Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 11:52
Temat postu:

rozruch przy wilgotnym poranku


Witam wszystkich!

Problem mój jest taki: rano, wilgotny dzień - pierwsze odpalenie autka - czasem nawet jeszcze zanim przekręcę kluczyk - pojawia się głośny "zgrzytający świst". Nie wiem jak to dokładnie ująć ale jest to trochę taki "wysokoobrotowy zgrzyt", trochę gwizd - tak jakby np. nie wiem łopatki wiatraka ocierały o coś...- nie wiem czy pasek mi trze ale wymieniany o czasie i jeszcze nie pora na niego, luźny nie jest.
Dodam jeszcze, że po chwili (minuta dwie) wszystko cichnie i jadę dalej.
Nie wiem czy to kwestia wilgoci i z czym może się ten efekt wiązać.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestię, bo obawy - nie powiem - mam.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Bandi

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 26

Posiadane auto: Punto 55
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 13:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


Troche dziwnie to opisałeś , ale mysle ze to odgłosy z paska , niekiedy pasek jest taki ,ze nawet jak jest nowy i dobrze uciągnięty to "ćwierka " jak jest wilgotno. Pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 13:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


No sorka za taki czapiarski opis świergolenia ale nie jest to takie typowe "ćwierkanie" jak się słyszy czasem rano na parkingach Smile tylko raczej dodatkowy warkot, a co ciekawe gdyby był to pasek, słyszałbym ten dźwięk dopiero po odpaleniu, a wystarczy że przekręcę kluczyk w stacyjce - zaczyna warczeć zanim zacznę kręcić rozrusznikiem - nieścisłość z mojej strony - a z tego co wiem to pasek kręci się dopiero w momencie rozruchu.
Domyślasz się czegoś innego ?

Tak czy siak dzięki za poprzednią sugestię Smile
Pozdro też.
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


witam mam pytanie jak słyszysz ten dzwięk to rozrusznik kręci??
czy może jest tak że słyszysz świst zamiast kręcenia rozrusznika???
a jak wyłączysz stacyjkę to działa ??
a czasami po odpaleniu swista jeszczę chwilę a potem ucichnie???
jeśli tak to problem jest związany z rozrusznikiem
najpradopodobniej automat włacza rozrusznik ale nie wysówa bendiksa
_________________
piotr
Powrót do góry
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 19:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


Generalnie jest tak, że dźwięk - to wycie - pojawia się gdy kluczyk jest jeszcze w położeniu II, czyli wszystkie kontrolki się zapalają ale czekam aż zgaśnie mi kontrolka wtrysku - dźwięk pojawia się już wtedy. Natomiast chwilę później gdy przekręcam kluczyk w poz. III następuje żwawy rozruch - rozrusznik kręci normalnie, auto pali a dźwięk utrzymuje się jeszcze przez np. minutę i cichnie juz w czasie jazdy (cichnie nieregularnie (właśnie tak jak zatrzymujące się zawadzające o coś łopatki wiatraka - tylko do tego mogę to porównać) jeszcze. Brak też jakichś dodatkowych niepokojących objawów.

Chodzi mi oto, że chciałbym się zorientować o ile to możliwe gdzie szukać przyczyny, bo jak ostatnio podjechałem do jednego elektryka to z tym samym "naprawionym" problemem wracałem do niego jeszce 3 razy i się w końcu i tak nie udało czegoś tam zrobić, a oczywiście robocizna kosztuje Smile

Dzięki mistrzowie za rady -jestem zupełnie nowy na forum a widać jak ktoś może to pomaga. Dzięki serdeczne i pozdro dla wszystkich.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 19:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bandi

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 26

Posiadane auto: Punto 55
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 21:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


jeszcze raz ja !
jedyny pomysł jaki mi do głowy jeszcze przychodzi to pompa paliwa tyle tylko ,ze wtedy ten odgłos powinieneś słyszeć z tyłu. No i to jeszcze ,ze jezeli
po włączeniu zapłonu czekasz chwile to powinna sie wyłączyć i właczyć ponownie przy rozruchu. Jezeli to nie jest to, to ja wysiadam...
Powrót do góry
gadu-gadu
dudi_20

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 21:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


to jest silniczek do obiegu wewnetrznego nadmuchu sprawdz czy jak juz wyłaczy sie ten dzwiek to to nacisnij przycisk od obiegu powietrz i znowu bedzie brzeczał
Powrót do góry
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2007, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


Panowie, nie chciałbym abyście pomyśleli, że jestem marudny ale kwestia wygląda tak :

Pomka paliwa: po tym jak założyłem gaz byłem tak uchachany tanim jeżdżeniem że oczywiście nie pilnowałem ilości benzyny w baku (pompka chłodzona paliwem) i zjarała mi się. Wymieniałem na nową 1,5 roku temu i teraz pilnuję tej kwestii - dobrze pamiętam ten dźwięk i skąd pochodził - to na bank nie to.

