Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mklukasz

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Leon 2 1.6 BSE
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2008, 12:07
Temat postu:

Zaniżenie wartości auta - PZU


Witam

Może ktoś będzie mógł mi coś poradzić.
A więc w moje autko ucierpiało w kolizji, sprawcą była pewna pani która się zagapiła, wjechała mi w tył, i popchła mnie na samochód przedemną. W moim samochodzie ucierpiał: zderzak przedni i tylni, klapa tylną, reflektory, maska przednia, błotnik. Rzeczoznawca z PZU wpisał mi szkodę całkowitą, a autko wycenił na 4000zł ( 1.4 ben +gaz 97r). "Wrak" na 800z, więc chcą mi wypłacić 3200zł. Chcę się odwołać, ponieważ nie zgadzam się z wartością samochodu z przed kolizji (na giełdach, w necie są w granicach 5500zł-6500zł)
Czy ktoś się kiedyś odwoływał, i z jakim skutkiem?
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 00:33
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Szczerze powiem nie mam pojęcia, ale za to mam pojęcie o takich "praktykach" PZU jak opisałeś - w tym zakładzie to POWSZECHNE jak sam zakład ...
A tyle razy mówię nie łazić do PZU!... eeh
Spróbuj zadzwonić do konkurencji i się poradzić - z doświadczenia znajomych wiem że baaardzo chętnie pomogą, żeby tylko Cię przytulić na swoją stronę.
Ja polecam Allianz DIRECT - zadzwoń: (022) 567-67-67 Pn-Pt 8:00-22:00; Sob-Nd 10:00-18:00 i powiedz że chciałeś do nich przejść bo w pzu...... i jak możesz tą sprawę załatwić..
Próbuj
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
mklukasz

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Leon 2 1.6 BSE
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 08:00
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Tyle że ja jako poszkodowany, płacone mam z polisy sprawcy, a sprawca był ubezpieczony pzu. Zresztą co prawda ja też tam jestem, ale jak ja bym kogoś skasował to problem by miał nie ja, tylko poszkodowany przezemnie.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 17:48
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


http://www.rzu.gov.pl/

zobacz to...


poza tym w każdym powiecie jest rzecznik konsumentów, tam uderz, powinien pomóc wyskrobać ci odwołanie.

Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
dreg

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 13:19
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Wątpię, byś w allianzie uzyskał kompetentne info w sprawie pzu. Wiadomo, ze każdy broni swego. Mój kumpel swego czasu wysyłał do pzu odwołanie, też w sprawie wyceny. Po jakimś miesiącu dostał odpowiedź, z jakąś minimalną poprawą. Proste jest, że żaden zakład radykalnie nie zwiększy ci wartości wyceny, ani pzu, ani nikt z konkurencji. Uderz do ich punktu obsługi klienta najlepiej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 13:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mklukasz

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Leon 2 1.6 BSE
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 09:35
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Moje odwołanie... wrzuce, może ktoś kiedyś skorzysta, o wyniku dowiem się za ok. 30 dni Smile
Jak nawet poprawią minimalnie to kasa po drodze nie chodzi;p Na szczęście mam swoją kasę na naprawę, bez wyjścia są osoby co jej nie mają.. albo czekają tygodniami, albo biorą co dają.

Cytat:
"W związku z Poleceniem wypłaty dot. szkody PL200811050xxxx pojeździe marki Fiat Bravo o nr. Rej. ELCxxxx i zawartą w nim propozycją odszkodowania wynikłego ze zdarzenia z dnia 2008-11-05 w kwocie 3200 zł odwołuję się od decyzji o wysokości odszkodowania, które uważam za krzywdzące i niezgodne z obowiązującym prawem.
Zaproponowane odszkodowanie nie jest odszkodowaniem, któregowysokość równa jest wartości szkody, co stanowi istotne naruszenie prawa materialnego, wyrażonego w art. 361 § 2 i 363 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Z tego co się dowiedziałem, rzeczoznawca wycenił samochód na 4000zł, jestem w posiadaniu tego samochodu od maja 2007r., zakupiony za 6800zł , oznaczało by to że auto straciło na wartości w ciągu 18miesięcy aż 2800zł.

