Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Turbosprężarka czy coś innego?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Cze 2017, 14:00
Temat postu:

Turbosprężarka czy coś innego?


Ostatnio zauważyłem spadek mocy, może nie duży ale już tak fajnie autko nie przyspieszało a zwłaszcza pod górki. Turbinka gwizdała od kąd je kupiłem ale nie dymiło z rury i oleju też nie zauważyłem żeby popijało. Trasy robie głownie autostradą około 15km ale muszę u siebie wioske przejechać i później kawałek miasta jadąc do pracy. Dzisiaj po wjechaniu do miasta zauważyłem, że auto nie chce ciągnąć na niskich obrotach dopiero turbina włączyła się przy około 2,200rpm a wcześniej zaczynała pogwizdywać już przy 1.700 chyba. Po dojechaniu do świateł i ponownym ruszeniu wszystko jakby wróciło do normy poza tym, że tej mocy w dalszym ciągu jakby brakowało. Nie wiem jak to porównać ale najprościej chyba będzie opisać tak jakby ktoś wyciągnąl z pod maski ze 20 koników Smile. Czy szukać już serwisu do regeneracji? W poniedziałek jestem dopiero umówiony do mechanika na przełożenie sprężyn z przodu i od razu ma poszperać co może być przyczyną tego.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 06 Cze 2017, 06:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Turbosprężarka czy coś innego?


trzeba porobic logi ,sprawdzic przeplywke, zawor overboost,sprawdzic parametry.Wywalac kase na czesci i mechanikow zawsze zdązysz. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 06 Cze 2017, 19:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Turbosprężarka czy coś innego?


Byłem na przełożenie sprężyn z przodu. Mechanik twierdzi, że podłączył komputer i błędów nie ma. Turbina ciśnienie dobre ma i nie bierze oleju, nie dymi ale miał dużo roboty i nie mógł dogłębniej popatrzeć co jest. Jedyne co zauważył to, że filtr powietrza nie jest w najlepszym stanie i paliwa też strasznie staro wygląda. Zardzewiały itd no i zaleca wymiane tego a jak nie pomoże to szukać dalej bo komputer nic mu nie powiedział. Ten mechanik ogólnie cieszy się dobrą opinią, wielu moich znajomych u niego auta stawia i są zadowoleni. Za tydzień w sobote dopiero mam czas postawić auto na wymiane tych filtrów i zobaczymy co dalej.

Z moich obserwacji wynika, że auto nie wkręca sie tak szybko na obroty jak przed tem no a logiczne jest, że tak szybko nie przyspiesza. Próbowałem go przeciągnąć do 4k obrotów na 4 biegu i trwało to dosyć długo, nie umiem tego określić w sekundach ale moim zdaniem powinno to trwać o połowe krócej z tego co kojarzę, może po prostu przesadzam ale to mój pierwszy diesel w życiu i mam go dopiero miesiąc a już problemy hehe i tęsknie za benzynką Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System