bravo


dodając jeszcze moze wydac wam sie to mało realne ale własnie tak było 200 kmh mała modyfikacja sportowy wydech+filtr stozkowy.Pozatym nie moge powiedziec złego słowa na tem silnik pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System