Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) dziwny dzwięk silnika 1.4 16v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lip 2010, 21:00
Temat postu:

dziwny dzwięk silnika 1.4 16v


Postaram się Wam opisać mój problem i będę wdzięczny za jakieś sugestie Very Happy
a mianowicie
- posiadam obecnie fiata stilo silnik 1.4 16V 95KM przebieg 128tyś. Problem dotyczy tego, że silnik wydaje dziwny dźwięk podczas jazdy nie ważne na jakim biegu( na luzie chodzi cichutko i bez zarzutów). Podczas przyspieszania gdy dajemy dużo gazu dzwięk silnika przypomina warczenie lub inaczej bulgotanie,myślałem na początku że to tłumik może dziurawy ale nić z tego. Podczas przyspieszania w przedziale 2000-3000 obrotów/min czasami delikatne wyczuwa sie drgania od silnika na podłogę.....zauważyłem jedną ciekawą rzecz - gdy się się przyspiesza wchodząc jednoczenie ostro w zakręt w prawo to te burczenie zanika Shocked Shocked i po wyjściu na prostą powraca.
....przypadłość jest dość dziwna ale jakże denerwująca zamiast delektować się ciszą w aucie to słyszę warkot diesla!
1.Sprzęgło wymienione 4 tyś km temu
2.sprawdzałem poduchy i nie widać aby urwane( ale to nie tak łatwo stwierdzić czy uszkodzona)
3.pali bez problemów, spalanie srednio 5,5/100km w trasie
4.olej pełen syntetyk castrol magnatec( słyszałem że to nie jest za dobry wybór - lepiej zalać mobila) - co wy na to???
5.wymienione świece, filtry

....Ps. nie wiem czy to tylko subiektywne odczucie ale jak wymieniłem sprzęgło na nowe to przez pierwsze 30km jakby wszystko sie naprawiło tj. silnik nie warczał, zero wibracji, jakby elastycznej przyspieszał Confused przypadek czy może podczas wymiany coś sie inaczej ustawiło np.łapa skrzyni?
..prosze o pomoc koledzy
FIAT RULEZ Wink Shocked


Ostatnio zmieniony przez funyboy dnia Wto 06 Lip 2010, 22:50, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 06 Lip 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) dziwny dzwięk silnika 1.4 16v


Na 90% wina poduszki.Na oko jej nie sprawdzisz.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lip 2010, 22:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) dziwny dzwięk silnika 1.4 16v


Czy walnięta poduszka ma wpływ na dzwięk? zakładając że poduszka to teraz która? Shocked ....jakieś inne sugestie?
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 07 Lip 2010, 09:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) dziwny dzwięk silnika 1.4 16v


Jak już kiedyś opisywałem u mnie problem jest podobny czyli głośniejsza praca silnika i "warkot" + delikatne wibracje od około 2500obr do ok 3000obr niezależnie od biegu i na wolnych obrotach również problem występuje.
Silnik na tych obrotach nie pracuje miękko czuć wibracje na podłodze,pedałach może nie jakieś straszne ale dla kogos kto jeżdzi już długo tym autem denerwujące.
Do 2500obr jest wszystko super i cicho , nie ma drgań.
Wymieniłem sprzęgło,rozrząd,wydech,świece,filtry,olej,w aso sprawdzali mi poduszki(wg nich ok) i dalej bez zmian.
Sprawa ma napewno tylko i wyłącznie związek z obrotami silnika ale nie udało mi się zlokalizować przyczyny.Nie ma znaczenia czy przyspieszam ostro czy delikatnie ,wszystko jest ok do 2500obr a powyżej poprostu silnik pracuje "twardo" i wibruje.
Zastanawiają mnie te poduchy , niby były sprawdzane i oglądane na dziesiątą strone w aso ale może cos z nimi nie tak?
Jeżeli one sa ok to pozostaje tylko cos od silnika,osprzęt zrzucałem i też bez zmian.
Podczas ruszania i hamowania nic nie puka i nie stuka ,cisza.
Powrót do góry
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Lip 2010, 10:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) dziwny dzwięk silnika 1.4 16v


"Powiem tak...poduchy ciężko sprawdzić, wchodziłem pod spod w swoim i poducha tzw lizak ma już wybita gumę i rusza się na boki może to ...albo ta podzuszka od strony skrzyni biegów ( gdyż jak miałem robione sprzęgło i wyjechałem z serwisu to przez kilkadziesiąt kilometrów było ok bez wibracji)..teraz pytanie które to może potwierdzić tj. czy przy wymianie sprzęgła tą poduszkę się odkręca???

....dzisiaj podczas jazdy potwierdziło się moje spostrzeżenie a mianowicie jak wchodzę na biegu w ostry zakręt skręcając w prawo i tylko to się objawia przy skręcie w prawo burczenie i ten warkot silnika zanika i powraca po wyjściu z zakrętu jak auto się prostuje...co myślicie????..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Lip 2010, 10:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System