Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jjaneczek

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 12:43
Temat postu:

FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


Witam,

Problem Polega na tym iż przestał mi działać Prędkościomierz (wersja bez linki czyli z komputerem), sytuacja zaszła nagle, gdy ruszałem z pod świateł.
Problem próbuje rozwiązać od początku stycznia 2017. Wymieniłem czujnik - czyli impulsator i jest to samo, więc stary okazało się ze też jest dobry. Wczoraj byłem na szrocie i testowałem 2 liczniki, i ten sam problem. Godzinę pokazuje normalnie, wszystkie wskaźniki działają, wskazuje normalnie poziom paliwa itp. Główny licznik wskazuje cały czas dystans 178507 i stoi. Jedyne co zauważyłem to po przekręceniu zapłonu wskazówka podnosi się delikatnie o ponad 0 zatrzymuje się. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Czytałem kilka tematów na rożnych forach, ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem.

Postaram się wrzucić filmik:
https://youtu.be/L1wbINzjNtg


Ostatnio zmieniony przez jjaneczek dnia Sro 22 Lut 2017, 23:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 22:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


Moze sprawdz dokladnie instalacje od czujnika w skrzyni do licznika.
Powrót do góry
gadu-gadu
jjaneczek

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 23:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


Dzięki za podpowiedź.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 23:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


tuning napisał:
Moze sprawdz dokladnie instalacje od czujnika w skrzyni do licznika.


Nie rozumiem jak można pominąć ten element diagnozy. Jak coś nie działa to zanim zaczynam wymieniać części sprawdzam połączenia elementy sterowania i elementy wykonawcze dopiero jak jestem pewny przyczyny powstania usterki wymieniam części. Dla wielu użytkowników łatwiej jest wymienić pół samochodu niż podłączyć kompa diagnostycznego lub sprawdzić połączenia w instalacji.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jjaneczek

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 23:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


Wiesz nie każdy się zna i jest specjalistą. Autko było u mechanika i według niego przyczyną był impulsator, wiec kupiłem (i najwyraźniej na darmo). Następnie kazał mi kupić inny licznik i mówił ze to na pewno już to. Więc pojechałem na szrot przymierzyłem zobaczyłem i nie kupiłem i dobrze. Wiesz może ktoś już to przechodził i zna rozwiązanie tego nietypowego problemu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 23:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 23 Lut 2017, 00:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


Zastanawiam się tylko czemu mechanik nie wymienił impulsatora lub licznika sam.
Sam widzisz, że przyczyn usterki może być kilka i sztuką jest znaleźć tą właściwą. Za to właśnie mechanik powinien wziąć pieniądze a nie za typowanie możliwych przyczyn, bo tego typu info można uzyskać na forum. Wyposażenie warsztatu, wiedza i doświadczenie mechanika kosztuje a każdy chciałby tanio naprawiać swój bolid. I myślę, że tu leży przyczyna twoich problemów z naprawą samochodu. Mam nadzieję, że znajdziesz tą właściwą przyczynę usterki bez dodatkowych już wydatków.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 17:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


Nie wiem o co ci chodzi piohol ze mnie cytujesz?? Nie kazdy jest pewnie taką alfa jak ty ale skoro kolega ma problem to mu trzeba jakos przynajmniej podpowiedziec od czego trzeba zaczac.i wcale nie doradzam koledze żeby wymieniał częsci na chybił trafił jak sugerujesz.
Powrót do góry
gadu-gadu
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


tuning napisał:
Nie wiem o co ci chodzi piohol ze mnie cytujesz?? Nie kazdy jest pewnie taką alfa jak ty ale skoro kolega ma problem to mu trzeba jakos przynajmniej podpowiedziec od czego trzeba zaczac.i wcale nie doradzam koledze żeby wymieniał częsci na chybił trafił jak sugerujesz.


Od sprawdzenia impulsatora i instalacji między nim a licznikiem trzeba zacząć. Te elementy można sprawdzić w warunkach domowych. Po co od razu wymieniać połowę samochodu. Pisałem, że samochód powinien naprawić mechanik, który przyjął zlecenie. Znam jednak życie i wiem jak klienci warsztatów narzekają jak trzeba zapłacić za naprawę i chcą aby im dać wskazówkę a oni to zrobią sami (będzie taniej) lub mechanior nie miał czasu w danej chwili a klient chciał od ręki naprawę i tak zapewne było w przypadku tej naprawy.
Nie uważam się za wszechwiedzącego ale porady z forum trzeba filtrować pod kątem własnej usterki a nie bezkrytycznie wykonywać wymian części bez wyraźnych wskazań w tym kierunku, To stwierdzenie ogólne a nie jazda pod adresem kogokolwiek.
Proponuję czytać wypowiedzi na forum ze zrozumieniem i bez podtekstów osobistych wycieczek pod adresem, któregokolwiek z użytkowników forum. Przynajmniej w moich wypowiedziach staram się ich unikać.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 20:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) FIAT SEICENTO 1.1 2004 MPI VAN - Nie działa Prędkościomierz


Bardzo uważnie czytam wypowiedzi.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System