Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 11:52
Temat postu:

rozruch przy wilgotnym poranku


Witam wszystkich!

Problem mój jest taki: rano, wilgotny dzień - pierwsze odpalenie autka - czasem nawet jeszcze zanim przekręcę kluczyk - pojawia się głośny "zgrzytający świst". Nie wiem jak to dokładnie ująć ale jest to trochę taki "wysokoobrotowy zgrzyt", trochę gwizd - tak jakby np. nie wiem łopatki wiatraka ocierały o coś...- nie wiem czy pasek mi trze ale wymieniany o czasie i jeszcze nie pora na niego, luźny nie jest.
Dodam jeszcze, że po chwili (minuta dwie) wszystko cichnie i jadę dalej.
Nie wiem czy to kwestia wilgoci i z czym może się ten efekt wiązać.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestię, bo obawy - nie powiem - mam.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Bandi

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 26

Posiadane auto: Punto 55
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 13:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


Troche dziwnie to opisałeś , ale mysle ze to odgłosy z paska , niekiedy pasek jest taki ,ze nawet jak jest nowy i dobrze uciągnięty to "ćwierka " jak jest wilgotno. Pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 13:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


No sorka za taki czapiarski opis świergolenia ale nie jest to takie typowe "ćwierkanie" jak się słyszy czasem rano na parkingach Smile tylko raczej dodatkowy warkot, a co ciekawe gdyby był to pasek, słyszałbym ten dźwięk dopiero po odpaleniu, a wystarczy że przekręcę kluczyk w stacyjce - zaczyna warczeć zanim zacznę kręcić rozrusznikiem - nieścisłość z mojej strony - a z tego co wiem to pasek kręci się dopiero w momencie rozruchu.
Domyślasz się czegoś innego ?

Tak czy siak dzięki za poprzednią sugestię Smile
Pozdro też.
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


witam mam pytanie jak słyszysz ten dzwięk to rozrusznik kręci??
czy może jest tak że słyszysz świst zamiast kręcenia rozrusznika???
a jak wyłączysz stacyjkę to działa ??
a czasami po odpaleniu swista jeszczę chwilę a potem ucichnie???
jeśli tak to problem jest związany z rozrusznikiem
najpradopodobniej automat włacza rozrusznik ale nie wysówa bendiksa
_________________
piotr
Powrót do góry
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 19:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


Generalnie jest tak, że dźwięk - to wycie - pojawia się gdy kluczyk jest jeszcze w położeniu II, czyli wszystkie kontrolki się zapalają ale czekam aż zgaśnie mi kontrolka wtrysku - dźwięk pojawia się już wtedy. Natomiast chwilę później gdy przekręcam kluczyk w poz. III następuje żwawy rozruch - rozrusznik kręci normalnie, auto pali a dźwięk utrzymuje się jeszcze przez np. minutę i cichnie juz w czasie jazdy (cichnie nieregularnie (właśnie tak jak zatrzymujące się zawadzające o coś łopatki wiatraka - tylko do tego mogę to porównać) jeszcze. Brak też jakichś dodatkowych niepokojących objawów.

Chodzi mi oto, że chciałbym się zorientować o ile to możliwe gdzie szukać przyczyny, bo jak ostatnio podjechałem do jednego elektryka to z tym samym "naprawionym" problemem wracałem do niego jeszce 3 razy i się w końcu i tak nie udało czegoś tam zrobić, a oczywiście robocizna kosztuje Smile

Dzięki mistrzowie za rady -jestem zupełnie nowy na forum a widać jak ktoś może to pomaga. Dzięki serdeczne i pozdro dla wszystkich.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 19:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bandi

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 26

Posiadane auto: Punto 55
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 21:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


jeszcze raz ja !
jedyny pomysł jaki mi do głowy jeszcze przychodzi to pompa paliwa tyle tylko ,ze wtedy ten odgłos powinieneś słyszeć z tyłu. No i to jeszcze ,ze jezeli
po włączeniu zapłonu czekasz chwile to powinna sie wyłączyć i właczyć ponownie przy rozruchu. Jezeli to nie jest to, to ja wysiadam...
Powrót do góry
gadu-gadu
dudi_20

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 21:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


to jest silniczek do obiegu wewnetrznego nadmuchu sprawdz czy jak juz wyłaczy sie ten dzwiek to to nacisnij przycisk od obiegu powietrz i znowu bedzie brzeczał
Powrót do góry
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


Panowie, nie chciałbym abyście pomyśleli, że jestem marudny ale kwestia wygląda tak :

Pomka paliwa: po tym jak założyłem gaz byłem tak uchachany tanim jeżdżeniem że oczywiście nie pilnowałem ilości benzyny w baku (pompka chłodzona paliwem) i zjarała mi się. Wymieniałem na nową 1,5 roku temu i teraz pilnuję tej kwestii - dobrze pamiętam ten dźwięk i skąd pochodził - to na bank nie to.

