Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2008, 18:55
Temat postu:

Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Witajcie Exclamation
Problem jak w temacie. Napiszę trochę dokładniej o co chodzi.....
Po pierwsze: Sad Gdy uruchamiam auto po nocy uno odpala od "dotknięcia", ale po kilku sekundach zaczynają falować obroty i auto gaśnie. Odpalam ponownie, dodaje trochę gazu i jakoś chodzi. Gdyby nie dodanie gazu po odpaleniu cały czas by gasło...
Po drugie: Mad Dopóki auto nie dostanie temperatury dziwnie się zachowuje - falujące obroty a chwilami ma "zanik mocy" (obroty koło 500 a dodanie gazu powoduje duszenie się silnika).
Po trzecie: Evil or Very Mad Ostatnio moje Uno potrafi sobie zgasnąć na biegu jałowym. Opiszę dokładnie co się dzieje: Auto już rozgrzane, obroty w normie, stoję np. na światłach na luzie i nagle auto gaśnie... Nic nie przygasa, wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku i nagle "klops" zgaśnie. Większy problem pojawia się gdy po takim zgaśnięciu prubuję auto odpalić... Wiąże się to z kilkukrotnym kręceniem silnikiem kilka minut aż w końcu zaskoczy. Jak już zaskoczy chodzi idealnie - do czasu aż znowu mu się zdaży zgasnąć.. (na szczęście nie zdaża się to często)Exclamation
Tutaj pytanie do Was Koleżanki i Koledzy.. Czy ktoś miał podobne objawy w swoim autku i udało mu się z tym uporać Question Może ktoś naprowadzi mnie chociaż na jakiś sposób poradzenia sobie z tymi problemami Question
Teraz trochę o aucie aby uniknąć niedomówień:
1.0 fire na jednopunkcie 97r. + od kilku miesięcy LPG (odpalam na benzynie, mam przekaźnik do reseta kompa, gaz świeżo po przeglądzie i regulacji)
Niedawno wymienione: świece, przewody WN, kopułka, palec rozdzielacza, filtry, regulator podciśnieniowy (UFO). Sprawdzona sonda lambda (podczas regulacji gazu po podłączenia do kompa widać, że sonda pracuje ok).
Trochę się rozpisałem Wink mam nadzieję, że ktoś zna przyczynę (przyczyny) tych dolegliwości Exclamation
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Exclamation
Powrót do góry
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 15:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Widzę, że nie spotkaliście się z takimi objawami w uno. No nic może ktoś się jeszcze znajdzie obeznany w temacie.
Może ktoś wymieniał moduł zapłonowy albo cewkę WN Question jakie były objawy ich uszkodzenia Question Może to jedno z nich jest winowajcą....
Pozdrawiam
Powrót do góry
czesiek_87

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


A wiec ja do wczoraj mialem to samo chyba tzn jak byl zimny to nim szarpalo a jak na swiatlach zgasl na wolnych obrotach to ciezko bylo odpalic Sad to samo normalnie postal z pol dnia zapalam na dotyk chodzi chwile i gasnie na ssaniu. Wiec pojechalem do 2 mechanikow wyregulowali obroty czy dysze (ja sie nie znam) tam pod filtrem powietrza. tu gdzie jest kopulka i ogolnie cale to "cos" tez ustawiali pod jakims tam kątem. I Powiedzieli ze ma byc wszystko w porzadku teraz a jesli bedzie sie tak dzialo dalej to mam go przedrzeć czyli dac mu wycisk poniewaz jak go kupilem stał bardzo dlugo nie uzywany i jest zastany. Wiec wczoraj dalem mu troche kopa i chodzil juz normalnie nawet przestalo strzelac z rury. Potem sie przejade to zoabacze jak chodzi dzis Smile nie wiem czy pomoglem ale co tam Razz
Powrót do góry
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Witaj Exclamation Dzięki za zainteresowanie bo jak widzisz nikt dotąd nie podzielił się spostrzeżeniami. Jeśli chodzi o moje uno to już mi sił braknie.. Nie "strzela mi z rury" Wink więc myślę, że wyprzedzenie zapłonu chyba jest oki Confused Nie wiem co mam z nim zrobić może na złom oddać Twisted Evil Sprawdzałem krokowca - pracuje więc wygląda na to, że to nie jego wina. Sonda lambda pracuje, kopułka i palec - nowe, przewody - nowe, wszystkie kostki elektryczne - przeczyszczone.
Zostaje moduł zapłonowy, cewka WN i ewentualnie wtrysk z tym że ten ostatni nijak się ma do gaśnięciu na gazie... więc raczej można go wykluczyć. Zawsze można kupić moduł czy cewkę i podmienić ale szkoda kasy skoro nie wiadomo czy to ich wina.
Co do "przedarcia" to nie raz moje uno tego doświadczyło, szczególnie jak mnie wkurzało gdy gasło Wink
Jeszcze raz dzięki i czekam na sugestie
Powrót do góry
Crusik