Zgodnie z art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych zakład ubezpieczeń zobowiązany jest do wypłaty odszkodowania w kwocie odpowiadającej wysokości powstałej szkody. Zatem zakład ubezpieczeń zobowiązany jest dokonać pełnej kompensaty (Art. 361 § 2 Kodeksu Cywilnego).

W związku z tym zwracam się z wnioskiem o weryfikację przyznanego odszkodowania poprzez jego zwiększenie do rozsądnej kwoty. Ponadto, zgodnie w przysługującym mi prawem wyrażonym w art. 14 ust. 5 cytowanej wyżej ustawy, proszę o udostępnienie mi potwierdzonych urzędowo
przez zakład ubezpieczeń kopii dokumentów związanych z likwidacją szkody, w tym kosztorysu, arkusza analizy kosztorysowej oraz innych dokumentów, na podstawie których określono wysokość odszkodowania .

Z uwagi na fakt, iż odwołanie to nie jest zgłoszeniem okoliczności wymagających wyjaśnienia, a żądaniem dokonania weryfikacji i korekty poczynionych przez PZU S.A. ustaleń, na odpowiedź na moje pismo oczekuję w ustawowo ustalonym terminie."


Ostatnio zmieniony przez mklukasz dnia Sro 26 Lis 2008, 11:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Pozwolisz że skopiuję sobie to co napisałeś- kto wie komu się jeszcze przyda...
Bardzo dziękuję za to pismo, choć wolałbym aby było dla każdego z nas niepotrzebne Wink .
Temat przyklejam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
0810_Bartek

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2008, 01:30
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


DAS - ochrona prawna - rzeczoznawcy, gdy zauważają nalepkę na tylnej szybie, to od razu dla świętego spokoju wypisują tak jak się należy. Kumpel płaci rocznie chyba 180 złotych...
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2008, 02:24
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


0810_Bartek napisał:
DAS - ochrona prawna - rzeczoznawcy, gdy zauważają nalepkę na tylnej szybie, to od razu dla świętego spokoju wypisują tak jak się należy. Kumpel płaci rocznie chyba 180 złotych...

hehe..
podaję link dla zainteresowanych Wink
http://www.das.pl/doc.php
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
wqas

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda
Posiadane auto: audi a3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 03:35
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Oczywiście, że można się odwołać. Nawet to jest wskazane. A na poparcie Pana pisma najlepiej dołączyć ( a wcześniej zlecić wykonanie) opinii technicznej u niezależnego ( najlepiej biegłgo) rzeczoznawcy motoryzacyjnego.
Powrót do góry
hak64

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Marea Weekend 2,0 20V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Napisałem na forum dwa artykuły traktujące o problemach z ubezpieczycielami, ale administratorzy uznali, że to nikomu niepotrzebne,a na dodatek ośmielam się reklamować za darmo. Odwołanie należy uzasadnić nieco inaczej. Ubezpieczyciele mają lepszych prawników i nie wygrasz z nimi powołując się na pokręcone przepisy prawa. Najlepszą formą podwyższenia wartości samochodu przed wypadkiem, jest udokumentowanie nakładów pracy i kosztów poniesionych na naprawy, czy też wyposażenie samochodu. Wcale nie trzeba rachunków, ani faktur, wystarcza oświadczenie sprzedającego np. skrzynię biegów i oświadczenie mechanika, który ją zamontował w twoim samochodzie. Zobacz tu http://fiatklubpolska.pl/ruch-drogowy-bezpieczenstwo-ubezpieczenia-436/fryzjerskie-metody-ubezpieczycieli-16913/
Jeśli przy okazji ucierpiało twoje zdrowie, zajrzyj tu http://fiatklubpolska.pl/ruch-drogowy-bezpieczenstwo-ubezpieczenia-436/odszkodowania-szkoda-osobowa-16925/
Odnośnie DAS, to zarówno pracownicy tej firmy, jak i ubezpieczeni zwracali się z prośbami do mnie, o zajęcie się uzyskaniem odszkodowania. Ich ochrona prawna, jest co najwyżej iluzoryczna.
Powrót do góry
Qarolek

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lis 2020, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Zaniżenie wartości auta - PZU


Niestety ubezpieczalnie zaniżają stawke nie jestem pewny czy da się coś z tym zrobić i czy ta gra jest warta świeczki
_________________
punkt 22 regulaminu forum
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Dyskusje ogólne


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System