Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Lampka check engine i problemy z odpalaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marconi98

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Panda II 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Cze 2017, 21:10
Temat postu:

Lampka check engine i problemy z odpalaniem


Witam!
Od miesiąca posiadam Fiata Pandę z silnikiem 1.2 60 KM z 2004 roku (mój pierwszy samochód). Ogólnie na autko nie narzekam, ale dzieją się z nim trochę dziwne rzeczy. Na samym początku zauważyłem, że silnik nie odpala momentalnie tylko trzeba go trochę dłużej "przytrzymać". Co ciekawe nie zawsze się to dzieje, czasem odpala od "strzała" nie zależnie od tego czy zimny czy ciepły silnik. W dniu kiedy kończył mi się przegląd zaświeciła się lampka check engine. Podjechałem do diagnosty i wykazało "wykryte przypadkowe wypadanie zapłonów w cylindrach" i "obwód sondy lambda - mieszanka zbyt bogata", przy okazji diagnosta zauważył, że mam "uwalony" jeden kabel wysokiego napięcia. Po wyjeździe z warsztatu lampka zgasła więc obstawiam, że wykasował błędy. Przegląd przeszedłem pomyślnie, kable wymieniłem zaraz na drugi dzień. Wszystko było w porządku jednak podczas jazdy na trasie zaczęła mi migać lampka check engine po czym zgasła. Trzy dni temu znowu się zaświeciła. Poświeciła jeden dzień i zgasłą samoistnie. Dodam, że auto cały czas zachowuje się normalnie (no może poza tym odpalaniem). Zaniepokojony całą sytuacją zakupiłem prosty adapter bluetooth OBDII i znowu pokazało mi błędy takie same jak wcześniej (lampka się nie świeciła). Wykasowałem błędy i zobaczę czy znowu coś wyskoczy. Chciałem się zapytać w czym może być problem? Świece do wymiany? Wtryski? A może sonda lambda?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Czw 08 Cze 2017, 23:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Lampka check engine i problemy z odpalaniem


Skoro wypadanie zaplonów to sprawdz na którym cylindrze?skoro wymieniłeś kable to zobaczyłbym na na twoim miejscu od swiece bo to może tam jest problem sprawdzil bym cewke i zmierzyłbym kompresje na cylindrach.
Powrót do góry
gadu-gadu
marconi98

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Panda II 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Cze 2017, 17:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Lampka check engine i problemy z odpalaniem


tuning napisał:
Skoro wypadanie zaplonów to sprawdz na którym cylindrze?skoro wymieniłeś kable to zobaczyłbym na na twoim miejscu od swiece bo to może tam jest problem sprawdzil bym cewke i zmierzyłbym kompresje na cylindrach.

Cylinder 2, 3, 4 - wykryto wypadanie zapłonów

Sprawdzę świecę i cęwkę. Dzięki za podpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System