Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 17:56
Temat postu:

jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


witam, od niedawna posiadam drugie ducato 14 2.5D 96 rok i od początku był problem z temperaturą...wstępnie ustaliłem z mechem że prawdopodobnie termostat...pewnego dnia stałem w korkach i temp. wskoczyła jak nigdy ponad 90*C (przeważnie 50-60*) i nie spadała zbytnio (czyli wnioskuje że wentylatory nie włączyły się...)dojechałem pod magazyn i macha w górę a tam woda sączy się z chłodnicy...no i na następny dzień założyłem nówkę sztukę i sprawdzam jak się grzeje...no i znów to samo że temperatura na postoju rośnie ponad 90*C (tak trzecia kreska za 90*) i nie spada jakoś...jedynie w czasie jazdy opada tak do 80*, martwi mnie to że wentylatory przy chłodnicy nie włączają się jakoś... jak to sprawdzić koledzy i koleżanki (jak są Twisted Evil ) jest jakiś sposób na sprawdzenie tego, gdzie się koledzy wpiąć z tym żeby je uruchomić ? Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Najprościej jest wypiąć z kostek i podłączyć przewody bezpośredni z aku.Wtedy okaże sie co działa a co nie.
Co do sprawdzenia całości to trzeba odkręcić czujnik i podgrzać go nawet zapalniczką i włączy sie jeden a później drugi.Nie pamietam czy po odkręceniu czujnika poleci płyn z chłodnicy.
Po za tym temperatura w Ducato bardzo wolno idzie temperatura i może nie włączyć się wentylator ,ponieważ termo włącznik przy chłodnicy może mieć wyższą temp. do załączenia i nie włączy się.
A może jest zapowietrzona chłodnica i korek powietrza blokuje dostęp do czujnika?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 23:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


ale którą kostkę...o to jest pytanie Smile co do czujnika w chłodnicy...bankowo poleci płyn...więc odpada to...dziś jak stałem nim w korkach doszła tak do 75-80*C max i trzymała się równo...a teraz jeszcze jedno pytanko ? po czym poznać że chłodnica jest zapowietrzona ?? bo tyle co założona jest nowa chłodnica (dokładnie w sobotę montowałem ją-firmy nissensa jak to coś jeszcze ułatwi)
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 08:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Czy płyn jest uzupełniony w normie tzn.w zbiorniczku wyrównawczym między kreskami min i max?
Jeżeli jest w normie to czy płyn był wyrzucany pierwszy raz czy problem powtarza się?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


płyn w normie pomiędzy min a max. znaczy się jak był wyrzucany pierwszy raz ? bo nie kumam...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 11:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Czy płyn jest dolewany do stanu czy utrzymuje się cały czas w normie?(zbiorniczek wyrównawczy).Czy problem z płynem pojawił sie pierwszy raz czy to juz kolejne wyrzucanie płynu ze zbiorniczka?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 20:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


płyn od momentu zalania chłodnicy do dnia dzisiejszego ciągle w podobnym miejscu stoi tak 3/4 pomiędzy min a max...nigdy nie wyrzucało płyny...
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 21:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Proponował bym delikatnie odkręcić korek,bo może korek nie wypuszcza cisnienia.Co do sprawdzenia czy czujnik działa proponuję znaleść go w chłodnicy ( bo nie pamiętam gdzie jest ) zastapić czujnik jakimś korkiem. Później nagrzać zapalniczką i poczekać aż wentylatory włączą się.
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 22:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


ja wiem gdzie czujnik bo go wykręcałem i wkręcałem do nowej chłodnicy tydzień temu...a jak odkręcę korek od zbiorniczka to słychać takie charakterystyczne syczenie więc chyba ok jest...
Powrót do góry
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2008, 00:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Bardzo często powodem niewłączania się wentylatorów jest "włącznik wentylatorów" ten czujnik w chłodnicy, a najłatwiej sprawdzić podłączając wentylatory na krótko tak jak Ci kolega już podpowiadał, jeśli się kręcą to na bank czujnik. Ja w swoim już wymieniałem, a samochód ma 4 lata w poprzednim modelu wymieniałem ten czujnik 3 razy Smile
Powrót do góry
PiterKr

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.5TD 95r ; Honda Civic 1.5i 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 11:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Wentylatory sprawdza sie odpinając wtyczke od czujnika i kabelkiem zwierając styki na wtyczce. Ponieważ czujnik działa w ten sposób że przy odpowiedniej temperaturze zwiera te styki. Jeśli niebędą sie kręciły wentylatory, sprawdź bezpieczniki przy prawym podszybiu nad akumulatorem. Jeśli są całe wymień czujnik. Jeszcze możesz przewody posprawdzać ponieważ często rdzewieją i tracą przejście.
Powrót do góry
gadu-gadu
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


chyba jednak była zapowietrzona trochę jeszcze chłodnica bo dziś mi mrugała kontrolka na konsoli od płynu chyba w chłodnicy i miałem poniżej min odrobinę (z 2cm poniżej) i dolałem i teraz jest spokój na razie...w następnym tygodniu luknę na ten czujnik i będę wiedzieć wszystko Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System