Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 11:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Testy wykonywałeś na pracującym silniku?

Na wejściu obu cewek żaróweczka migała?
Na wszystkich wtyczkach wtryskiwaczy żaróweczka migała?

Masz wersję MES-a w wersji zarejestrowanej?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
freestylo

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemiatycze
Posiadane auto: seicento 1.1mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 14:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Test wykonywałem na zapłonie tylko. (na pracującym silniku chyba nie da się zrobić)

Na wejściu cewek żaróweczka migała.

Tak na wszystkich wtryskiwaczach migała.

Mesa mi znajomy jakiegoś podesłał i zainstalowałem chyba zarejestrowany.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 19:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


To w takim razie mam dobre wieści odnośnie kompa - to nie on jest winny.
Teraz wykręć świece 1 i 2 cylindra i wykonaj test cewki na wykręconych i podłączonych do przewodów świecach. I napisz czy jest iskra. Myślę że będzie a wtedy można będzie przyjąć że albo masz uwalone wtryski 1 i 2 cylindra lub masz przedmuch UPG między 1 a 2 cylindrem.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
freestylo

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemiatycze
Posiadane auto: seicento 1.1mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 23:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


piohol napisał:
To w takim razie mam dobre wieści odnośnie kompa - to nie on jest winny.
Teraz wykręć świece 1 i 2 cylindra i wykonaj test cewki na wykręconych i podłączonych do przewodów świecach. I napisz czy jest iskra. Myślę że będzie a wtedy można będzie przyjąć że albo masz uwalone wtryski 1 i 2 cylindra lub masz przedmuch UPG między 1 a 2 cylindrem.


To jest tak że każdy wtrysk odpowiada pod spodem za cewke i cylinder? Skoro 1 i 2 teoretycznie działa to jak to wywnioskowales? Skoro wtrysk każdy działa i cewka na teście. A wypniesz wtrysk 3 i 4 i swiece 3 i 4 to silnik chodzi na 2 garach, bez zmian. A jak zrobię tak jak mówisz na 3 i 4 i iskra będzie też to co wtedy ?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 01:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


freestylo napisał:
piohol napisał:
To w takim razie mam dobre wieści odnośnie kompa - to nie on jest winny.
Teraz wykręć świece 1 i 2 cylindra i wykonaj test cewki na wykręconych i podłączonych do przewodów świecach. I napisz czy jest iskra. Myślę że będzie a wtedy można będzie przyjąć że albo masz uwalone wtryski 1 i 2 cylindra lub masz przedmuch UPG między 1 a 2 cylindrem.


To jest tak że każdy wtrysk odpowiada pod spodem za cewke i cylinder? Skoro 1 i 2 teoretycznie działa to jak to wywnioskowales? Skoro wtrysk każdy działa i cewka na teście. A wypniesz wtrysk 3 i 4 i swiece 3 i 4 to silnik chodzi na 2 garach, bez zmian. A jak zrobię tak jak mówisz na 3 i 4 i iskra będzie też to co wtedy ?


Test z żarówkami wskazuje że masz sterowanie na wtryski i cewki ale nie daje pewności czy elementy wykonawcze w postaci cewek, przewodów WN, świec i wtryskiwaczy działają poprawnie - zgadza się?
Nie działa 3 i 4 cylinder - tak czy nie?
To że masz sterowanie na cewkach i iskrę na 1 i 2 cylindrze wskazuje, że WN powinno być na 3 i 4 świecy skoro są to cewki podwójne - tak czy nie?
Jeżeli jest WN na cewkach to wszystkie świece powinny dawać iskrę - tak czy nie?
Jeżeli jest iskra na 1 i 2 świecy a nie ma iskry na świecy 3 i 4 tzn., że uwalone są przewody WN lub świece 3 i 4 cylindra - tak czy nie?
Jeżeli jest iskra na 3 i 4 cylindrze i sterowanie dzieła dla 3 i 4 wtryskiwacza to przyczyną mogą być uwalone wtryski - tak czy nie?
Gdyby nie było iskry na 1i4 lub 2i3 to przyczyną jest uszkodzona cewka dla danej pary.
Może też zdarzyć się przedmuch UPG między 3 i 4 cylindrem i wtedy też te dwa cylindry nie będą pracowały - ten przypadek jest mało prawdopodobny lecz zdarzały się już takie usterki.

Mogą wystąpić tez inne przyczyny opisywanej usterki ale dają one wcześniej jak ja to nazywam "ostrzeżenia" więc nie zaskakują one właściciela autka a ich zlekceważenie kończy się kosztowną naprawą.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 01:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
freestylo

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemiatycze
Posiadane auto: seicento 1.1mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Ten test co nam wykonać, to muszę wykręcić świece? Czy mogę podpiąć po prostu drugie do przewodów i kręcić rozrusznikiem?


