Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 17:56
Temat postu:

jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


witam, od niedawna posiadam drugie ducato 14 2.5D 96 rok i od początku był problem z temperaturą...wstępnie ustaliłem z mechem że prawdopodobnie termostat...pewnego dnia stałem w korkach i temp. wskoczyła jak nigdy ponad 90*C (przeważnie 50-60*) i nie spadała zbytnio (czyli wnioskuje że wentylatory nie włączyły się...)dojechałem pod magazyn i macha w górę a tam woda sączy się z chłodnicy...no i na następny dzień założyłem nówkę sztukę i sprawdzam jak się grzeje...no i znów to samo że temperatura na postoju rośnie ponad 90*C (tak trzecia kreska za 90*) i nie spada jakoś...jedynie w czasie jazdy opada tak do 80*, martwi mnie to że wentylatory przy chłodnicy nie włączają się jakoś... jak to sprawdzić koledzy i koleżanki (jak są Twisted Evil ) jest jakiś sposób na sprawdzenie tego, gdzie się koledzy wpiąć z tym żeby je uruchomić ? Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Najprościej jest wypiąć z kostek i podłączyć przewody bezpośredni z aku.Wtedy okaże sie co działa a co nie.
Co do sprawdzenia całości to trzeba odkręcić czujnik i podgrzać go nawet zapalniczką i włączy sie jeden a później drugi.Nie pamietam czy po odkręceniu czujnika poleci płyn z chłodnicy.
Po za tym temperatura w Ducato bardzo wolno idzie temperatura i może nie włączyć się wentylator ,ponieważ termo włącznik przy chłodnicy może mieć wyższą temp. do załączenia i nie włączy się.
A może jest zapowietrzona chłodnica i korek powietrza blokuje dostęp do czujnika?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 23:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


ale którą kostkę...o to jest pytanie Smile co do czujnika w chłodnicy...bankowo poleci płyn...więc odpada to...dziś jak stałem nim w korkach doszła tak do 75-80*C max i trzymała się równo...a teraz jeszcze jedno pytanko ? po czym poznać że chłodnica jest zapowietrzona ?? bo tyle co założona jest nowa chłodnica (dokładnie w sobotę montowałem ją-firmy nissensa jak to coś jeszcze ułatwi)
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 08:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Czy płyn jest uzupełniony w normie tzn.w zbiorniczku wyrównawczym między kreskami min i max?
Jeżeli jest w normie to czy płyn był wyrzucany pierwszy raz czy problem powtarza się?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


płyn w normie pomiędzy min a max. znaczy się jak był wyrzucany pierwszy raz ? bo nie kumam...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 11:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Czy płyn jest dolewany do stanu czy utrzymuje się cały czas w normie?(zbiorniczek wyrównawczy).Czy problem z płynem pojawił sie pierwszy raz czy to juz kolejne wyrzucanie płynu ze zbiorniczka?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 20:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


płyn od momentu zalania chłodnicy do dnia dzisiejszego ciągle w podobnym miejscu stoi tak 3/4 pomiędzy min a max...nigdy nie wyrzucało płyny...
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 21:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Proponował bym delikatnie odkręcić korek,bo może korek nie wypuszcza cisnienia.Co do sprawdzenia czy czujnik działa proponuję znaleść go w chłodnicy ( bo nie pamiętam gdzie jest ) zastapić czujnik jakimś korkiem. Później nagrzać zapalniczką i poczekać aż wentylatory włączą się.
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 22:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


ja wiem gdzie czujnik bo go wykręcałem i wkręcałem do nowej chłodnicy tydzień temu...a jak odkręcę korek od zbiorniczka to słychać takie charakterystyczne syczenie więc chyba ok jest...
Powrót do góry
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2008, 00:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) jak sprawdzić czy wentylatory przy chłodnicy działają popraw


Bardzo często powodem niewłączania się wentylatorów jest "włącznik wentylatorów" ten czujnik w chłodnicy, a najłatwiej sprawdzić podłączając wentylatory na krótko tak jak Ci kolega już podpowiadał, jeśli się kręcą to na bank czujnik. Ja w swoim już wymieniałem, a samochód ma 4 lata w poprzednim modelu wymieniałem ten czujnik 3 razy Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System