Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 19:43
Temat postu:

Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Witam wszystkich Smile

Jestem już tak zdesperowany, że postanowiłem do Was napisać.

Zajmuje się flotą fiatów Doblo we firmie.

Mam problem z jednym z nich. Serwis rozkłada ręce i naprawdę nie ma pojęcia co zrobić.

Mam problem z fiatem Doblo 2.0d 136km, rocznik 2014. Przebieg 370 tyś km. Auto używane jest do transportu pomiędzy Polską i Europą.

Auto po zrobieniu 2/3 tyś km nagle staje a silnik się wyłącza. Wcześniej przy prędkości ok 100-140km/h auto zaczyna jak by się delikatnie dusić, szarpać... Potem jak wyżej napisałem silnik nagle gaśnie. Pojawia się kontrolka check engine ( czasami ). Po kilku minutach silnik odpala normalnie a kontrolka gaśnie. Tak się dzieje jeszcze z 2/3 razy do momentu gdzie schłodzenie silnika nie przynosi efektu i auto nie odpala. Wtedy trzeba rozłączyć akumulator. Po odpaleniu pali się cały czas check engine. Odpalanie auta po rozłączaniu aku jest możliwe z 2/3 razy a potem staje na amen i nic nie pomaga.

Raz po takiej przygodzie jak auto przyjechało na lawecie komputer fiata diagnozuje jakieś anomalie. Wysłałem go znowu w trasę i znowu to samo. Tym razem jednak auto nie stanęło na drodze i zjechało do PL. Podłączenie do komputera wskazało czujnik listwy wtryskowej. Wymieniłem jak i dałem do diagnozy pompę wysokiego ciśnienia.

Po wysłanie w trasę auto znowu miało te same objawy...po 1 rozłączeniu aku odstawiłem auto do fiata, komputer nie wykazał błędu a serwis jest bezradny.

Poradzili mi by wysłać auto w trasę ale jak stanie, nie odpali to nie mam zamiaru wzywać lawety i holować auta z Francji czy Hiszpanii...

Jedyna rzecz wspólna jest taka, że każda taka sytuacja dzieje się jak auto zrobi w jednym ciągu min 1,5-2,5 tyś km. Na krótszych trasach nic się nie dzieje.

Jeździłem nim po Polsce bez celu w sumie ok 800km i nic się nie działo.

Macie jakiś pomysł? Ja już nie wiem co sprawdzić...najlepiej jak auto będzie miało błąd ale ciężko tak zrobić a nawet jak zjedzie na lawecie to po odpaleniu błąd znika z centralki.

Serwis podejrzewa właśnie centralkę, że może się przegrzewa???

Poradźcie coś Sad

Ps. auto serwisowane we Fiacie, wszystko robione na czas. Z autem nie było wcześniej problemu ( padł tylko EGR ).
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Wierzę,ze serwis juz sprawdził caly uklad wtryskowy w tym doblo. Niech sprawdzą dokladnie skrzynke bezpieczników w komorze silnika pod katem poprawnosci polaczen na stykach bezpieczników i przekazników. Moze gdzięs "przerywac" polaczenie na zasilaniu centralki silnika.Niech sprawdzą lub podmienią czujnik polozenia walu i czuj nik fazy na walku rozrzadu(chyba ze sprawdzali). Faktycznie moze się rypac centralka silnika lub gdzies "zimne luty" sie objawiły. Problem jest zaiste trudny do ogarniecia... Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2016, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


jareq08- dziękuję za wskazówki Smile

Mam problem z tym serwisem bo oni za bardzo nie lubią się zagłębiać...Co powiesz na to, że w jednym fiacie Doblo ( 2011r, 1.6d 105km ) padła mi dwumasa 5 razy a oni nie wiedzą dlaczego? Kierownik gdzieś wyczytał na forum, że to może wtryski...ręce mi opadły.

Szukam tutaj pomocy bo nie mogę od nich uzyskać za bardzo konkretnej informacji co sprawdzili a czego nie ( za każdym razem auto stało u nich po 2 tyg. ). Po prostu jak nie widzą błędu na komputerze to nic nie robią. Nie będę się na nich skarżył ale coraz bardziej przekonuję się do tego, że są tylko zwykłymi wymieniaczami...niestety jestem na nich skazany.