Nadmuch: nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeśli miałoby mieć to cokolwiek wspólnego z silniczkiem obiegu powietrza to musiałby on być włączony (mam pokrętło). Przywykłem jakos do odpalania zimą bez wszelkich obciążeń i palę auto bez świateł i bez nadmuchu więc to chyba nie to - no chyba, że czegoś nie czaję z tym powietrzem - że niby jest jakiś silniczek, który działa niezależnie od tego czy dmuchawę mam włączoną czy nie ?

Dzięki z góry za odp. i pozdr.
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 10 Lut 2007, 12:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


oj zakładałęś gaz u partaczy
pompa paliwa powinna zostrać odcięta żeby nie praacowała na sucho lub bez obciązenia
każdy dobry gazownik to wie
wiec powinieneś pojechac założyć odcięcie pompy w momedzie przezucania na gaz
to podstawa
a po drugie zapewne oszukali cię bo żadko pada pompa paliwa najczęściej wypala się wtyczka wystarczy wymienić i spowrotem działa
na 10 przypadków 7 to wina wypalonej kostki Sad

a jeśli chodzi o dziwne dźwięki to musiał bym to posłuchac na żywo to może mi coś wpadnie do głowy
może to być wina komputera z czasem może się coraz głośniej zachowywać
podczas samotestu
_________________
piotr
Powrót do góry
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2007, 15:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


No kurczę, z ta pompka to mnie zaskoczyłeś - nie wiedziałem, że tak to powinno być zrobione, swoją drogą to wszystko się potwierdza - przy różnych okazjach słyszałem wiele niepohlebnych opinii o jakości i sposobie montażu instalacji gazowej u mnie w aucie - partacze na prawdę a przy tym kombinowali jak mogli nawet jeszcze jak instalacja była na gwarancji. Nie wiem czy powinienem tak robić ale co tam - to nie tylko moja opinia - OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM ZAKŁAD "POD KASZTANAMI" NA PRZEMYSŁOWEJ W PŁOCKU !!

Dobra wiadomość jest taka że dzisiaj skubańca namierzyłem - to wiatrak przy chłodnicy, gorsza jest taka że podobno tego typu dźwięki świadczą o tym że zbliża się jego koniec - nie wiem, tak mi dzisiaj koleś w warsztacie powiedział, nowy podobno 180 pln - podpowiedzcie, czy cena ok i czy np używkę opłaca się wstawiać czy nie ma sensu.

Tak czy siak dzięki Panom serdeczne za podpowiedzi i udanej reszty soboty i całej niedzieli!

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Bandi

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 26

Posiadane auto: Punto 55
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lut 2007, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


no teraz to mnie zaskoczyłeś , bo ja tez o tym myslałem ,ale jakim prawem włącza ci sie wiatrak na chłodnicy gdy auto jest zimne ! TO NIE JEST NORMALNE !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lut 2007, 10:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


no nie wiem ale na prawdę otworzyłem maskę i jak nigdy wcześniej dziad się odezwał - przy opuszczaniu maski przestał - ale kręcił od razu - sugerujesz jakąś awarię termostatu czy coś takiego - dziwne trochę, temperaturę mam zawsze normalną. Myślałem, że wiatrak załącza standardowo od razu a potem gaśnie ale to faktycznie bez sensu jest, o Jezu wykończę się... Teraz jak podjadę do machera to mnie skasuje 180 i powie że do wymiany już wiatrak był...
Powrót do góry
gadu-gadu
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


sprawdz lepiej czujnik temperatury- sam wiatrak nie ma prawa sam sie wlaczac- musi dostac impuls. a z pompa paliwa- nigdy nie pracuje na sucho Wink jest cos takiego jak odprowadzenie nadmiaru paliwa (przewodem lub czesciej w samej pompie) trzeba tylko pilnowac aby miec w baku ok polowy zbiornika - wtedy pompa nie zapowietrza sie. sami "dobrzy" gazownicy tak zalecaja (szczególnie w fiatach- ale nie tylko). praca na sucho zakonczyła by sie bardzo szybko- spalenie pompy (brak chlodzenia).
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System