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 15:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Ja bym stawiał na moduł sam z nim mam parę problemów ale nie takich jak u Ciebie, mojemu sąsiadowi moduł wyłączył silnik jak tylko stawał na światłach, wiec może u Ciebie też może tak być.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 15:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 13 Gru 2008, 11:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Witam Exclamation
Po przestudiowaniu tego i innych for dzis jade zamówic moduł, dam znac jaki rezultat. Z tego co wiem wiele uniaczy ma podobne objawy, ale konkretnej odpowiedzi nigdzie nie uzyskałem.... Pozostaje więc eksperymentować.....
Pozdrawiam
Powrót do góry
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 20:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Witam ponownie...
Problem gasnącego silnika na jałowym (po rozgrzaniu) na razie ustąpił. Wymieniłem cewkę WN i aparat zapłonowy (cały aparat bo udało mi się zdobyć oryginalny MM za nieduże pieniądze).
Zakładając iż reszta aparatu była sprawna wnioskuję iż winny był moduł.

Niestety problem gaśnięcia rano nie został rozwiązany. Jest ciut lepiej ale gaśnie dalej. (Może ktoś ma jakiś pomysł?)

Dziwne wydaje się też to iż auto nie chce teraz jeździć na wyprzedzeniu zapłonu w okolicach 2 stopni. Muszę sporo przyspieszyć zapłon by miał moc i dobrze reagował na pedał gazu. Na razie nie doszedłem czym to jest spowodowane.

Mam nadzieję, że w kwestii gasnącego auta na luzie pomogą Wam moje spostrzeżenia.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Adam_K

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 9

Posiadane auto: Uno 1.0 fire LPG, 99/00r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 22:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Moje UNO przerobione na gaz też ma podobne problemy. Z tym, że chyba nauczyłem się już z nimi żyć. Problemy z rozruchem mam, gdy, jak zauważyłem, auto z rana za szybko przełączy się na gaz, a silnik jest jeszcze chłodny.
Podobnie, gdy już jadę, mam przełączone na gaz, a silnik jeszcze chłodny - wtedy również potrafi zgasnąć na biegu jałowym.

W obu przypadkach rozwiązaniem jest dłuższa jazda na benzynie i dopiero po jakimś czasie przełączenie ręczne na gaz. Automat robi to w moim przypadku poi prostu za szybko...
Powrót do góry
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 09 Sty 2009, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Witaj Exclamation
Moje auto na gazie chodzi jak marzenie Wink
Gaśnie mi tylko na benzynie zaraz po uruchomieniu silnika.
Po wymianie aparatu zapłonowego nie gaśnie mi już na światłach itp. Pozostaje tylko kwestia gasnącego silnika po nocy na benzynie... Ale z tym da się żyć, wystarczy dodać gazu troche i nie zgaśnie.

