Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Zmiana klimatronic na manual



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MASMIx0912

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Stilo 1.6 103KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 21:23
Temat postu:

Zmiana klimatronic na manual


Witam

Od niedawna mam Stilo i cały czas problem z klimatronikiem.
Byłem już u kilku miejscowych elektryków i żaden nie ma pojęcia co to może być.
Sam jestem zupełnym laikiem... Nic nigdy przy aucie nie robiłem oprócz wymiany żarówki czy dolewki oleju.
Generalnie mogę sobie wiać tylko na szybę. Jeden z silniczków działa cały czas po włączeniu zapłonu.
Po zrobieniu resetu (Auto-Mono) o dziwo wszystko pasuje... 00 - 00 . Jednak nijak ma się to do poprawnego działania układu.
Każdy z mechaników powiedział mi, że naprawa tego to rozbieranie połowy samochodu i niemałe koszty.
W związku z tym... Zastanawiam się czy nie rozebrać auta i włożyć tam normalne pokrętła, bez klimatronica
i skomplikowanych czujników i silniczków. Pytanie czy to w ogóle jest możliwe i czy to dobry pomysł ?
Proszę o poradę co z tym fantem zrobić Smile
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 21:49
Temat postu:

Re: Zmiana klimatronic na manual


Domyślam się, że Kolega kupił tanio dopasione autko. Panie wystarczy tylko klimę nabić i kilka kosmetycznych poprawek wykonać - to stały bajer sprzedających. Wiele rzeczy się da tylko czy to się opłaci zlecającemu i czy zechce zapłacić z uśmiechem za wykonane prace. Jak trzeba zrzucać deskę to operacja taka tania nie będzie a do tego implementacja nowych bebechów w istniejący już system zwłaszcza w stilo.
Niedawno jeden z moich kolegów kupił Fiata Ulysse "zadbany egzemplarz" do wymiany świece żarowe i wyświetlacz na desce i kabelek od poduchy do zlutowania - "panie pięć minut roboty" jak zobaczył dostęp do świec i koszty naprawy usterki to już bryka przestała mu się podobać.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
MASMIx0912

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Stilo 1.6 103KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zmiana klimatronic na manual


Niekoniecznie. To raczej wersja podstawowa Stilo. Oprócz ESP i klimatronika nic więcej w nim nie ma. Nawet tempomatu czy navi. Samochód kupiłem od kolegi. Uczciwie o wszystkim mi powiedział...tylko o tym jakby zapomniał. Tak czy owak potrzebuję człowieka, który naprawi mi obecny system lub zmieni na manual - przynajmniej już się nie zepsuje. Co wy byście zrobili na moim miejscu ?
Poza tym nie mam do planowania głowicy lub do wymiany sprzęgła ,tarczy i tylnej klapy. Nie działa mi tylko nawiew tak jak należy... No chyba nie może być to aż tak trudne do naprawienia nawet we włoskim aucie... Nie wiem dlaczego w mojej okolicy żaden fachowiec nie chce się tego podjąć.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zmiana klimatronic na manual


Do wymiany aktywatory, podobno niektórzy robią to bez zdejmowania deski. Serwis wola cos ok. 1000 pln, mozesz popytac. Ceny samych aktywatorów sa do przyjecia. Sam mam w swoim podobne problemy ,ale nie mam czasu sie z tym bawić , roboty jest troch,e. Jest na ktoryms forum fiata manual odnosnie wymiany aktywatorów , poszukaj. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
MASMIx0912

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Stilo 1.6 103KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Maj 2017, 17:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zmiana klimatronic na manual


jareq08 napisał:
Sam mam w swoim podobne problemy ,ale nie mam czasu sie z tym bawić , roboty jest troch,e. Wink


Czyli po prostu się przyzwyczaiłeś,że np. na nogi i twarz Ci nie wieje i tak jeździsz ?
Zatem podejrzewam,że mój plan z wymianą na manualną klimę nie jest taki prosty...

Ok. Zatem pojeżdżę jeszcze trochę do okolicznych speców. Może wymyślą coś lepszego...
Albo w ostateczności sam spróbuję się za to zabrać. Na pewno zdam relację z kosztów i przebiegu naprawy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Maj 2017, 17:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 25 Maj 2017, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zmiana klimatronic na manual


Jak masz zdolnosci manualne, to próbuj , adaptacja do wersji "manual" raczej cieżka.Szybciej naprawisz aktywatory w klimatroniku. Mnie ta to nie przeszkadza ,bo mam drugie auto i jeszcze firmowe.Wiec "lenistwo" totalne, wybacz. Laughing
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System