O czujniku wału też im mówiłem ale niby jest ok.

Jedyne co sobie jeszcze przypomniałem to jak zaczęło się to wszystko dziać to zaczął lecieć delikatnie olej z filtra oleju ( wymienili sam filtr, potem znowu leciało więc wymienili całość z obudową i jest spokój ).

Pojeżdżę jeszcze tym autem ale sadzę, że awaria nie wystąpi. Zawsze coś się dzieje po zrobieniu dopiero min 1.5 tyś km ale może zdarzy się cud i auto padnie mi blisko serwisu.

Jeśli ktoś jeszcze miałby jakieś uwagi/wskazówki co sprawdzić to poproszę i dziękuję z góry.
Wszystko zapisuję Smile

Udanego dnia.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 23 Lis 2016, 19:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Nie chce im robić reklamy, bo i tak są dobrzy.Jest firma "cinsoft" dobrze siedzą w technologii jtd, robią tuning, softy , etc. Moze oni cos podpowiedzą. Chłopaki z forum fiata bravo II, chwalą ich za profesjonalizm i odpowiednie podejscie do klienta z rozsądnymi cenami.Mozesz spróbowac, popytac. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lis 2016, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Jest jakaś nadzieja.

Zrobiłem wczoraj tym fiatem ok 100km.
Na 3 biegu przy ok 2.5 tyś obrotów auto szarpie co jakiś czas. Są to pojedyncze szarpnięcia. Takie same objawy na 4 biegu przy ok 2 tyś obrotów. Pojawia się też bardzo często także charakterystyczne metaliczne cyknięcie ( coś jakby metal obijał się o metal ) spod maski ( nie przy każdym szarpnięciu ale w 70% przypadkach ). Wydaje mi się, że to był elektrozawór z EGR bo całość jest blisko podszybia a stamtąd właśnie było słychać.

Czujnik wału jest ok, stawiam na elektrykę/elektronikę. Zobaczymy.

Rano natomiast miałem parę razy sytuację, że auto nagle jakby traciło moc na ułamek sekundy a za chwilę silnik dodawał tyle mocy, że auto wyrywało do przodu ( bez zmiany gazu ).

Obserwuję dalej a jak tylko będę miał chwilę biorę kierownika serwisu na przejażdżkę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Lis 2016, 11:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 24 Lis 2016, 22:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Toż te łyki w "fiacie" mają laptopa i program,zeby zrobić próbe dynamiczną podczas jazdy.Toż nawet serwisówka fiata "elearn' itp.zalecają takie opcję sprawdzania poszczególnych podzespołow. dziwię się ,ze tego nie zrobili jeszcze? Albo im się nie chce ,albo nie u...ją i tu jest pies pogrzebany. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 25 Lis 2016, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Autko masz na gwarancji, że tak trzymasz się ASO?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 11:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Jareq08- byłem na jeździe z kierownikiem i elektrykiem. Podczas jazdy podpięliśmy komputer. Mimo delikatnego szarpania i ewidentnych stuków ( widziałem w innym temacie, że jeden kolega ma taki sam model i takie same objawy ) komputer nic nie wykazał. Coś się dzieje ale do końca nie wiadomo co i czy to jest powiązane ze wyłączaniem się silnika podczas jazdy.

Nadal jeżdżę tym autem i czekam aż padnie.

Piohol- już nie mam ale korzystam tylko z tego serwisu ze względu na wiele czynników ( np. odbierają ode mnie auta z firmy, odwożą, mam duże zniżki, mogę liczyć na natychmiastowe naprawy a przez ostatnie 6 lat nie miałem takich problemów a mam sztuki jak Doblo 1.9jtd z 2009 co ma już 940 tyś km itd ) . Poza tym, jest mało dobrych elektryków w moim mieście a czas oczekiwania na naprawę to ponad 1 miesiąc tak wszyscy są zawaleni robotą Sad Byłem już u dwóch jednak po podłączeniu komputera i braku usterek widziałem po ich minach, że niechętnie się za to wezmą...
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 14:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Więc coś moze być ze sterownikiem silnika? Silniki 2,0 mjtd 16V, miały problem z softem sterownika silnika, Mam bravala 2,0 (ten sam silnik) z 2009r. a w 2012 , Włosi zmieniali soft w sterowniku(komputer zapisał zmiany ,date, etc.)Mogliby podmienić sterownik silnika, itp. Mają skad wziąsc przecież... Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 09:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Dzięki za podpowiedź. Jadę jutro na serwis i zaproponuję Smile Jestem ciekaw co oni na to.

