Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Fiat Punto Grande 1.4/77/2007 - Przeskakujący pasek rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Pią 26 Maj 2017, 12:37
Temat postu:

Fiat Punto Grande 1.4/77/2007 - Przeskakujący pasek rozrządu


Witam,
moim GP mam już przejechane 114000 km. Przymierzam się do wymiany rozrządu. Wiem, że w tym typie silnika jest to trochę utrudniona sprawa. W związku z tym mam kilka pytań. Czy jeżeli podczas wymiany rozrządu (komplet) zablokuję koła rozrządu tak aby się nie ruszyły, nie będę ich zdejmował to czy ta wymiana nadal będzie tak skomplikowana ? Chodzi mi o to czy ten samoregulator hydrauliczny może się rozregulować jeżeli nie ruszę kół ?
I drugie pytanie - mój samochód sprawuje się dziwnie. Raz pracuje bardzo cicho, jest zrywny, elastyczny i silny. Czasami jednak (kilka dni) pracuje bardzo leniwie, jest słabszy, głośniejszy i słychać pracę silnika. Sprawia takie wrażenie jakby pracowały tylko trzy cylindry. W związku z tym moje drugie pytanie - czy z uwagi na przebieg (114000 km) może się tak zdarzać, że pasek rozrządu przeskakuje o jeden ząbek i to jest ta przyczyna ?
Zaznaczam, że jeżdżę spokojnie , olej wymieniony, świece nowe, przewody do świeć nowe, cewka OK, sprawdzenie na komputerze nie wykazało żadnych błędów.
Bardzo proszę Kolegów z doświadczeniem o pomoc i odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam
_________________
bumar1
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Pon 29 Maj 2017, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat Punto Grande 1.4/77/2007 - Przeskakujący pasek rozrządu


Nie jest tak że pasek sobie przeskakuje o 1 ząbek w tą albo drugą albo jest przeskoczony albo nie.musisz dokładnie sprawdzic ustawienie rozrządu albo zleć to komuś kto się zna jak nie potrafisz.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat Punto Grande 1.4/77/2007 - Przeskakujący pasek rozrządu


Witam,
właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Problem w tym, że autko czasami chodzi super a czasami kiepsko. Skoro więc nie ma możliwości przeskoku paska na kołach rozrządu to musi być inna przyczyna. Na komputerze wynik był wszystko OK. Czy przyczyną może być któryś z wtrysków ? Czy z wtryskami jest tak jak z tym paskiem ? To znaczy , że jest albo dobrze albo źle.
I powrócę jeszcze do drugiego pytania odnośnie tych kół rozrządu. Czy kiedy zablokuję koła, zdejmę pasek i założę nowy to coś może się przestawić. Zmieniałem pasek rozrządu dwa razy w Punto II i nie było problemów. Tu jednak wszyscy straszą tym samoregulatorem hydraulicznym.
Jeżeli to możliwe to proszę o jakieś sugestie i w tej sprawie.
Pozdrawiam
_________________
bumar1
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Czw 01 Cze 2017, 11:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat Punto Grande 1.4/77/2007 - Przeskakujący pasek rozrządu


Wteyskiwacze możesz dac do sprawdzenia.poszukaj sobie jeszcze czy niemasz tam gdzies jakiegos podcisnienia jakiegos wezyka przerwanego.jakiegos kabla przerwanegoposzukaj troszeczke
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System