Co do twoich problemów to powinieneś udać się na regulację gazu i problemy znikną Exclamation U mnie nie przełączę za szybko na gaz... Mam ustawione tak, że aby przełączyć na gaz silnik musi osiągnąć odpowiednią temperaturę oraz przekroczyć 2.300 obr/min Smile Dzięki temu z gazem nie mam najmniejszych problemów a i wyparownik jest zabezpieczony przed zamarznięciem (co kilkukrotnie skraca jego życie) Exclamation
Pozdrawiam i jeszcze raz polecam wizytę u gazownika Exclamation
Powrót do góry
Adam_K

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 9

Posiadane auto: Uno 1.0 fire LPG, 99/00r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Sty 2009, 15:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Może faktycznie trzeba będzie się wybrać. Dzięki w takim razie za Twoją podpowiedź! Smile
Powrót do góry
kpas

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Polo 1.0i '91 , Focus 1.6 16V '00 , Audi 80 B3 1.9D
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Sty 2009, 15:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Witam
miałem identyczne objawy w moim polo - przyczyną był silnik krokowy, po wymianie wszystko ustąpiło
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
majesttic

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 1

Posiadane auto: Fiat UNO 1.0 Fire
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


kpas napisał:
Witam
miałem identyczne objawy w moim polo - przyczyną był silnik krokowy, po wymianie wszystko ustąpiło
Pozdrawiam


To też nie pomaga...też mam UNO i do bólu dokładnie ten sam problem...auto czeka jeszcze wymiana sondy lambda...ręce opadają. Jak ktoś pokonał ten problem to niech napisze... SadSadSadSad

U mnie auto "skakało", ale po wymienieniu silnika krokowego już nie szarpie, ale za to rano jak chce wyjechać to muszę wejść do auta i zapalić i trzymać na obrotach 10min, bo inaczej będzie gasł...na skrzyżowaniu to już jak zgaśnie to toczę się za auto, zaciągam ręczny i ponownie zapalam ale już trzymam na obrotach...jak silnik się rozgrzeje (a to w cholerę długo trwa) to auto chodzi normalnie...

Dodam że moje UNO to 100% benzyna, bez żadnych instalacji gazowych.
Powrót do góry
kpas

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Polo 1.0i '91 , Focus 1.6 16V '00 , Audi 80 B3 1.9D
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2009, 10:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Może być jeszcze czujnik temperatury, termostat, wyłącznik wentylatora - proponuję sprawdzić. Sonda raczej nie.
Powrót do góry
gadu-gadu
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2009, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


Witam Exclamation
Pytanie : Co ma termostat i wyłącznik wentylatora do gasnącego auta zaraz po odpaleniu? Jakoś nie dociera to do mnie.

Dziś mogę definitywnie stwierdzic iż gaśnięcie auta na światłach, gdy był rozgrzany silnik spowodowane było modułem. Po wymianie problem z głowy!

Dalej niestety pozostał 2 problem z gaśnięciem rano po odpaleniu, ale jak pisałem dodam troche gazu i już nie zgaśnie, zastanawiałem się czy przy pompce w baku nie ma jakiegoś zaworka zwrotnego? Może jest tam taki zaworek i przepuszcza, paliwo się cofa do baku, powstają pęcheżyki powietrza w przewodzie i to jest przyczyną tego gaśnięcia?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
kpas

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Polo 1.0i '91 , Focus 1.6 16V '00 , Audi 80 B3 1.9D
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 10:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Gaśnie na wolnych obrotach i po rozruchu zimnego silnika


jocker00 napisał:
Witam Exclamation
Pytanie : Co ma termostat i wyłącznik wentylatora do gasnącego auta zaraz po odpaleniu? Jakoś nie dociera to do mnie...


Sprawa bardzo prosta, uszkodzony czujnik daje "fałszywy" odczyt do sterownika, i ten "widzi" rozgrzany silnik
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System