Mogę prosić o łopatologiczną odpowiedź, czy cały zespół EGR może powodować wyłączanie tego silnika podczas jazdy?
Auto szarpie cały czas, cały czas słychać stuki. Przestudiowałem trochę całe forum fiata jak i inne i na 95% coś jest z EGR. ( wcześniej nie było szarpania ani stuków podczas awarii. To zaczęło się dziać parę dni temu )

Czy jest możliwa sytuacja, że np. elektrozawór ze względu na nieprawidłowe dane z czujników może się zamykać podczas jazdy a auto się przez to dusi a jak się zamknie na amen na jakiś czas silnik staje? Po ponownym odpaleniu elektrozawór wraca do normalnej pozycji a komputer nie rejestruje błędu? Cały czas męczy mnie dlaczego centralka nie ma zapisanych żadnych błędów. Co prawda akumulator podczas awarii był odłączany ale wg serwisu błąd powinien się zachować...( jedyny błąd jaki się raz zachował to walnięty czujnik na listwie wtryskowej co oczywiście zaraz wymieniłem )

Co tak stuka w tym systemie EGR?

Ps. dzięki za zrozumienie i chęć odpowiedzi Smile Przepraszam też, jeśli moje posty są trochę chaotyczne .
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


U mnie nic sie nie dzieje z zaworem EGR, auto ma "dopiero" 160tys nalotu.Zawór EGR ma się otwierac na malych obrotach silnika,aby czesc związków azotu NOX (czy jakos tak),szla do ponownego "spalenia" .Chodzi o normy Euro, itd.Przy dawaniu gazu ma się zamykać,aby cisnienie z doladowania nie szlo w zawór i do wydechu. Cinsoft robi modyfikacje sterownika, wywalają dpf, programowo wylaczają EGR. Serwis do tego reki pewnie nie przyłozy. Zaworu EGR calkiem się nie zaslepi w 2,0 mjtd bo wywali bleda. Są zaslepki dedykowane, z otworami do tego motoru. Moze faktycznie jest cos ze sterownikiem silnika na linii sterowania zaworem EGR, jakiś brak synchronizacji ,czy co. Cos jest na rzeczy, bo fiat raczej temat "przemilczał"Pozdrawiam. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 10:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Wracam do tematu ( byłe nieobecny w kraju od ostatniego wpisu ).

Oddaję auto do zewnętrznego elektryka. Jak mu powiedziałem o całej historii jednoznacznie stwierdził, że EGR bo już parę razy miał takie same sytuacje ( zobaczymy czy miał rację ) lub sterowanie. Sprawdzi mi całość. Fiat sprawdził co mógł, także podczas jazdy. Wszystko jest w normie.
Cały zawór EGR wymieniłem w lipcu 2016r. Po jakimś miesiącu/dwóch zaczęły się z nim problemy.

Gdy będę coś wiedział dam od razu znać.

ps. kolejna usterka z którą się męczę to pojawiająca się kontrolka ciśnienia oleju. W dwóch sztukach czujnik wymieniony, parametry sprawdzone a kontrolka nadal się pali przy rozruchu ( znika po paru sekundach ) jak i podczas jazdy. Czasami sama znika a czasami muszę wyłączać silnik. Mógłbym zwalić to na coś innego niż wada fabryczna gdyby nie to, że to samo dzieje się w nowych fiatach gdzie jeden ma 5 tyś km przebiegu a drugi 32 tyś km...coś jest nie halo.
Powrót do góry
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Mar 2017, 15:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Doblo 2.0d nagłe wyłączanie silnika


Auto zrobione.
Zewnętrzny elektryk także się poddał ale oznajmił mi, że to nie EGR.
Po zrobieniu małej wojny auto poszło do centrali fiata a tam po dwóch dniach dostaję telefon, że auto naprawione.

Winowajcą był skorodowany przewód...ręce opadają. Naprawa 200zł...

Od tego chwili każde auto mam kierować do nich.

Dziękuję za wszelakie wskazówki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System