Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Brak ogrzewania w kabinie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbidh

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Seicento, 900, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 18:45
Temat postu:

Brak ogrzewania w kabinie


Witam. Mam dosyć nietypowy problem ponieważ spotyka mnie ostatnio ciąg różnych awarii. Zacznę od tego że niecały miesiąc temu pękł mi trójnik łączący trzy węże. Z tego co wiem to jeden z nich ma związek z chłodzeniem, nie znam się do końca więc dalej się nie wypowiem. Gdy jechałem to nie zauważyłem że ów trójnik pękł, dopiero gdy dojechałem na miejsce to zauważyłem że uciekał spod maski biały dym. Szybko zgasiłem silnik, dymienie zaczęło powoli ustawać. Z tego co wydedukowałem to płyn chłodniczy wylał się i zaczął parować mając kontakt z rozgrzanym silnikiem. Kontrolka od temperatury nie zapaliła się. Kupiłem nowy trójnik, założyłem, samochód jeździł normalnie. Jadąc do domu zgasł mi raz po drodze, miał problem z odpaleniem, ale w końcu dojechałem. Następnego dnia odpaliłem samochód i chodził na luzie. Po jakimś czasie zaczął się gotować, tj. płyn ze zbiornika uciekał na łączeniu górnej jego części z dolną częścią. Szybko silnik zgasiłem, gdy zrobiło się chłodniej zaprowadziłem go do mechanika. Okazało się że wiatrak się zepsuł i wstawiliśmy nowy. Wszystko grało oprócz tego że na ciepłym silniku miał problemy z odpalaniem. Odpalał za co najmniej 6 razem. Z tygodnia na tydzień zauważałem że ten problem zanika, tj. często odpalał tak jak zawsze, rzadko się zdarzało że trzeba było więcej niż 2 razy kręcić. Wspomnę też że odkąd go kupiłem to miał lekkie problemy z odpalaniem, tj. przeważnie odpalał za 2 razem. Przyszły chłodne dni to chciałem ogrzać sobie kabinę i jak się okazało, kabina się nie grzeje. Pokrętło od regulacji temperatury powietrza lekko sfiksowało, tj. kiedy obrócę pokrętło w prawo na pole czerwone, to ono samo odbija nawet o 90 stopni, czyli na miejsce kółka niebiesko-czerwonego. Poczytałem o tym na internecie i winna może być linka od nagrzewnicy. Wcześniej też mi odbijało się pokrętło lecz o trochę, może ~20 stopni.

Wczoraj oddałem samochód do mechanika i ten powiedział że to może być termostat lub uszczelka pod głowicą. Z racji tego że wcześniej wyczytałem iż termostat może mieć związek z problemem z odpalaniem to postawiłem na tą część. Po wymianie termostatu ogrzewanie wciąż nie działało. Na wymianę uszczelki nie wyraziłem zgody mimo iż twierdził że biały dym leci z rury. Jeździłem tym samochodem cały czas i ów kłębów białej chmury nie zauważyłem, tylko tyle co na zimnym silniku poleci trochę z rury. Białego osadu na korku od wlewu oleju nie widziałem. Mocy samochód nie stracił i to nie jest wyłącznie moja ocena. Mechanik twierdzi że odpowietrzył też układ.

Co Wy o tym sądzicie?


Ostatnio zmieniony przez norbidh dnia Pią 14 Paź 2016, 20:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 19:34
Temat postu:

Re: Brak ogrzewania w kabinie


norbidh napisał:
pękł mi trójnik łączący trzy kable.

wcześniej wyczytałem iż termostat może mieć związek z problemem z odpalaniem to postawiłem na tą część. Białego osadu na korku od wlewu paliwa nie widziałem.
Które kable są odpowiedzialne za chłodzenie? Od kiedy termostat uniemożliwia rozruch. Co ma korek wlewu paliwa do wspomnianej awarii?
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
norbidh

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Seicento, 900, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 20:06
Temat postu:

Re: Brak ogrzewania w kabinie


mustang1 napisał:
norbidh napisał:
pękł mi trójnik łączący trzy kable.

wcześniej wyczytałem iż termostat może mieć związek z problemem z odpalaniem to postawiłem na tą część. Białego osadu na korku od wlewu paliwa nie widziałem.
Które kable są odpowiedzialne za chłodzenie? Od kiedy termostat uniemożliwia rozruch. Co ma korek wlewu paliwa do wspomnianej awarii?


Z kablem i wlewem paliwa to mój błąd, zapędziłem się trochę, poprawiłem. Co do termostatu to napisałem jasno iż to wyczytałem, a nie że tak jest Smile Czy to nie czujnik temperatury znajduje się na termostacie? To też wyczytałem.
Powrót do góry
Ki szot

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seicento 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2016, 00:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Brak ogrzewania w kabinie


W Seicento warto przegrzewanie zacząć od termostatu.

Potem odpowietrzanie na zamkniętej nagrzewnicy, potem na otwartej pojeździć i odpwietrzć górę, potem doł. Tak kilka razy.
Płyn ma jakiś inny kolor, brązowy ?

Jeśli nie robi się ciepła nagrzewnica warto sprawdzić czy linka zaworu nagrzewnicy nie jest przestawiona, pokrętło do temperatury chodzi przesadnie luźno lub z oportem w którąś stronę ?

Ten trójnik to masz na myśli ten pod zbiornikiem wyrównawczym ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System