Czy jak prysnę plakiem w przepustnicę i zacznie chodzić na 4 to tym sposobem wyeliminuje uszkodzenie upg? a wyjdzie że uszkodzenie wtrysków..? bo wtryski mogą paliwa nie dostarczać.
Powrót do góry
dale65

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lut 2017, 01:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Wykręć świece, podłącz do przewodów ale nie zapomnij też podać im masy na gwint. Teoretycznie możesz nawet zdjąć przewody i zbliżyć je do elementu metalowego podłączonego do masy (byle nie do minusowej klemy aku), iskra powinna wyskoczyć. Ale jeśli zrobisz ze świecami które wykręcisz z silnika, to od razu wykluczysz ewentualny problem z nimi samymi.

Sprawdź też kontrolnie czy nie masz zamienionych przewodów WN między niepracującymi cylindrami. Niby twierdzisz że stało Ci się to podczas jazdy, ale dla świętego spokoju nie zaszkodzi spróbować. Jak wykręcisz świece to sprawdź czy są mokre, to byłaby informacja że wtryskiwacze podają paliwo. Sprawdź też czy z wydechu nie śmierdzi nieprzepalonym paliwem.

Możesz też odłączyć zasilanie wtryskiwaczy i pokręcić kilka sekund rozrusznikiem na sucho. Jeśli poszła UPG między cylindrami to zauważysz dziwny odgłos pracy rozrusznika, będzie jakby "dziura" gdzie rozrusznik traci obciążenie - brak/obniżona kompresja na cylindrach gdzie ewentualnie poszła UPG.
Powrót do góry
freestylo

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemiatycze
Posiadane auto: seicento 1.1mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lut 2017, 09:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


dale65 napisał:
Wykręć świece, podłącz do przewodów ale nie zapomnij też podać im masy na gwint. Teoretycznie możesz nawet zdjąć przewody i zbliżyć je do elementu metalowego podłączonego do masy (byle nie do minusowej klemy aku), iskra powinna wyskoczyć. Ale jeśli zrobisz ze świecami które wykręcisz z silnika, to od razu wykluczysz ewentualny problem z nimi samymi.

Sprawdź też kontrolnie czy nie masz zamienionych przewodów WN między niepracującymi cylindrami. Niby twierdzisz że stało Ci się to podczas jazdy, ale dla świętego spokoju nie zaszkodzi spróbować. Jak wykręcisz świece to sprawdź czy są mokre, to byłaby informacja że wtryskiwacze podają paliwo. Sprawdź też czy z wydechu nie śmierdzi nieprzepalonym paliwem.

Możesz też odłączyć zasilanie wtryskiwaczy i pokręcić kilka sekund rozrusznikiem na sucho. Jeśli poszła UPG między cylindrami to zauważysz dziwny odgłos pracy rozrusznika, będzie jakby "dziura" gdzie rozrusznik traci obciążenie - brak/obniżona kompresja na cylindrach gdzie ewentualnie poszła UPG.


Ok dziś postaram się zrobić. Jeszcze mam pytanie jak ściągnąć całą listwę wtryskową z wtryskami?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 28 Lut 2017, 14:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Myślę, że gdyby autor wątku nie zamęczał niepotrzebnymi pytaniami a wykonał proponowane czynności i odpowiadał konkretnie na zadawane pytania, to sej już dawno by śmigał. Propozycja kontaktu telefonicznego też pozostała bez echa. Pisanie nic nie kosztuje a na telefon trzeba wydać kilka PLN. Tylko jak do tej pory nie wiadomo gdzie szukać przyczyny. Coś mi nie pasuje z awarią takiej kombinacji cylindrów w czasie jazdy. Prawdopodobieństwo awarii 2 wtrysków lub 2 świec jednocześnie jest bardo małe, choć nie niemożliwe.
Embarassed
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
freestylo

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemiatycze
Posiadane auto: seicento 1.1mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Zrobiłem test sprężania.


Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


freestylo napisał:
Zrobiłem test sprężania.


I co z tego wynika?
Do tej pory nie znamy ustaleń z testów elektroniki a Ty zaczynasz poszukiwania w mechanice silnika.
Nie wiem czy chwalisz się czy żalisz?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
freestylo

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemiatycze
Posiadane auto: seicento 1.1mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 MPI praca 2 cylindry


Z twojej sugestii poprzedniej jest iskra tylko zapomniałem dodać do podpowiedzi ostatniej na 1 i 2 cylindrze.

Z tego to wynika że silnik nie ma sprężania, chyba miernik az tak by nie oszukiwał.

Nie ma czym tu się chwalić i żalić

I masz w jednym rację komputer jest ok. Natomiast skąd twoja teza dalej taka że mam uwalone wtryski bądź brak kompresji na 1 i 2 jak ewidentnie widać 3 i 4.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System