Nadmuch: nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeśli miałoby mieć to cokolwiek wspólnego z silniczkiem obiegu powietrza to musiałby on być włączony (mam pokrętło). Przywykłem jakos do odpalania zimą bez wszelkich obciążeń i palę auto bez świateł i bez nadmuchu więc to chyba nie to - no chyba, że czegoś nie czaję z tym powietrzem - że niby jest jakiś silniczek, który działa niezależnie od tego czy dmuchawę mam włączoną czy nie ?

Dzięki z góry za odp. i pozdr.
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 10 Lut 2007, 12:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


oj zakładałęś gaz u partaczy
pompa paliwa powinna zostrać odcięta żeby nie praacowała na sucho lub bez obciązenia
każdy dobry gazownik to wie
wiec powinieneś pojechac założyć odcięcie pompy w momedzie przezucania na gaz
to podstawa
a po drugie zapewne oszukali cię bo żadko pada pompa paliwa najczęściej wypala się wtyczka wystarczy wymienić i spowrotem działa
na 10 przypadków 7 to wina wypalonej kostki Sad

a jeśli chodzi o dziwne dźwięki to musiał bym to posłuchac na żywo to może mi coś wpadnie do głowy
może to być wina komputera z czasem może się coraz głośniej zachowywać
podczas samotestu
_________________
piotr
Powrót do góry
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2007, 15:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


No kurczę, z ta pompka to mnie zaskoczyłeś - nie wiedziałem, że tak to powinno być zrobione, swoją drogą to wszystko się potwierdza - przy różnych okazjach słyszałem wiele niepohlebnych opinii o jakości i sposobie montażu instalacji gazowej u mnie w aucie - partacze na prawdę a przy tym kombinowali jak mogli nawet jeszcze jak instalacja była na gwarancji. Nie wiem czy powinienem tak robić ale co tam - to nie tylko moja opinia - OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM ZAKŁAD "POD KASZTANAMI" NA PRZEMYSŁOWEJ W PŁOCKU !!

Dobra wiadomość jest taka że dzisiaj skubańca namierzyłem - to wiatrak przy chłodnicy, gorsza jest taka że podobno tego typu dźwięki świadczą o tym że zbliża się jego koniec - nie wiem, tak mi dzisiaj koleś w warsztacie powiedział, nowy podobno 180 pln - podpowiedzcie, czy cena ok i czy np używkę opłaca się wstawiać czy nie ma sensu.

Tak czy siak dzięki Panom serdeczne za podpowiedzi i udanej reszty soboty i całej niedzieli!

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Bandi

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 26

Posiadane auto: Punto 55
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lut 2007, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


no teraz to mnie zaskoczyłeś , bo ja tez o tym myslałem ,ale jakim prawem włącza ci sie wiatrak na chłodnicy gdy auto jest zimne ! TO NIE JEST NORMALNE !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gocu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lut 2007, 10:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


no nie wiem ale na prawdę otworzyłem maskę i jak nigdy wcześniej dziad się odezwał - przy opuszczaniu maski przestał - ale kręcił od razu - sugerujesz jakąś awarię termostatu czy coś takiego - dziwne trochę, temperaturę mam zawsze normalną. Myślałem, że wiatrak załącza standardowo od razu a potem gaśnie ale to faktycznie bez sensu jest, o Jezu wykończę się... Teraz jak podjadę do machera to mnie skasuje 180 i powie że do wymiany już wiatrak był...
Powrót do góry
gadu-gadu
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) rozruch przy wilgotnym poranku


sprawdz lepiej czujnik temperatury- sam wiatrak nie ma prawa sam sie wlaczac- musi dostac impuls. a z pompa paliwa- nigdy nie pracuje na sucho Wink jest cos takiego jak odprowadzenie nadmiaru paliwa (przewodem lub czesciej w samej pompie) trzeba tylko pilnowac aby miec w baku ok polowy zbiornika - wtedy pompa nie zapowietrza sie. sami "dobrzy" gazownicy tak zalecaja (szczególnie w fiatach- ale nie tylko). praca na sucho zakonczyła by sie bardzo szybko- spalenie pompy (brak chlodzenia).
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System