Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Fiat Bravo 2 problem z Airbag.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert_1967

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD V8 20KM 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Cze 2022, 08:57
Temat postu:

Fiat Bravo 2 problem z Airbag.


Witam szanownych forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post na forum, nie licząc przywitania. Chciałem poruszyć temat, który był za pewne wiele razy wałkowany. Czytałem trochę, ale każdy przypadek może wydawać się nieco inny, a wiec założyłem temat.

Kilka dni temu zakupiłem Fiata Bravo 2 Multijet 1.9 JTD chyba 8V rocznik 2007 sedan skrzynia 5 biegów 120km.

W ferworze kupowania nie zauważyłem świecącej się kontrolki poduszki powietrznej. Mam trochę słaby wzrok i bez okularów ślepy, jak kret Smile A może w trakcie przesuwania fotela coś się wydarzyło ? (tyle doczytałem).

Przypadek jest trochę dziwny, gdyż w momencie przekręcenia kluczykiem od razu zaświeca się kontrolka airbag i tak już zostaje. Nie ma efektu chwilowego zgaśnięcia i ponownego zaświecenia. Jedyne, co posiadam, to interfejs diagnostyczny na blututa i wgrany program do telefonu z androidem o nazwie SDPROG. Bez problemu komunikuje się z autem, ale żadnych błędów nie ma. Jest czysto. Nie wiem, czy ten interfejs jest właściwy, czy tylko obsługuje sam silnik i z centralką airbag nie ma nic wspólnego ? Jeśli tak, to napiszcie, co musiałbym zakupić za w miarę rozsądną cenę, a wystarczające.

Z dokładnych oględzin auta zauważyłem lekko uniesiony jeden róg klapy względem błotnika od strony pasażera i delikatną różnicę szczeliny z przodu względem atrapy. Dociśnięcie klapy ręką zniwelowało to lekkie wystawanie. Zostaje jeszcze lekka korekta klapą szczeliny i będzie ok.

Od środka pod maską nie zauważyłem jakichkolwiek śladów prostowania, czy ingerencji. Może coś za zderzakiem, ale tak to nie widzę. Jeśli cokolwiek się wydarzyło, to nie było to poważne, ale poducha świeci i nie wiadomo czemu.

Inny objaw jest taki, że trochę ciężkawo zapala. Przywykłem do TDI, gdzie tylko ruszysz kluczyk i od razu zapala.

Tutaj po przekręceniu kluczyka musi wykonać 3-4 obroty, jakby się rozkręcał i dopiero zapala. Tak jest na zimnym i ciepłym. Trochę jakby słabawy akumulator, odnoszę takie wrażenie.

Nie chcę za dużo się rozpisywać, a żeby nie zagmatwać zbytnio posta, ale jak pisałem na początku, to od momentu przekręcenia kluczyka zaświeca się kontrolka tylko raz i już nie gaśnie ani na ułamek sekundy. Dodatkowo komunikat " airbag failur sprawdź w książce" czy jakoś tak.

Proszę o pomoc, zanim utonę w kosztach, które mogą okazać się nie do końca konieczne. Jedno, co na początek myślę zrobić, to wymienić filtr paliwa (ciężkawy rozruch i podpiąć się do aku z drugiego auta.

Pozdrawiam. Robert.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Czw 04 Sie 2022, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat Bravo 2 problem z Airbag.


Trzeba podpiąć się sprzętem z MES i odczytać z centralki poduszek co tam się stało.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System