Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 8v 75 KM z lpg



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tyco

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat, Punto I 1.2 8v 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 21:00
Temat postu:

Fiat punto I 1.2 8v 75 KM z lpg


Witam. Jestem nowy na tym forum. Byłem na różnych forach fiata na niektórych olewali temat a tutaj widzę każdy stara się pomóc więc chciałbym się poradzić. Otóż mój fiat punto I 1.2 8v 75 KM jak przełącze z gazu na benzynę to po wciśnięciu gazu wgl nie chce jechać tak jakby się zatrzymywał i co go hamowało a na gazie jest normalnie. Czy ma ktoś jakiś pomysł co może z nim być nie tak? Dodam tylko, że świece zostały wymienione cewki też teraz będe wymieniał silniczek krokowy. Prosiłbym o pomoc bo jestem bezradny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Smile Smile
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 00:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 8v 75 KM z lpg


Podejrzewam ,że jeździłeś głównie na LPG co zanieczyściło cały układ zasilania paliwem z powodu jego nieużywania Proponuję odkręcić przewód zasilający i spojrzeć jak wygląda w środku (jego przekrój) ,wtrysk też mógł dostać popalić .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 00:41
Temat postu:

Re: Fiat punto I 1.2 8v 75 KM z lpg


Myślę, że zamiast wymiany cewek i świec powinieneś przyjrzeć się wtryskom benzyny.
Spróbuj jeszcze odłączyć aku i przejechać kilkadziesiąt km na benie. Potem napisz czy praca na benie się poprawiła.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Tyco

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat, Punto I 1.2 8v 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 12:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 8v 75 KM z lpg


TAIF, rok temu jak go kupiłem to owszem jeździłem tylko na LPG bo nie dało się już jechać nim na benzynie a jak go sprawdzaliśmy to akurat był moment o którym mówię czasami jeździ na benzynie i ma takie kopyto, że masakra a czasem coś go puknie i nie idzie wcale jechać możesz mieć racje z wtryskami zrobić i tak by trzeba było bo wątpię żeby ktoś mi go kupił z tym kłamać nikomu nie będę, że jeździ okej a jakbym powiedział to nie kupi. PIOHOL świece wymieniałem bo kazał mi gazownik ponieważ szarpał na gazie a cewki ponieważ jedna mi padła i chodził jak ursus. Co do odłączeni akumulatora już tak robiłem nawet próbowałem jeździć na samej benzynie i tak nie da się nawet wlałem 98 nie przeszło nawet wlałem preparat do czyszczenia wtrysków i też nie przeszło Sad a druga sprawa czy ktoś orientuje się dlaczego może palić 17 litrów gazu czy to w mieście czy na trasie spali od 15 wzwyż. Słyszałem, że to może być sonda lambda pojechałem chciałem kupić a sprzedawca mnie sie zapytał jaki rodzaj nawet po tym jak mu powiedziałem jaki silnik. Czy ktoś orientuje się czy to może być sonda lambda i jaka do tego samochodu ma być. Dodam, że u mnie sonda jest chyba kombinowana bo jest połączona z jakimś jeszcze kablem i ma prawie 2 metry nie wiem po co jak w innym puncie z tym samym silnikiem widziałem, że miała maksymalnie metr. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatDoblo

51 537

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System