Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Zapowietrzający się układ chłodzenia i dziwne pyrkanie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcl1985

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. Pszczyński
Posiadane auto: Stilo MW 2004 1.6 16V Punto 2 200r 1.2 60KM Grande punto 1.3 MJ
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 18 Maj 2017, 09:41
Temat postu:

Zapowietrzający się układ chłodzenia i dziwne pyrkanie.


Witam.
Otóż pierw zacząłem słyszeć odgłos pyrkania przy hamowaniu silnikiem tak jak by rura gdzieś zaczęła mi bić z częstotliwością pracy silnika lub prędkością jazdy, (niestety nie jestem w stanie wyczuć) .Myślałem że rura albo coś się urwało i haczy o koło, (np koszulka z ręcznego) Ale nic mi nigdzie nie haczy.


W ten sam dzień, po zgaszeniu auta i wyjścia z samochodu usłyszałem podobne pyrkanie jak podczas jazdy wydobywające się z pod maski mojego stilacza, otwieram maskę a tam co kilka sekund bańki z układu chłodzenia!!!!
I teraz pytania!
- po przeczytaniu kilku tematów nie jestem pewien, czy to musi być uszczelka?
- jak nie uszczelka to co innego?
Objawy:
- zapowietrzający się układ chłodzenia
- po przejechaniu 35 kilometrów (2 razy pokręciłem do 4.5 tyś obrotów) wąż (ten u góry) z chłodnicy do silnika, jest miękki.
- brak tag zwanego serka na korku wlewu oleju do silnika. (taka białą maź)
- brak jakichkolwiek dziwnych osadów i nalotów na bagnecie
- Kolor płynu chłodzącego bez zmian (tylko troche zmatowiał ale zauważyłem to kilka tyś. km. temu przed zapowietrzającym się układem chłodzenia).
- brak oleju w płynie chłodzącym. (mam zmatowiały zbiornik, ale przez odkręcony kurek nie dostrzegłem żadnych tłustych oczek na powierzchni płynu chłodzącego. dla pewności wsadziłem dwa palce w dziurę i pomieszałem nimi w płynie, wyciągnołem palce i nie zaówrzyłem tłustego, nawet po wyschnięci bardziej się kleiły jak by miały być tłuste).
-płyn nie śmierdzi spalinami( na benzynie przejechałem teraz 75 kilometrów do roboty i z powrotem[auto na gaz])
-po dwóch godzinach odpoczynku , uruchomiłem silnik na benzynce i nie kopci na żaden kolor, jak na benzynie tak i na gazie. (pogoda 20 stopni, słoneczko, autko w cieniu pod dachem, godzina 9 rano) [/b]
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Czw 18 Maj 2017, 11:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zapowietrzający się układ chłodzenia i dziwne pyrkanie.


Zepy poszla uszczelka to nie zawsze idzie płyn do oleju i odwrotnie.może pad£a uszczelka i kompresja idzie do wody ale to można sprawdzic próbą na co2 w układzie chłodzenia.co do reszty skoro nie kopci pali normalnie i nie wywala płynu ze zbiorniczka to nic nie rób.poobserwuj pare dni układ chłodzenia i zobaczysz dalej co i jak.
Powrót do góry
gadu-gadu
mcl1985

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. Pszczyński
Posiadane auto: Stilo MW 2004 1.6 16V Punto 2 200r 1.2 60KM Grande punto 1.3 MJ
Piwa: 3/3
Wysłany: Sob 04 Lis 2017, 08:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zapowietrzający się układ chłodzenia i dziwne pyrkanie.


Wymieniłem korek z zbiornika wyrównawczego bo nie trzymał ciśnienia. (przestało pyrkać)
zaobserwowałem wyciek z prawej strony chłodnicy w okolicy dolnego węża. podejrzewałem wąż bo był troche przetarty i wymieniłem go ale dalej gdzieś tam sobie posikuje jak ciśnienie się zrobi. Więc wydaje mi się że morze jest pęknięty ten element plastikowy pomiędzy wężem a chłodnicą.
tylko jak go zdemontować z chłodnicy by go nie połamać??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System